Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

26-27 Ekim Adrasan Balık Organizasyonu

horasanlı

Daimi Üye
Adı
Sinan AVCI
Hayırlısı olsun diyelim. İnşallah katılım sağlamaya çalışıcam. Yaşar abinin de dediği gibi teyyare ile olması çok güzel. Fiyat konusu da netleşirse. Beni kimse tutamaz. Baloncu geldi. bebelere balonnnn. :D :D

aspire

Yeni Üye
organizasyon iptalmi oldu acaba baya sessiz ortalık

OZAN IŞIK

Moderatör
Yönetici
Adı
OZAN
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Of diyorum Melih , hakikaten bir geldin pir geldin, uçaklı organizasyon ne demek arkadaş :D On numeroooo :D Ellerine emeğine sağlık kardeşim benimmmmm :D:D:D

CelalFİLİZ

Aktif Üye
Adı
Celal FİLİZ
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Melih cim organizasyonun birini bitirmeden diğerini patlatıyorsun helal sana:)

Melih

Daimi Üye
Adı
Melih
Bayram Dönemine Geldiği İçin Uçak ve Otel Fiyatları Yüksek Olduğundan Adrasan Organizasyonumuz Şuan İçin Askıdadır.

OZAN IŞIK

Moderatör
Yönetici
Adı
OZAN
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Bensiz yapmayın sakın :D

aspire

Yeni Üye
Bende askıda sanmıştım zaten emin olmak için yazdım ben yazasıya kadar 2 aydır askıda kalmış konu ama ben foruma yeni uye oldum Melih bey ve Antalyada yaşıyorum bu arada söylemek isterim eğer organizasyon gerçekleşirse Adrasanda cok yakın bir arkadaşımın otelide var isterseniz uçak hariç organizasyona yardımcı olabilirim alan otel alan transferi, otel konaklama ve tekne ayarlama Antalya ile ilgili olan kısımda ne olursa

Melih

Daimi Üye
Adı
Melih
Bende askıda sanmıştım zaten emin olmak için yazdım ben yazasıya kadar 2 aydır askıda kalmış konu ama ben foruma yeni uye oldum Melih bey ve Antalyada yaşıyorum bu arada söylemek isterim eğer organizasyon gerçekleşirse Adrasanda cok yakın bir arkadaşımın otelide var isterseniz uçak hariç organizasyona yardımcı olabilirim alan otel alan transferi, otel konaklama ve tekne ayarlama Antalya ile ilgili olan kısımda ne olursa
Teşekkür ederim ahmet bey ilginiz için gerektiği yerlerde sizden aldım temin edebiliriz

senihcan

Daimi Üye
Adı
Senih Can Kardeş
Şimdi bu organizasyon yapılsa bende sarı kağıt yok gelemeyeceğim :( İnternetten biraz araştırdımda ticari balık tekneleri amatör balık avcılarını ava çıkarması için bir belgeyle işi çözebiliyorlarmış. Bu belgeye sahip balıkçı teknesi bulamazmısınız :)

İlgili yazı:
Sarı kağıt yani balıkşılık çalışma ruhsatı yada vesikası

Adı üzerinde profesyonel çalışma ruhsatı. Amatör balıkçılık gelgesi değil

2-Profesyonel plaka sahipleri amatörlerden para kazanmak istiyorsa

Aşşağıdaki belgeyi alması yeter( dostlara bilödirelim)

Devamında.

Tebli derki.
(Değişik fıkra: 15/05/1986 - 3288/2 md.) Ticari amaç dışı veya spor maksadıyla yasak olmayan bölgelerde ufak vasıtalarla su ürünleri istihsal edecek Türkler ve yabancılar ruhsat tezkeresi almak zorunda değildir. Bunların avlanma usul ve esasları ile ilgili hususlar yönetmelikle düzenlenir.

Buradan benim anladığım amatör amatör olacak profesyonel balıkçı ise profesyonel olacak.
Zaten profesyonel balıkçı balık olduğu zaman yanına kendi çocuğunu bile almaz( tekneye fazla gelir) balık olmadığı zamansa teknesini kanunsuz şekilde kiralar( yalandan sarı kağıtı çıkarıp avlananların amatör olduğunu bilerek)

İşin özü SARI VESİKA amatöre göre değildir. yapılan av ise avatörlük değildir.