Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

28.Temmuz.2012 - Aliağa ''Uçak Pisti ''

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında sa®gozmehmet tarafından paylaşıldı.

1. sa®gozmehmet

sa®gozmehmet Aktif Üye

28.07.2012 günü sevgili arkadaşım Abidin ile ani gelişen bir av düzenledik...Hava poyrazlı ve bu havada uçmak ayrı bir dert,inmek ayrı bir dert...
    Tabi ki insanda biraz delilik olursa ne pist dinler ne kule...
    Akşam üzeri olmuş,soluğu Yemci Kemal abimizin yanında almıştık...Hava muhalefetinden dolayı,tornalık boru kurtları çıkmadığından dolayı,bizde taze mamunlardan alıp,ver elini avlak diyerek çıktık yola...
    Yolda,gideceğimiz avlağa karar veremiyoruz...Yok ''Çıkmaz Sokak'' olsun,yok '' Denizin Köpürdüğü Yer '' olsun,yok ''Sır Perdesi '' olsun derken,aklıma çoktandır gitmediğim ve meranın takma adını bile koymadığım bir yerde karar kıldım en sonunda...

Sargozu ve karagözü ile ünlü bir yerdi,bakalım nasip ne olacaktı...
    Avlağa varmadan önce,deniz salyangozu toplamak için başka bir kıyıda durup,iri salyangozlardan toplayıp yolumuzun üzerinde bulunan marketten alışverişimizi yapıp en sonunda avlağımıza vardık.Hava çok güzel ama,poyraz nedeniyle zorlu bir av olacağı kesindi...
    Avlakta kimseler yok;haliyle bu havada çıkmak akıllı adamın işi değil zaten :D
    Kamışlarımızı ve takımlarımızı bir çabuk hazırlayıp denizle buluşturduk...Oltalar suya düşer düşmez harami savaşı başladı...Havanın kararmasını ve haramilerin dağılmasını beklemekten başka çare yoktu...
    Bu arada boş durmayıp,deniz salyangozlarını hazırlamaya başladık.Öyle çok toplamışız ki,kır kır bitmiyor...Havanın kararmasıyla oltalarımızı salyangozlar ile yemleyip başladık beklemeye...Harami yine var ama bizde de yılmak yok...
    At çek yem tazele,ya sabır...

Saat 23:00 civarı oltadan birine öyle bir vuruş geliyor ki kamış U oldu...Anında tasma ile yerden kesiyorum,baştan biraz direniyor,sonra kendini teslim ediyor...Bilirim bu gelişleri...Sargoz efendi hoşgeldin bakalım,gelen iyice kartlamış kallavi boyda...''Avın Kanlı Olsun Kanka '' Ardından karagözler bir bir geliyor ama hep ufak boylarda,bizde hiç düşünmeden geriye salıyoruz...Abidin kankam karagözden yana şanslı bir bir iri boylardan yakalıyor...İki kallavi karagöz de bana gelince bende hayır diyemiyorum,işte küçüğünü sal ki büyükler gelsin tezi yine doğrulanmış oluyor...
    Bu esnada yine bir sağlam vuruş geliyor oltalarımdan birine...Bekliyorum bir daha hamle yapmasını,misinayı elimle usulca çekerken atlayıveriyor hareket eden yeme ve tasma ile pistten kalkıyor arkadaş...Gel bakalım kule izin verdi kalkışına bir kere :D Sargoz arkadaşım yanımda yine,hep bana mı gelir bunlar...
    Bu arada meranın ismi ''Uçak Pisti '' olarak kazınıyor hafızalara...Bakalım bir daha ki sefere bu pistten kaç sargoz kalkacak...

Saatler 02:30 olduğunda avımızı sonlandırıyoruz...Dönüş vakti geldi,poyraz da iyi sersem etti hani...
    Yine bizim için güzel bir av daha oldu,bu güne de şükür deyip evimizin yolunu tutuyoruz...
    Avımızı dostlar ile paylaşmak üzere,mutfakta bir kaç poz fotoğraf çekiyorum,gece karanlığında merada çekemediğim için kusura bakmayın...
    Bir başka avımızda görüşmek üzere,sevgiyle kalın...

'' Balık Her Zaman Yakalanır,Dost;Bir Defa'' Selamlar...

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 31 Temmuz 2012
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Aybata74

Aybata74 Aktif Üye

Tekrar güzel bir av, devamını dilerim Mehmetim nice güzelleri oltanı boş bırakmasın, Rastgele kardeşim...

4. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Mehmet
    Uçak pistinden birkaç uçağı kaldırmışsın.
    Her zaman rastgelsin

5. bluedeep83

bluedeep83 Üye

tebrikler mehmet abi avlaklarının ismide çok havalı valla :D balıklarda 10 numara her daim rastgelsin vede afiyet olsun

6. AKIN KAPTAN

AKIN KAPTAN Editör Moderatör

Tebrikler Mehmet. Her zaman rastgelsin.

7. sa®gozmehmet

sa®gozmehmet Aktif Üye

Gökhanım çok teşekkürler;
    En güzelleri seninle de yakalamak nasip olur inşallahSevgiyle kal kardeşim,Selamlar.

şeref abim teşekkürler ;
    Kule izin verdiği sürece daha çok uçak kalkar o pistten:) Daha güzelleri oltanda olması dileklerimle,Selamlar.

Sevgili Hasan teşekkürler ;
    O isimlerin hepsinin bir hikayesi var.Bak işte biri de böyle çıktı meydana...Avlaklarım ve arkadaşlarım benim için her zaman çok özeldir...Özel olan herşey de güzeldir :) Sevgiyle kal kardeşim,Selamlar.

8. sa®gozmehmet

sa®gozmehmet Aktif Üye

Sevgili Akın teşekkürler;
    Gönlünden geçen en güzel avları yapman dileğiyle,Selamlar.

9. oktay16

oktay16 Moderatör

Mehmet abi tebrikler, güzel av olmuş, yanındaki arkadaşlarada rastgelmesini diliyorum.:D

10. Glenium34

Glenium34 Aktif Üye

Güzel keyifli bir av olmuş en kötü avınız böyle olsun.

11. miller

miller Üye

Ellerine sağlık Mehmet Kardeşim Afiyet olsun .