Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

29-30 Nisan SurfCasting ve spin avı

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında senihcan tarafından paylaşıldı.

1. senihcan

senihcan Daimi Üye

Geçen hafta gittiğimiz merada büyük balıklar kaçmıştı , yinede çok güzel bir av yapmıştık . Döndüğüm andan itibaren acaba bir daha ne zaman gideriz diye düşünüp durrken perşembe günü telefon geldi hazırlan yarın gidiyoruz diye :D Geçen hafta spin takımı götürmemiştim , merada sübye kemikleri vardı hep , ondan dolayı spin takımı kalamar sahtelerini 2 tanede daiwa shore line sahte attım çantaya . Akşam 9 gibi meraya vardık Murat abi ve Cem abi çadırları kurdu bende oltayı yem tepsisi falan derken oltaları yemleyip attım . Saat 12 ye kadar baktık tık yok geçen haftada balık 4 buçuk 5 gibi başlamıştı diye söyledim . Murat ve Cem abi 12 gibi yattı bende oltalara bakıp beklerken 3 gibi 1 saat kadar yattım. 4 te kalktığımda hava inanılmaz soğuk kıyafetler uygun değil üşümemek için spin yapmaya karar verdim :) Saat 5 gibi biranda oltamda bir ağırlık çok az bir mücadeleyle balığı kıyıya aldım . 3 senedir peşinden binlerce km yol yapıpta yakalayamadığım levrek sülalesi sonunda üşümemek için yaptığım spin avında teşrif ettiler :) 40 cm 600 gr geldi . Bir çok kişi ufakmış diye eleştirebilir ama napim ilk levreğim salamadım birazdanda ızgarada pişirecem :D Balık geçen haftaya göre çok seyrekti yemlide . Denizde oynakları gördük ama neyin saldırdığını göremedik . Ben lüfer sanırım dedim ama emin olamadık . 10 gibi meraya gelen dayıların yanına gittik ne var ne yok diye , tam ben dayı burda lüfer çıkıyormu diye sordum dayı bu mevsimde olmaz derken dayının ayağının hemen önüne ufak zarganaları avlayan bir lüfer sürüsü kıyıya kadar çıktı :D Dayı yok dedi lüfer ayağına geldi :D 1,2 saat lüfer peşinde koştuk 1 tanesi atladı ama iğneye tam oturmadığı için kaçtı . Bende elimde rapala arı sokmasın diye uğraşırken rapalanın iğnesinin biri tamamen parmağıma girdi . Arının 2. hamlesindede ne yaptıysam iğne yamularak elimden çıktı . Ben parmağıma girmiş iğneyi yamultabiliyorsam iri balık o iğneye neler yapar daiwa shorlineların iğnelere güvenmeyin kısaca. Saat 12 den sonra rüzgar yön değiştirdi ve yine güzelim çupralar başladı . 2 tane 300 500 gr aralığında çupra geldi devamı iri mırmır lidaki şeklinde oldu avın. 26 saat süren avımızın benim tuttuğum bölümü altta resimlerde az ama öz bir balık avı oldu :)

Ekli Dosyalar:

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Abdullah SÜRÜCÜ

Abdullah SÜRÜCÜ Daimi Üye

Tebrikler Senih güzel bir av daha çıkarmışsın... 26 saat av balık avının senin için ne ifade ettiğini yeterince açıklıyor :)

senihcan bunu beğendi.
  4. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Tebrikler Semih güzel balıklar. :harika:

senihcan bunu beğendi.
  5. senihcan

senihcan Daimi Üye

Çok teşekkür ederim :) Yoğun iş hayatının stresini atmak için 26 saat bile zor yetiyor :)

6. senihcan

senihcan Daimi Üye

Çok sağol Hamdi abi :)

7. Yusuf1905

Yusuf1905 Üye

Tebrikler abi mükemmel bir.av olmuş

senihcan bunu beğendi.
  8. senihcan

senihcan Daimi Üye

Çok teşekkür ederim :)

9. Levreko

Levreko Aktif Üye

Tebrikler çok güzel av olmuş ortaya karışık her şey var :)

senihcan bunu beğendi.
  10. Önder Kanığ

Önder Kanığ Moderatör Yönetici

Sevgili Senih:
    Tebrik ederim,iki haftadır harika av raporları paylaşıyorsun.:harika:
    Bu avın senin için unutulmaz yanı,Yıllardır olan levrek avına bir şekilde kavuşmuş olman,umarım bundan sonra daha irilerine rast gelirsin.:)
    Bir sonra ki av raporunun bundan daha iyi olması dileğiyle.:)

11. senihcan

senihcan Daimi Üye

Çok teşekkür ederim Fatih Bey :)