Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

25-26 Şubat 2012 Balık Sevdam "Kuşadası Dar Boğaz" Balık Avımız Gerçekleşti....

Konu, 'Gerçekleşen Balık Avı Organizasyonlarımız' kısmında löngöz tarafından paylaşıldı.

1. löngöz

löngöz Daimi Üye

24 şubat cuma gününden telefon trafiği başladı,,heyecan doruktaydı,,16 arkadaşımında gözü saatteydi,,,sanki zaman geçmek bilmiyordu,,arkadaşlar devamlı arıyorlardı,,bazılarının yem ve olta ile ilgili sorularını ,bazılarınında yatma yeri ile ilgili sorularını cevaplıyordum,,,derkeen saat geldi ...sözde 02.30 da buluşacaktık,ama herkes ben dahil 01.30 da yollardaydı ,,ve 02.00 gibi gişelerde buluştuk,,

biraz tanışma ve kaynatma faslından sonra,,yoldaydık,,saat 04.30 gibi teknedeydik,,kaptan ve personelle tanıştıktan ve yerleştikten sonra günün ilk ışığında kuşadası açıkları ve dar boğazdaydık...

aramızda şekerleme yapanlar çoğunluktaydı,,bazılarıda güvertenin tadını çıkartmaktaydı;

artık herkes ava hazırdı ,,ilk avlakta durmadan önce kahvaltılar pratik olarak yapıldı,,,ve oltalar denizle buluştu,,zaman su gibi geçiyordu,,antenliler ortada yoktu,,herkes sıkıntıdaydı,,yakalınan karagözler ve mercanlar kimseyi kesmiyordu,,hedef antenliydi,,bu arada antensiz iri mercanlarda yakalanıyordu,,Faruk ustanın kardeşi ilk iri mercanı aldı,,,ve derken günü antensiz olarak tamamladık,,hafif homurtular yokdu desem yalan olur,,neyseki yorgunluk ve akşam sofraları günü kurtardı,,mangala gidecak balıklar belli oldu,,

ve gecenin sohbeti muhabbeti tüm olumsuzlukları sildi,,sofralar kuruldu balıklar ve hazırlanan mezeler ,hünerler ortaya döküldü,,

artık yorgunluk bariz belli oluyodu,,teknedeki şezlong minderlerini kapan kendine
    yatacak yer aramaktaydı,,bir süre sonra koğuşda sessizlik hakim oldu desemse,senfoniden geçilmiyordu ortalık,,bu arada bazı arkadaşlarmız üst kata tanşındılar,,ve saat 04,30 da koğuş ayaktadı yeni gün için...:):):)

bu kadarını bi yayınlıyalım arkadaşlar ,,yeni günü siz okurken ben yazarım,,,:)

bu arada Videoları hep birlikte izliyelim.......
    ------------------------------------------------
    https://www.facebook.com/photo.php?v=353371918028313

https://www.facebook.com/photo.php?v=306260416101649

https://www.facebook.com/photo.php?v=306269132767444

https://www.facebook.com/photo.php?v=306262779434746

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 28 Şubat 2012
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. avcihan

avcihan Aktif Üye

balık hikaye muhabbet şahane olmuş diyelim ilk güne:) ama gerçekten imrenmemek elde değil

4. trofemehmet

trofemehmet Üye

en yakın zamanda bir organizasyon daha bekliyorum bülent abi nede olsa bügün varım yarın yokum :) mayıs 15 e kadar ne kadar gidersek o kadar iyidir.
    hazirandan sonra mersine beklerim

5. löngöz

löngöz Daimi Üye

........ pazar günü ANTENLİ günü........
    cumartesi günü antenli yakalıyamamın stresi ile yeni güne başladık,,sabah hava güzeldi,,kaptanla günün planını yaptık ve tek hedef ve istek olarak kaptana "antenli mercan" dedim,,ne yapacağız ,ne edeceğiz onu bulacağız diyerek kaptanla muhabbeti koyulaştırdım,,ilk gün 10 defa yer değiştirip ,demir almışız ,buğün gerekirse 20 defa demir alalım ama onu bulalım yeterki diyerek güne başladık,,,saatler ilerliyordu,karagöz ve mercanlar geliyordu ama antenli hale yoktu,,
    ve günün ilk antenlisi öğle saatlerinde Ergun kardeşimize nasip oldu,,ve antenliği düğün alayı gibi karşıladık,,

