Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

25-26 Şubat 2012 Balık Sevdam "Kuşadası Dar Boğaz" Balık Avımız Gerçekleşti....

löngöz

Daimi Üye
Adı
BÜLENT GÜNER
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Bülent abi, vallahi bunu saymıyorum. En kısa zamanda İzmir çevresi mi olur yoksa sevgili Faruk Saroz veya Sivricemi ayarlar bilmem :) Benim için çok güzel bir hafta sonu oldu. Başta Bülent abiye ve katılan herkese çok çok teşekkürler. Dostluğun ve yardımlaşmanın en güzel örneği idi bu organizasyon :
ben teşekkür ederim,,Salihcim,,seni tanıdığım içinde ayrıca mutluyum,,,
Faruğa yazdığım gibi,ne zaman yaptık ne zaman bitti,bende bişey anlamadım,,
bu hafta sonu burada olursam ,bi iş çıkmazsa ben Taciyi kandırırım,,yaparız birşeyler....:):D

löngöz

Daimi Üye
Adı
BÜLENT GÜNER
Kan Grubu
O Rh Pozitif
maşallah maşallah anten ayarları iyi yapılmış görüntüler cam gibi vallahi ..herkess otursun Dalllas başlıyoo :)
teşekkürler Mustafa,,artık antene para vermek yok,,rastgelsin...:)

Harika bir av güncesi. Her amatörün rüyasıdır, denizde yatayım denizde kalkayım. Bütün ekibi canı gönüleden tebrik ederim. Paylaşım ve rapor için teşekkürler. Ah o gemide bende olsaydım, antenlilere olta sallasaydım :) diye içimden adaşım Yaşar'ın şarkısı geçti :)
ah,,Yaşar ahh ,inan son güne kadar senden telefon bekledim,,belki dedim işi bu taraflarda ise bir süpriz yapabilir,,kalpler gönüller bir olduktan sonra daha çok avlar yaparız işallah,, sevgiler...:):)

Çağatay Yılmaz

Aktif Üye
Adı
Çağatay Yılmaz
Harika bir organizasyon olmuş. Emeği geçen, katılan herkesi tebrik ederim. Okuması bile çok keyifli oldu, kimbilir sizler ne keyif almışsınızdır.

feyziergon

Yeni Üye
Adı
feyzi ergon
Bende bir kaç bir şeyler karalayayım ,hangini anlatsam bilmem ki ,en iyisi mi sıkılmadan okuyan dostlar için en baştan yazayım bu macerayı ;

Bundan 30 gün önce face de Bülent ağabeyin mesajı ile doğdu bu maceranın ışığı ,baştan belliydi zaten bu işe gönül vermiş insanların güzel işler ortaya koyacağı ,gecen sene sığacık ta yaşadığımız aksilikten sonra içime dert olmuştu İzmir ve Ege açıklarında avlanmamak.

Heyecanımız tarih yaklaştıkça daha bir azıp içimizde ki avlanma dürtüsünü körükleyerek bunu da alayım şunu da alayın aman bu eksik kalmasın ,iğnem kalıte olsun misinam kopmasın, takımı şundan yapayım yem olarak şunu da alayım ,her şey kusursuz olsun ,tamam sen böyle düşünüyorsun da bakalım balık ne düşünüyor değil mi :)

Tarih geldi çattı ,biz kardeşimin işi ne deni ile cuma sabahtan çıkmıştık yola saat 05:00 da saat 10-11 gibi Edremit de olmayı planlıyorduk oradaki işlerimizi halledip Ayvalık'da at-çek yapıp ,akşam suyuna, ora dan İzmir deki buluşma noktamıza ulaşmaktı amacımız, ama işlerin uzun sürmesi nedeni ile akşam suyu hayali hayalden öteye geçemedi .

Buluşma noktasına saat 01:30 ulaşmıştık ,Salih ağabeyi ve Bülent ağabeyi arayarak nokta da olduğumuz haber verdik , sevdalılar teker teker ışığa koşan kelebekler misali toplanmaya başladı ,kadro tamamlanmış yola çıkılmıştı istikamet Kuşadası Yasmin teknesi .

Tekneye ulaşıp yerleştikten sonra, hemen çay servisi çok makbüle geçti ellerine sağlık Murat kardeşim :)

Av başlamıştı artık ,sırtı çekmeyi seven ben ,teknenin ardında yerimi almış limandan ayrılırken sahteyi salmıştım bile, bir umut. Tekne ile gittik de gittik ,hala bizim karasularımız da mıyız diye de aramızda şakalaşıyorduk :),saat 07:30 da kaptan işareti çaktı rast gelsin beyler atış serbest :)

Kurşunların suya dalma sesleri sabah sessizliğinin içinden ege sularına yayılıyor güneş güzel yüzünü yavaş yavaş göstererek sabahın ayazını kırıp içimizi ısıtıyordu ,derken ilk ses duyuldu geliyor ,peşinden bir ses daha kardeşimden bende de var balık balıklar çekiliyor fakat normal mercan ,siftah etmenin sevincinin yanında gelen balıkların antenli olmaması daha da bir hırslandırıyor du bizleri ,karagöz mercan tam bir ortaya karışık durumu hakimdi ,ufak olanlar iade ediliyor uygun olanlar kovada soluğu alıyordu ,ilk gün antenli mercan kandıramamıştık,
Akşam olmuş tekneyi daha sığı suya alıyordu kaptan herkes acıkmış yorulmuş ve uykusuzdu hele ben hepten uykusuzluk komasına girmek üzereydim ama uykudan kırılmama rağmen gidip yatmak gelmiyordu içimden ..

