Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

28.12.2011 İnanılmaz bir duygu..

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Ediz Dülger tarafından paylaşıldı.

1. Ediz Dülger

Ediz Dülger Aktif Üye

Yaklaşık 2 senedir,at-çek olayına merak sarmıştım,sualtında senelerdir gördüğüm ve vurduğum levreği artık oltamda görmek istiyordum.Forum yöneticilerimizden (doktor:)) Erdal sağolsun 2 senedir kahrımı çekiyor,kendisini sorularımla bıktırdım ama sağolsun hiçbir zaman şikayet etmedi,olağanüstü bir sabırla beni hep yönlendirdi.Artık at çek için her detayı soruyor,Erdal dan aldığım cevaplar doğrultusunda kendimi geliştirmeye çalışıyordum..

Avlağım gayet sığ ve levrek yapacağına emin olduğum bir avlaktı.Bırakma,canlı yem gibi tembel işi avlar(Bu şekilde avlananlar alınmasın) yapmak istemediğimden sahte yemle levreği kandırmayı öğrenmeliydim.Bu avlakta daha önce denediğim gagalı sahteler hep takılıyor,sonuç vermiyordu.O yüzden suüstü sahtesi kullanıp aksiyon vermeyi öğrenmeliydim.İzlediğim videolar ve Erdalın yönlendirmeleriyle bugün sabahtan WTD aksiyonu çalışmaları yaptım.Yaklaşık 1 saat denemeden sonra WTD yi becerebildiğimi gördüm..

Akşamüstü o heyecanla meranın yolunu tuttum.Meraya vardığımda 2 kişinin atçek yaptığını gördüm.Gayet güleryüzlü selamladım ve ne kullandıklarını sordum.Silikonla avlandıklarını ve çok verim aldıklarını söylediler.Ben de onlara sahte yemle avlanacağımı ve ilk denemem olduğunu söyledim.Burda silikondan başkası iş yapmaz diyip hafif alaycı bir şekilde gülümsediler.Ben de kendilerine'Kısmet,rastgelsin derler, mutlaka sebebi vardır 'dedim ve onlardan uzak bir köşe seçtim.Arkadaşlar yaklaşık yarım saat sonra sıfır levrekle meradan ayrıldılar.Ben atışlarıma devam ettim..

Alışık olmadığım bir teknik beni yoruyor fakat azimle atışlarıma devam ediyordum.Saat yaklaşık 17:05 civarı suüstünden gelen sahtemin yanında bir hareket ve bembeyaz bir karın gördüm,olta gerilmiş kamış kıvrılmıştı.Atçek le levrek konusunda tecrübesiz olduğumdan ne levreğin kilosu ne de kalama ayarının doğruluğu hakkında bir fikrim yoktu.Gerilme sonrası kendime göre balığı tasmaladım ve sarmaya başladım.Nereden karaya çıkaracağıma da bakmaya başladım yavaştan,çünkü yalnızdım ve kepçem yanımda değildi(artık o kadar boş av yaptım ki yanıma kepçe bile almıyordum)Üzerinde durduğum kayalığın denize sıfırlandığı güzel bir yerini seçtim ve balığı yaklaştırmaya başladım.Bir ara yavaş sarmaya başladım ki bu zevk hiç bitmesin istedim :D Bana göre çok kısa süren bir sürede balığı kayaların üstüne almayı başarmıştım.Bu duyguyu ilk balığını tutanlar bilirler.40 yaşına yaklaştım ama kendimi yalnız bir koyda çığlıklar atarken buldum:D

Yakaladığım levrek öyle ahım şahım değil 1.550 GR geldi ama benim için anlamı büyüktü..Avdan sonra bir sigara yaktım ve keyfini sürdüm.Daha sonraki atışlardan sonuç alamadım ama çok da önemli değildi.Biran evvel eve gelip 'Bu kadar para harcadın daha bir balık tutamadın' diye kafamı ütüleyen eşime levreği fotoğraflama zahmetini vermek istiyordum..Aslında biliyorum,yaktım kendimi,artık iflah olmam..Yarın sabah yine oradayım..

Burdan Erdal a tekrar sonsuz teşekkürlerimi gönderiyorum..Daha iri avlarda görüşmek dileğiyle,hepinize RASTGELSİN..

(Sahteye saldırdığın andaki o beyaz karnını yerim senin :D)

Kullandığım ekipman:

Kamış:Shimano Aspire Seabass 2.70 H 15-60gr

Makina:Shimano Biomaster SW 4000

Sahte:Rover 98

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. İsak

İsak Aktif Üye

Ilk avin hayirli olsun..
    Sanirim virusu kaptin, artik geri donus yok.
    daha da buyukleri rast gelsin insallah

4. Surffishing

Surffishing Daimi Üye

Tebrikler Ediz (hacım.:p).Uzun zamandır devam eden hazırlıkların sonuna böylesine keyifli bir yakıştı doğrusu.Maşallah harika bir levrek kısmetin olmuş.Fakat daha iyilerine çok yakın olduğuna eminim.Şansın bol,kısmetin daim olsun.:)
    Unutmadan!! Bu virüsü kapan iflah olmaz diyeyim.:):)

5. Ediz Dülger

Ediz Dülger Aktif Üye

Çok teşekkür ederim..Zaten 25 senedir dalış hastalığı vardı,30 senedir windsurf hastalığı,e doğuştan GS hastalığı zaten var,şimdi yeni bir hastalık sahibi oldum,sonumuz hayır olsun..:D

6. Ediz Dülger

Ediz Dülger Aktif Üye

Ahh doktor ahhhh yaktın beni..Önce maddi olarak yaktın sonra da manevi :DTedavi olalım dedik sana başvurduk daha çok hasta ettin :D

7. İsak

İsak Aktif Üye

Benimde dogustan GS hastaligima 1,5 senedir balik eklendi. Iyikide eklendi valla.
    Kulube hos geldin :)

8. dr.zeki

dr.zeki Aktif Üye

tebrikler; siftah güzel olmuş.
    artık gözünü her kapattığında levreğin o beyaz karnını göreceksin :)

9. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Ediz
    Sen bu levreği aldığın sırada keşke o silikoncular da orada olsaydı da yüzlerini bir görüntüleyebilseydin. :D
    Avın her türü zevkli ama at çek avcılığı hiçbir şeye benzemiyor bence.
    Her zaman rastgelsin

10. löngöz

löngöz Daimi Üye

hadi bakalım Ediz,,hayırlı olsun ilk levreğin,,sende artık gece yarıları at-çeke gidip çok sabahlar sın meralarda....

bu arada balık da ,,ekipmanda süper... afiyet olsun...:):)

11. freefish

freefish Aktif Üye

hayırlı uğurlu olsun :)
    devamı ve iri leri sizlerle olsun