Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

25 Mayıs 2012 Deniz ana gene verdi ama bir tane.:)

Konu, 'Tekneden Balık Avcılığı ve Genel Teknikleri' kısmında Orhan Küçükbiçmen tarafından paylaşıldı.

1. Orhan Küçükbiçmen

Orhan Küçükbiçmen Daimi Üye

Sevgili arkadaşlar, denizi güzel görünce her zaman olduğu gibi dayanamadım, tekneme atladığım gibi doğru açık sulara, hem denizde olmak bana huzur ve mutluluk veriyor hem de balık avlamak heyecan ve zevk veriyor.
    Bugün hava parçalı bulutlu, bu havada zaten sırtı çekilir bana göre bu havada hedef balığım torik ve palamut. Sahte balık kutumdan siyahlı alt tarafı parlak olan sahtemi çıkardım oltama taktım ve haydi rastgele Orhan baba dedim ve sırtı avıma başladım.
    Deniz tam balık havası, bugün balık tutacağımdan çok umutluyum.
    Takımım biraz dipten gidiyor, sonra orta sularda aramaya karar verdim, biraz uzakta martılar suyun üzerinde uçuşuyorlar, hemen takımdan bir kurşun daha çıkardım ve martıların altında denizde balık oynağını gördüm, hemen oynağın yan tarafından takımı çekiyorum ve aniden bir vuruş tamam oldu bu iş dedim ama gelen balık biraz küçük torik olmadığı belli olsa olsa çingene palamutudur diye mırıldanıyorum,:) bir baktım güzel bir melanur,:) gene aynı yerlerde dolaştım ama ikinci balığı alamadım.
    Sevgili arkadaşlar bugün deniz ana bir tane balık verdi ben bu güzel hediyeye şükrediyorum,:) önemli olan benim için denizde olmak ve balık avlamaktı bir tane de olsa avladığım için çok mutluyum.:) zaten her zaman dediğim gibi ben denizde zaten çok iddialı olmadığım için, bir balık avlamak bile benim için güzel bir duygu.:) Kovam boş kaldı.:) :) :)
    Bu akşam hanımla beraber bu balığı soğanlı domatesli büberli bir balık güveci yapacağız ve ekmeğimizi bana bana karnımızı doyuracağız.:)
    Deniz ana bana bir melanur veri inşallah sizlere benden daha çoğunu versin hepinize sevgilerimi, selamlarımı sunuyorum, hoşça kalın.:) :) :)

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Tolga

Tolga Aktif Üye

Tebrik ederim Orhan Ağabey. Akşam için de şimdiden afiyet olsun.

4. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Orhan Abi,
    1 tane de olsa o tıkırtıyı, vuruşu hissetmişsin ya..
    Oltandaki o tıkırtılar eksik olmasın.. :)

5. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Tebrikler Orhan Ustam bir tane olsun bizim olsun:) Balık az olunca mutfakta yaratıcılık çoğalıyor afiyet olsun:)

6. bluedeep83

bluedeep83 Üye

helal orhan ustam şimdiden afiyet olsun

7. löngöz

löngöz Daimi Üye

sevgili Orhan abi önemli olan ava çıkmak ,o havayı koklamak hissetmek....
    afiyet olsun....:)

8. Orhan Küçükbiçmen

Çok teşekkürler sevgili Tolga kardeşim. Sevgiler hoşça kal.:):):)

9. Orhan Küçükbiçmen

Çok teşekkürler Şeref kardeşim.:)
    Dediğin gibi her zaman çok balık avlayamıyoruz,
    burada tek balık avladığım halde bu avı raporlamak çok önemli olmadığını ben de biliyorum, bu avın arkasında değişik düşüncelerle bir şeyler anlatma var, işte insanlar illaki çok balık veya en büyük balığı yakalamak mecburiyetinde, zorunluluğunda değiller, sakın az balık yakaladım, bir tane balık yakaladım diye komplekse kapılmasınlar, Türkiye'nin Kuzey egenin en iyi balık avcısı Müjdat reis bile bazı günler eli boş dönüyor, demek ki kimsenin elinde sihirli bir deynek yok hatta benim de olmadığını gösteriyorum, inşallah buda değerli kardeşlerimize de bir mesaj olabilir, selamlar sevgiler hoşça kal. :):):)

10. Orhan Küçükbiçmen

Çok teşekkürler Selahattin kardeşim sevgiler hoşça kal.:):):)

11. Orhan Küçükbiçmen

Bence en güzel yorum bu sevgili Hasan kardeşim,:) bir tek balık tutmak ta ve raporlamakta çok güzel...belki de ilerde bu tek balığı bile bulamayabiliriz .:mad: sevgiler hoşça kal.:):):)