İnatla oltamı yemleyip yemleyip derinlere uğurlarken bir umut hadi bakalım rast gelsin kısmetse gelir düşünceleri ile suya inen misinanın sesini dinliyordum .Bu arada sofralar kurulmuş ,bardaklar doldurulmuş ,keyifler çakıra doğru yol almaya başlamıştı ,yanan mangalda pişen balıkların kokusu buram buram yayılıyordu Ege denizinin uç bucaksız kıyılarına ,vakit tamamdı artık yatma zamanı geldi çünkü sabah erken kalkılıp ava devam edilecekti ,herkes bir köşeye çekilip uyku moduna geçmişti bile ,ben hala arka kısımda mangalın başında kaptan ile muhabbette idim Bahadır, ben, Fevzi kaptan ,daha sonra Taci geldi . gecenin süprizini patlattı, çok güzel bir Küba purosu buram buram çikolata kokulu daha bitmedi ardından alın bakayım dedi çay bardaklarını ,çantadan çıkardı chivas regal 12 yıllığı aman dedim usta zaten hız sınırını aştık :p ,dur yavaş toslamıyalım sonra sağa sola :p:p:p ,sağ olsun ,kuru yemişi de koydu ortaya ama kuru yemiş sıradan değil ,buzlu badem ayrıntıyı da vereyim ..tam teşekküllü maşallah :):)...

Ertesi sabah olmuş herkes kalkmış ava başlamıştı bile ,ben uykusuzluğun ve geç yatmanın etkisi ile biraz daha tembellik yaptım :)sesleri duymama rağmen keyfimi bozmadım 08:30 gibi kalktım çay faslından sonra ava devam ettim sabahın ilk saatlerinde gıttıiğimiz bir batık kalıntısında ilk antenli tekneye alagadi(Ergun) tarafından alınmıştı belliydi avlakta verimli idi fakat ne hikmetse hava bir anda döndü ve çapayı sürükledi yerimiz kaybettik .kaptan havanın serleştiğini fark ederek ada arkasına doğru yol almaya başladı , başka başka avlak derken antenliler birer birer tekneye alınıyordu ..

Avın en ilginç enstantanesi tekne çalışanı Murat'ın yakaladığı balıktı yemi beber balığı yemiş yemi yiyen beber balığını da antenli mercan yemiş ti ve yakalanmıştı .

Akşam olmuş dönme vakti gelmiş çatmıştı ,gün boyunca yakalanan antenli ve diğer cins balıklar av gününü kurtarmış biraz hüzünlü ,biraz yorgun ,dönüş yolu başlamıştı .

Bu org . düzenleyen ,katılan, emeği olan tüm ekibe teşekkürler ,iyi ki varsınız iyi ki katılmışım .selam ve saygılarımla

Güzel anlatmışsın Faruk kardeşim emeğine sağlık sizlerle tanışmak güzeldi Tekrar görüşmek dileğiyle sevgiler saygılar herkese.

Burak Karadeniz

Daimi Üye
Adı
Burak Karadeniz
Sevgili Bülent senin aracılığınla ekipteki tüm arkadaşları gerçekleştirdiğiniz bu güzel organizasyon nedeniyle kutluyorum.Yaşadıklarınızı bizlerle paylaştığınız için teşekkür ederiz.Selam ve sevgiler.

löngöz

Daimi Üye
Adı
BÜLENT GÜNER
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Harika bir organizasyon olmuş. Emeği geçen, katılan herkesi tebrik ederim. Okuması bile çok keyifli oldu, kimbilir sizler ne keyif almışsınızdır.
teşekkürler çağatay,,bizler daha teknedeyiz,,o atmosferi bitirmek istemiyoruz...:)

Güzel anlatmışsın Faruk kardeşim emeğine sağlık sizlerle tanışmak güzeldi Tekrar görüşmek dileğiyle sevgiler saygılar herkese.
fevzi hoşgeldin...

löngöz

Daimi Üye
Adı
BÜLENT GÜNER
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Fotoğraflarda gülen yüzler, kovalarda balıklar, eşsiz güzellikte manzaralar daha ne olsun :)

Tüm balık Sevdam ekibini canı gönülden kutluyorum :)
teşekkürler Hamdi,,kulakların baya çınlamıştır tahmin ediyorum....:D:)

Sevgili Bülent senin aracılığınla ekipteki tüm arkadaşları gerçekleştirdiğiniz bu güzel organizasyon nedeniyle kutluyorum.Yaşadıklarınızı bizlerle paylaştığınız için teşekkür ederiz.Selam ve sevgiler.
sağol üsdat,,çok teşekkürler...sevgiler.:)