burada Ergunun keyfi yerindeydi,,

sonra hava biraz değişti,,lodos başladı,,artık heves artmıştı antenli için,,herkes pürdikkat çalışıyordu....
    bu arada bir ziyaretçi vardı uzaktan sahil güvenlik olduğu gelişinden belliydi,ama bizi şaşırtan yunan sahil güvenliği olmasıydı,,yanımızdan geçip bize harmandalıyı hatırlattı,,biraz çalkalandıktan sonra ava devam ettik,,
    bir süprizde form arkadaşımız melihden(ficus) geldi,,teknesiyle yaklaştı ve hatırımızı sordu ,sırtıdan aldığı balıkları gösterdi,,,ve güverteye bağlandı..hep beraber antenli beklemeye başladık,,
    ve antenlilerimiz üst üste 3. birden geldi,,formdan okan (o-m-m-g) kardeşimiz ,ve tekneden Fevzi ve Murat antenlileri peşi sıra aldılar,,

saatler ilerliyordu acaba başka balık nasibimizde varmıydı,...,bu arada hava iyice yattı,,çarşaf gibi değimi işte bu hava içindi,,ve birden palamutlar ,,ve hatta kılınç balığı bile gördük,ve yunusların valsi başladı bir ara tekneyle yarıştılar,,tabii biz bu arada cep telefonu kurbanıydık,,dar boğazda yunan şebekeleri bizim telefonları boşaltı,,şarjlarımız bitti...ve şahsen ben bu güzel görüntüleri kaçırdım,,belki arkadaşlarımız çekmiştir,,,bu çarşaf gibi denizden 2 görüntü var yinede....

ve artık dönüş başladı ,,
    cumartesi yakalanan balıkların bir kısmı mangalda tüketildi,,
    bir kısmınıda pazar günü yakalanlarla beraber görüntüledik;

böylelikle bir avı daha sonlandırdık,,Faruk(usta) kardeşimin değimiyle yeni saferilere balık sevdam olarak yelken açmayı ve tekrar böyle bir arada yeni bir av gerçekleştırmek üzere bir araya gelmeyi kararlaştırdık ,,,
    işin en zor tarafıda vedalaşmaktı ,,
    hedefte saroz saferisi var,,umarım onuda gerçekleştiririz....
    bu avımızı sağlıklı ve sorunsuz bitirmemizde emeği geçen "kaptan HÜRRİYET,FEVZİ VE MURATA teşekkür ederiz.....
    tüm arkadaşlara gösterdikleri dostluk,hoşgörü ,iyi niyet ve arkadaşlıkları için çok teşekkür ederim....

BÜLENT GÜNER..

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 28 Şubat 2012
  6. Aybata74

Aybata74 Aktif Üye

Harika bir hafta sonu geçirmişsiniz, katılan tüm ekibi kutlarım, birdahaki safaride birlikte olmak dileğiyle...Rastgele.

7. Tolga

Tolga Aktif Üye

Çok güzel bir hafta sonu, balıklı iki gün geçirmişsiniz. Katılan herkesi kutlarım. Bülent Ağabey eline, ağzına sağlık.

Saroz için ben şimdiden varım. :D

8. CAHİT ACUN

CAHİT ACUN Daimi Üye

Hepinizi candan kutluyorum.Bizlere bu güzellikleri yaşatan değerli kardeşim Bülent'e teşekkürler ediyorum.Herşey bu rapor kadar güzel olsun.Sevgiler...

9. O-M-M-G

O-M-M-G Aktif Üye

Bülent Abi,ağzına sağlık yaşananları çok güzel anlatmışsın.İnşallah yine başka bir organizasyonda hep beraber bu keyfi yaşarız.
    Bu arada bir şeyi farkettim,o kadar azimle balık tutmaya çalışmışım ki bir fotoğraf bile çektirememişim :D:D.

10. yükseltaktak

yükseltaktak Aktif Üye

Valla ben demiştim aklım sizlerde kıskanmamak elde değil diye. Ne kadar haklı olduğum ortaya çıktı işte. Tüm ekibi kutlarım. Bu arada anlatım ve fotolar çok güzel Bülent bey yüreğinize ve ellerinize sağlık. Her daim rast gelsin................

11. alagadi

alagadi Aktif Üye