Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

2T motor yağları

Konu, 'Tekne ve Deniz Motorları' kısmında Azalin tarafından paylaşıldı.

1. Azalin

Azalin Yeni Üye

Merhabalar,

Ne yazık ki forumunuzda misafir olarak bulunuyorum. Büyük helikopter modelciliği ile uğraşıyorum. Halihazırda 2 tane büyük (1.6 metre pal çapı) 2 zamanlı ve 3 beygirlik motorla çalışan helikopterlerime uygun motor yağı arıyorum. Forumunuza gelmemin nedeni şu: Yurtdışında genellikle outboard denilen motor yağları büyük başarıyla helikopterde kullanılıyor. Örneğin Pennzoil 2T tam sentetik marine yağ model helikopterler için biçilmiş kaftan fakan bu yağ Türkiye'de bulunmuyor. Bu yüzden bu yağa alternatif olabilecek kolay bulabileceğim bir yağ aramaktayım.

Temel olarak 2T, tam sentetik ve olabildiğince kaliteli bir yağ arıyorum. Tavsiyelerinizi alabilir miyim lütfen?

Sevgilerimle,
    Suat

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Surffishing

Surffishing Daimi Üye

Merhabalar Suat bey,hoşgeldiniz.Misafir olsanız da başımızın üzerinde yeriniz var.
    Öncelikle 2t Outboard yağların denizde kullanılanları su soğutmalı motorlar içindir ve pekçoğunun (belkide sorumluluk sahibi markalar demeliyim) üzerinde hava soğutmalı motorlarda zorunlu kalınmadıkça kullanılmaması önerilir.
    Bunun yerine size ufak bir araştırma ile aşağıdaki ürünün kullabileceğini öğrendim.Yurt içi ve dışı kullanıcı yorumları gayet olumlu..
    PratikBakim.com - Ekonomik ve Pratik Araç Bak?m Ürünleri Sitesi

Bununla birlikte aşağıdaki firma ile irtibata geçip ürünleri arasında size uygun olanın olup olmadığını sorabilirsiniz..
    Belgin Oil

Son ve kesin çare Ebay üzerinden almak..

PENNZOIL 2-CYCLE 16 oz ENGINE OIL - 4-PACK | eBay

Burada 4 zamalı motor için ürün var .Belki irtibata geçilip 2 t 'de getirtilebilir.

Premium 4 Zamanlı Dıştan Takma Motor Yağı 0W-30

Haa!! Birde, tüm uçan kanatlıları satıp,yüzen kanatlı peşine düşmek de kesin çözüm olur..:D

4. cemşit22

cemşit22 Yeni Üye

motosiklet parçacılarına bakmanız uygun olur, hala 2t motorlar var