Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

29.09.2013 yeşilköy raporu.

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında echoes tarafından paylaşıldı.

1. echoes

echoes Aktif Üye

Cumartesi günü uzun zargana arayışlarından sonra balıkçının birinde içime sinmesede mecburiyetten kokmuş zargana aldım.Kediye attım o bile yemedi O derece.
    Neyse Dün sabah telefonumu 6,30'a kurdum.Daha alarm çalmadan ayaktayım.Her zamanki gibi meydandan sabah işkembe çorbası artık olmazsa olmazım oldu.Mazotu al doğru tekneye .Kayınpederim de son anda gelemediği için tek başıma çıkmak zorunda kaldım.Mazotu kontrol et,takımlara bak,yağ su derken bas marşa yavaş yavaş menekşe derenin içinden doğru denize.

İlk önce devamlı palamut aldığım meraya bir baktım fakat orada tık bile demedi,yine çok zaman kaybettim derken doğru yeşilköye.Orada uzun oltayı saldım ,fakat zarganalar rezil hemen dağılıyor.Aralarından bir iki tane rezilin biraz iyisi zargana buldum,diğerlerini kızdım denize attım. Yemi değiştirdim olta suda hop lüfer üzerinde ;)
    Sonra yine biraz daha dolan dolan ,balık falan yok.

Tam eve gitmek üzere karaya doğru yol alıyordum ki, bir baktım olta acayip ağırlaştı bayağı zorluyor,mücadeleden sonra gelmeye başladı ,bir baktım Koca bir kırlangıç:eek:

Sonra tekrar geriye dönüş bir 10 dakika sonra bir tane daha.Sonra o meranın üzerinde tekrar dolaşmaya başladım bir tane daha geliyordu ki onada dipten yarıya kadar çekmeme rağmen takımı götürdü.:confused:

O daha da büyük bir şeydi Fakat ne olduğunu göremedim.(tahminim oda kırlangıçtı)Bu kadar yeter deyip dönüş yoluna geçtim.Şans yüzüme gülmüştü.Karada tebrikler falan filan derken Mutlu ve mesut şekilde evime geldim.

Yer: Yeşilköy
    Takım:Rapala arkası uzun olta
    Yem:En bayatından kokmuş Zargana(kedi bile burun kıvırdı)

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Murat
    Hem lüfer, hem de güzel kırlangıç yakalamışsın
    Güzel bir av olmuş.
    Her zaman rast gelsin

4. YaşaR

YaşaR Moderatör Yönetici

Tebrikler, güzel av olmuş... Taze yemin olsaydı belki farklı olacaktı. Kısmet işte :)

Rastgelsin.

5. TekAdam

TekAdam Moderatör Yönetici

Murat'cım,

Daha geçen hafta konuştuk seninle, Lüfer için eli kulağında demiştim ama henüz eli kulağına gelmemiş ama artık kaçarı kalmadı, bu gün yarın patlayacak ;)

Zargana konusunda ben şanslıydım, Selimpaşa'dan yeni tutulmuş Zargana'lar ile av yaptık, bereketli oldu ama karavanamız çok oldu. Kısemtimiz bu kadarmış, darısı herkesin başına diyelim

Bu arada geçen hafta saldığın Kırlangıç büyümüş de gelmiş, hatta akrabalarını da çağırmış, çok güzeller, tebrik ederim :harika::harika::harika:

Devamı dileklerimle, her zaman rast gelsin...

6. Melih

Melih Aktif Üye

Tebrikler süper balık avi olmuş daha iyilerine:)

7. sabora

sabora Daimi Üye

Tebrikler Murat Bey, yemin bayatlığına rağmen güzel balıklar almışsınız. Bir kez daha gördük i bu işin %50 si kısmetmiş. Her daim rast gelsin. Afiyet olsun.

8. renzokuken

renzokuken Aktif Üye

çok güzel av olmuş tebrikler, zargana konusu cidden sıkıntılı, ben de bostancı tarafında bir kaç yere bakındım hiçbir yerde yoktu zargana... istavrite macbur kaldık ama ona da gelmiyorlar bir türlü )

9. Alperen59

Alperen59 Aktif Üye

güzel bir av olmuş tebrikler

10. fatihbk

fatihbk Üye

Tebrikler çok güzel bir av olmuş.

11. İrfan

İrfan Moderatör

Tebrikler güzel av olmuş.kısmetiniz her daim açık olsun.