Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

29-09-2013 dişlileri.

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında trakonya79 tarafından paylaşıldı.

1. trakonya79

trakonya79 Daimi Üye

Herkse selamlar,

uzun zamandır dişli konusu açamıyordum,kısmet bugüneymiş.

12 eylülde aldığım bu dişliden sonra sayısız denemelerim hüsranla sonuçlanmıştı

dişli peşine neler yapmadıkki ??

semaver yakacağız diye kuru çalı çırpı topladık,
    gecenin bir yarısı kumsalda sürüne sürüne yürüdük,
    sabahlara kadar kamışın ucundaki o yeşil ışığa hipnoz olmuşcasına baktık,
    yüzlerce defa sahtelerimizi açığa gönderip boş çektik,
    uykusuz geceler,
    bitmek tükenmek bilmeyen dişli hasreti, :D :D
    katedilen yüzlerce kilometre yollar,

Ve bir dünya var sayım..
    Acaba balık yokmu,yemmi seçiyor,zarganamı taksak,balık yüzeydemi,yoksa daha akmadımı,yoksa su henüz çokmu sıcak,karadeniz kıyılarına gitsek alabilirmiyiz vs vs vs.. :confused:

dün gece Mehmet abi ve HakanSpor ile yapmış olduğumuz karadeniz kıyı denemesi herzamanki gibi hüsranla sonuçlandıktan sonra gece 24 gibi küskün bir biçimde evlerimize döndük,

Saolsun Mehmet abinin emeği çoktur götürüyor getiriyor bizi,

yahuuuu şu semaveride bir yakamadık mehmet abiiii :D :D

ne zaman yakıcaksak :D

bugün saat 09.00 sularında yatakdan doğrulduğumda aklımda 2 plan vardı A planım turna B planım zargana idi,

forumdan arkadaşım Fatihin (tatlı suyun delisi) müsait olmaması üzerine B planına geçtim hemen saat 09:30 sularında hakan HakanSporu arayıp zarganaya gideceğimizi söyledim ve saat 10:30 gibi düştük yollara.

bu seferki avlağımız daha önceleri hiç şans vermediğimiz bir avlakdı (sarayburnu bakırköy arasında kalıyor)

zargana takımlarımızı hazırlarken kuzenim Eserli83 ve Ayhan abide bize katıldı ve olduk 4 kişi,

tam zarganaya olta atacaktıkki gelen dişli raporu bizi farklı bir meraya sürdü :D

kovalarda gördüğümüz canlı dişliler bizi bayağı sevindirmişti,

balıklar yemli ile alnıyordu,

Hemen HakanSpor yemli takımını açıp yemini takmaya başlamıştıki ben 100Grm kurşun 90mm kendo rapala ile birdebir yapmıştım bile :D

Birdebiri Gören HakanSpor yemliyi bırakıp rapalaya döndü ama ne gelen vardı ne giden;

Ben ise 3'üncü atışda yine o tatlı ağırlığı hissetmiş ve balığı kıyıya almıştım;

Gün akşama kavuştuğunda,bende 12 dişli var idi,Eser malesef sıfır çekti,HakanSpor tek dişli kandırabildi (yemli) Aykan abide'de tek dişli vardı (kaşıkla)

bugün bize yakın olta atan Davut abimin balıkları (klasik 3 köstekli dip oltası yem midye)

patlakGöz mercanlar :eek: (Davut abi balıkları)

Midyenin çekim gücüne kapılan Dişsizler (Davut abi kısmeti)

HakanSporun Davut abiye hediyesi

Konu biraz abuk sabuk olmuş olabilir biraz yorgun gibiyim kusura bakmayın,

yarın pazartesi herkese hayırlı haftalar şimdiden.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. sivriceli

sivriceli Aktif Üye

çanakkale-Ayvacık ve edremit körfezde kıyıdan ve t
    Tebrikler, çok güzel bir av olmuş,inşallah o dişlilerden bizlerede gelir,daha ege kıyılarını ziyaret etmediler.
    Avlarınız her daim böyle olsun,her zaman rasgelsin.

4. löngöz

löngöz Daimi Üye

yine dizmişin balıkları ellerine sağlık,, tebrikler..:):):)

5. sabora

sabora Daimi Üye

Tebrikler dişlileri kandırmayı başarmışsınız, ya da onlar sizi kandırmayı başarmışlar. :D Umarım devamı gelir.

6. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Özkan
    Çok başarılı bir av olmuş.
    Kandırdığın balık miktarı konudaki ustalığını da ortaya koyuyor. Sen o kadar tutmuşken yanındakilerin nerdeyse sıfır çekmesi sadece şanslar açıklanamaz değil mi? :)
    Her zaman rast gelsin.

7. radopit

radopit Aktif Üye

Şeref abi dediğin gibi kısmet kısmettir ama kısmeti doğru zamanda doğru ekipmanla doğru müdahalelerle aramakta çok önemli.

Bu sefer çok yakışıklı rapor olmuş ustam tebrik ederim.
    Sıradan bir pazar gününü gayet renkli ve neşeli hale getirmişsin.
    Balığın mehmet abi yokken gelmesi tesadüf mü acaba? :D
    Dahada rast gelsin.

8. Fecri

Fecri Aktif Üye

Tebrikler, güzel rapor.
    Devamı da gelsin inşallah.

9. lost_zombie

lost_zombie Daimi Üye

Burnumun dibi, hakkaten tam burnumun dibi ve biz uzak meralarda arayıştayız, 5-6 zargana peşindeyiz kısmetten öte köy yok, bi sinyal çak bu durumlarda bana da Özkan.:(

10. pehlivan

pehlivan Aktif Üye

Kardeşim tebrik ederim,ısrarla lüfer peşinde koşalım derken buraları hele senin ısrarla oralara bakalım demene rağmen(Ama gelen raporlarda gidilmeyecek gibi değildi :D:p) gurbet ellerde koşup bir semaver bile demleyemeden geri gelmekten cidden sıkılmıştık,( Gerçi sen mızıkçılık yapıp saaat 10 da hadi geri gidelim demeyeydin eyiyidi sabaha kadar muhakkak bir lüfer alırdık):p:D:D:DPazar günü program yüzünden gelmedim ama programda akşama kayınca sinir oldum hele birde senden yazıyoooo yazıyoooo dişliler raporum diye msj gelince ahanda akşama kadar yatarsan böle olur diyerek kızgınlığım iki kat arttı, Gerçi gece sen yatarken ben boş durmayıp avlağımda sabahladım tek vuruş ve oltayı kontrol için çektiğimde :eek::eek::eek:mantarımın bile olmayıp fırdöndünün ucunda minnacık misinayı görünce la ibne kofana hade yemi yedin beni ektin la mantarlı takımı niye götürüyon demeden edemedim:D:D:D sabah suyunda 2 kişi 1 er ad. aldı tabi benim iğneler lüfer için dizayn edildiğinden papuç gibi yemleri takınca gelen balıklarda limite yakın çinekop olunca yemlerim büyük kaldı:mad:ben gene sıfır çekerek evin yolunu tuttum daha sonrasını hatırlamıyom taki sen aradığını bile duymayıp kalktığımda msj ını görünceye kadar:D:D:harika:Tekrar tebrikler kardeşim :harika::harika::harika:

11. İrfan

İrfan Moderatör

Tebrikler Özkan harika avlar..kutlarım..
    Afiyet olsun.