Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

3.30 bota motor tavsiyesi

Konu, 'Tekne ve Deniz Motorları' kısmında cemxmox2 tarafından paylaşıldı.

1. cemxmox2

cemxmox2 Yeni Üye

Merhaba arkadaşlar ve abiler.3.30 zodiac bota motor alıcaz.Motoru 6hp veya 9.9 4 zamanlı düşünüyoruz.Sizce hp olarak tavsiyeniz nelerdir?Bota en fazla 3 kişi binicez ailece kullanıcağımız bir bot olucak.Motor konusunda daha marka belirlemedik.Babam bilindik marka almak istiyor Tohatsu veya Mercury gibi.Hatta bazen Honda bile düşünüyor.Ama ben Parsun ve Hidea marka motorlara da göz atıyorum.Gerçekten fiyat olarak çok uygun duruyorlar sizce bu markalar alınır mı.Tecrübeli abilerimden yardımlarını bekliyorum.
    Saygılar Sevgiler.
    Botun tabanını yazmayı unutmuşum bot ahşap taban.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Ella

Ella Üye

Merhaba,

6 HP yeter, ancak sen Motoru 9.9 HP al, çünkü bir müddet sonra Şişmebot' tan bıkıp 4-5 metre arasında bir uzunluğa sahip fiber tekne almak isteceksin. O zaman en az 9.9 HP bir motora gereksinimin olacak, elinin altında hazır olacak.

4. cemxmox2

cemxmox2 Yeni Üye

Cevap için teşekkürler.Peki çin markaları hakkında ne düşünüyorsunuz bilginiz va mı Hidea veya Parsun hakkında?

5. cemtrks

cemtrks Aktif Üye

Merhaba adaşım cem kardeşim aynı uzunlukta orjinal fransız zodic botum vardı üstünde 6
    Beygir merküri motor vardı süper uçuyordum 9 luk fazla gelir fazla kafa diker rahat kullanamazsin söyledigin motorlara asla girme başın ağrır bende johnson vardı saçlarımı
    Yoldum denizde kaldım bota kısa şaft almayı asla unutma sahibinden.com bak 2.700 falan
    Var

6. Ella

Ella Üye

Motorlar kalite kalite farklıdır, dolayısı ile fiyatları da farklıdır. Bütçeye ve nasıl kullanacağına bağlı bir konu. Sözgelimi iyi araba alıp hor kullanırsın çabuk dökülür, daha düşük kaliteli bir araba alırsın itinalı kullanırsın uzun ömürlü olur. Çin motorları hakkında çeşitli spekülasyonlar yapılıyor. Forumlardaki görüşler pek olumlu olmuyor. Eğer maddi gücün var ise, Suzuki - Honda- Yamaha ' dan birini tercih edersen iyi olur. Çin motorlarından ise sana Fuji' yi önerebilirim. 3.30 m şişmebotu bir sürat teknesi gibi kullanmazsan gerek 6 HP ile ve gerekse 9.9 HP ile sorun yaşamazsın. Ben ilerisi için 9.9 HP öneriyorum, üstelik elinden çıkarmak istediğin zaman piyasası olduğu için kolaylıkla satabilirsin. Şişmebot için yukarıda "cemtrks" in dediği gibi kısa şaft motor gereklidir, ancak ileride Fiber tekne almayı düşünecek olursan uzun şaftlı bir motor gerekecektir.. Buna göre artık sen kendi hesabını yaparsın. Eğer Şişme Botu henüz almadıysan yol yakınken vazgeçip Fiber Tekne almanı kesinlikle öneririm. Daha önce şişme bot almış-pişman olmuş ve Fiber tekne' ye uzun şaftlı motora geçmiş biri olarak Fiber Tekne' yi öneriyorum.

7. kaygisiz

kaygisiz Üye

Sakin olaki Parsun alma cok dert cekersin. Tecrubelerimle sabittir basima gelmeyen kalmadi. Hideada alma. Suziki motorda alma saglamdir aa servisi motorsiklet serviligi yapanalrin eline gectigi ve deniz motorundandanda anlamadiklari icin servis sorunun olur. Forumdan suziki alip bu sorunalri yasayanalrin tecrubelerndenden dolayi boyle soyluyorum. Honda saglamdir alma bana gore okadar cok para vermene gerek yok bana soracak olursan 9,9 4 zmaanli motor agir gelmez tasimada zorluk cikarmaz dersen al bir mercury. Yok bana mercury pahali egliyor dersen Tohatsu al baskada birsey arama

8. AZİMUT_YACHTİNG

AZİMUT_YACHTİNG Yeni Üye

Yanlış Bilgi vermişsiniz Fuji Çin değil Japondur.

www.fujimotor.jp

Ella bunu beğendi.
  9. Ella

Ella Üye

Düzeltme için teşekkür ederim. Fuji' nin 9.9 HP motorunu tavsiye ederim. Nedenine gelince...Hem fiyat olarak çok uygun, hemde 9.9 HP Fuji' nin motor hacmi 15 HP gücündeki Fuji Motor ile aynı.

10. AZİMUT_YACHTİNG

AZİMUT_YACHTİNG Yeni Üye

SEVGİLİ ELLA;
    MOTOR ALIRKEN MOTORLARIN YILLIK VERGİLERİNİ GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURMALISINIZ. MOTOR GÜCÜ ARTTIKÇA MOTORUN AĞIRLIĞI DA ARTAR, PERFORMANSI DA, VERGİSİ DE . MOTORU 0 ALMANIZDA GERÇEKTEN ÇOK BÜYÜK FAYDA VAR, NASIL OLSA ARTIK BÜTÜN MARKALARI TAKSİTLE ALABİLİYORSUNUZ. ÇİN MALLARINDAN LÜTFEN UZAK DURUN
    HONDA,YAMAHA,FUJİ BU JAPON MARKALARDAN BİRİNİ TERCİH ETMENİZ SİZİN MENFAATİNİZE OLACAKTIR. BUNLARIN HEPSİNİ FİYATLARI DA KALİTELERİ DE BİR BİRİNE O KADAR YAKINDIR Kİ ARADAKİ FARKI ANLAMAK AMATÖR BİR KULLANICI İÇİN İMKANSIZDIR. MOTORUN UZUN VEYA KISA ŞAFT OLMASI TEKNENİN AERODİNAMİĞİNE BAĞLIDIR, YANİ TEKNE ÜRETİM AŞAMASINDA UZUN VEYA KISA ŞAFTA GÖRE ÜRETİLİR. FİBER TEKNELERDE GENELLİKLE UZUN ŞAFT KULLANILIR ANCAK BAZI KULLANICILAR ELLERİNDEKİ KISA ŞAFT MOTORU KULLANABİLMEK İÇİN AYNAYI KESTİRİP ALÇALTTIRIYORLAR. EĞER TEKNENİZ ORİJİNALSE BÜYÜK OLASILIKLA UZUN ŞAFT KULLANILIYORDUR.
    SON OLARAK FUJİ İYİ BİR JAPON MARKASIDIR, BİZ YATLARIMIZIN ARKASINDAKİ SERVİS BOTLARINDA KULLANMAKTAYIZ.TAVSİYE EDİYORUZ..

11. cemxmox2

cemxmox2 Yeni Üye

Vergi derken?Benim bildiğim kadarıyla eskiden 10hpden itibaren vegi alınıyordu şimdi motorları 25hpye kadar serbest bıraktılar ve tekne uzunluğuna göre vergi alıyorlar diye biliyorum.