Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

25 BİN BALIĞIN HAZİN SONU

Konu, 'Genel Konular' kısmında Berkay tarafından paylaşıldı.

1. Berkay

Berkay Üye

5 Bin TL Borcu Olan Balık Çiftliğinin Elektriği Kesilince Binlerce Balık Telef Oldu.

Muğla'nın Milas İlçesi Avşar Köyü Karakemer Mevkisi'nde, 10 yıldır tarlasında açtığı 4 toprak havuzda levrek yetiştiren Yetkin Taş'a, 4 aylık toplam 19 bin 500 TL elektrik borcu geldi.
    Taş, borcun ilk üç aya ait 14 bin 500 TL'lik bölümünü ödedi. Kalan kısmı için de AYDEM Elektrik Dağıtım A.Ş.'ye, 2 ay sonrasına senet verdi. Ancak, iddiaya göre AYDEM Elektrik Dağıtım A.Ş. senedi işleme koymadı ve çiftliğinin elektriğini kesti. Havuzlarda suyun dolaşımını sağlayan motorlar çalışmadı ve 25 bin balık oksijensizlikten telef oldu.
    'UYARDIM DİNLEMEDİLER; ŞİMDİ ESNAFA DA BORCUM VAR'
    DHA'nın haberine göre; AYDEM'e tepki gösteren Taş, konuyu yargıya taşıyacağını belirtti: "Elektriği kesmeyin, balıklar ölür, iflas ederim dedim ancak dinlemediler. 2- 3 gram olarak aldığımız levrek yavrularını iki yılda satılacak duruma getiriyoruz. Şu an levrekler 300 gram olmuştu. İki ay içinde satacaktım. Borcumu da faiziyle birlikte ödeyecektim. Ancak elektrik kesilince, havuzlara oksijen sağlayan su devir daim motorları çalışmayınca, balıklar telef oldu. Zararım 100 bin TL. Şimdi sadece AYDEM'e değil, yem ve çeşitli mazlemeler aldığımız esnafa da borcumu ödeyemeyeceğim. Dava açıp, hakkımı arayacağım."
    'OLAY ÜZÜCÜ'
    Olayı doğrulayan AYDEM Milas İşletme Müdürü Ali Karabıyık ise şunları söyledi: "Elektriği kesmeden önce tebligat yapılmış. Borca karşılık senet verilip verilmediğine ilişkin bilgim yok. Borçlarla ilgili konuyu il merkezindeki Mali İşler Müdürlüğümüz takip eder, ödenmeyen borçlar için elektrik kesilmesi talimatını verir. Olayın bu boyuta gelmesi üzücü."

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Hür MOL

Hür MOL Aktif Üye

Geçerçekten üzücü bir olay, olmaması gerekirdi. Bir çok kamu kurluşlarında bu tip olaylar uzlaşma şeklinde çözülebiliyor. Bu yetkilinin bu şekilde davranmasının arkasında başka sebepler olabilir diiye düşünüyorum.

4. whitefoxss

whitefoxss Aktif Üye

Özelleştirirsen öperler standardında bu bence.Kamu kurumu olsada muhakkak özelleştirme ortamında müteahhit firma adamları var ve zincir burada kopuyor!Sadece kamu personeli olsa bu sorun yaşanmaz bence.

5. enis59

enis59 Daimi Üye

gerçekten çok yazık olmuş:(

6. koxford

koxford Yeni Üye

Yok arkadaş, bu ülkede iş falan yapılmaz. Üzüldüm adama da balıklara da. Umarım hukuki süreç adam lehine sonuçlanır.

7. Erhan41

Erhan41 Aktif Üye

Bunların katillerden ne farkı varki...!!!!
    Hukuki süreç adam lehine sonuçlanırmı bilemem ama.... sahi türkiyede hukuk varmı...!!! ??? :(

8. MehmetAliYILDIZ

MehmetAliYILDIZ Aktif Üye

Yazık.
    Balıkları da, adamı da öldürmüş aymazlar.
    Yazık.

9. Şemsipaşalı

Şemsipaşalı Aktif Üye

benim anlamadığım bir konu var 25000 balıktan ne kazanacaksında 20,000 tl elektrik faturası nı ödeyip 2 yılda bakıp kar elde edeceksin kafam karıştı biraz:confused:

10. bartıntrakonyası

bartıntrakonyası Üye

hocam zaten bu tarz işlen için
    şebeke elektriği kullanmamak lazım, çözüm jenaratör...
    ya da hiç elektrik kullanmamak daha akıllıca olurdu...
    üzücü bi durum...
    keske tüm balıkları ucuz pahallı elden çıkarsaydı...

11. MehmetAliYILDIZ

MehmetAliYILDIZ Aktif Üye

25.000 Levrek 350 gramdan 8.750 kg yapar bunu da 5 TLden satsa 43.750 TL yapar diye bir hesap yaptım kendimce.