Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

3-4 KASIM-2013 PAZAR ve PAZARTESİ LÜFER AVLARIM

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında sivriceli tarafından paylaşıldı.

1. sivriceli

sivriceli Aktif Üye

çanakkale-Ayvacık ve edremit körfezde kıyıdan ve t
    Değerli arkadaşlarım,iki günlük avımı tek raporla birleştirmek istedim,

AVIM =Tekneyle sırtı çekerek lüfer yakalamak,

TAKIM=Kamış:Alba star 3284 LA LİBERTAD 160 cm Bot kamışı

RAPALA=Prencess 13,5 cm M(f) arkasına 3 adet 0/1 uzun pala halkalı iğne fırdöndü ile uzatılıp, zargan yaprak filato çıkartıp iğnelere takarak avlanma

YEM=Yaprak zargan
    Cumartesi akşam sevgili süleyman kardeşimi ( Tekadam ) arayıp zarganı nasıl kesip nasıl takacağımı sordum,sağolsun telefonda filatonun nasıl çıkacağını kuyruğunu nasıl ikiye ayrılacağın detaylı şekilde anlattı,buradan birkez daha kendisine teşekkür ederim.
    Ve dün akşam yine filetoları hazırlayıp sabahı zor ettim,çünkü ikinci kez lüfere çıkacağım,hemde küçük oğlum şenol'la beraber, bir gün önceki zevkin tadını unutamadım,saat 05,00 kaltım aracıma atlayıp burhaniyeden şenolu alacağım yolda telefon çaldırdım geliyorum inaşağıya dedim,evin önüne vardığımda hazırmış doğru iskeleye geldik fakat hava karnlık kahve açmış çay faslı saat 06,00 tekneyi çalıştırıp vira bismillah,rastgele diyerek açtık takımları, daha limandan çıkarken ben aldım dedim,benimle beraber şenol bende aldım dedi,hemen tekneyi boş yaparak başladım kamışların makinalarını sarmaya
    yavaş yavaş saraken teknenin arkasına kadar geldi şenolun kamıştaki çıktı veda ederek kaçtı derken aynı anda benim kamışta boşaldı üzülerek arkalarından bakakaldık,sonra dolaş dolaş iki saat hiç bir vuruş alamadık bunda birşey var diyerek, ben oltamı topladım tekneyle rapalanın aksiyonuna baktım aksiyon yok balık elbette vurmaz hemen yeni bir filato çıkardım geç oldu amahemen meyvesini verdi yeni taktığım yem ilk kuzu tekneye bindi,tekrar döndüm ikijncide girdi tekneye saatte 09,30 oldu avımızı sonlandırdık.sizlerede rastgele,işte dünkü resimlerim

Oğlum şenol kamışa bakıyor niye yakalamıyor bu diye.

İlk balığımız kofanaya benzeyen güzel bir lüfer

Bir lüfer bir kofanayla avımızı sonlandırdık,en güzelleri sizlerin olsun değerli arkadaşlarım.

Bugünkü 04/kasım/2013 pazartesi avımda dairemin üst katından komşum emekli öğretmen nihat beyle beraber yaptım,takımlarım aynı nihat bey sahte zarganla çekeceğim abi ben dedi bende tamam diyerek yine aynı saatte limanda idik teknemizin motorunu çalıştırıp hemen takımları açtık hava karanlık limandan çıkarken nihat bey abi bende bişey var diyerek çekiyor evet balık diyebildim takıma baktım balık bir su üstü yapıyor bir dalıyor tam teknenin kıça geldi arkadaş boçaldı sahte gitti balık bakakaldık yine arkasından,akşamdan yeni zarganlar gelmiş büyük oğlum bir kilo kadar varmış hepsini alıp gelmiş,bende yeni yemlerle filato çıkarmıştım hiç vuruş yok limandan çıkarken 200-300 mt önümüzde bir karartı gördüm,aaa yunuslar diyebildim tabi balık yok vuruşta yok,tam saat 08,30 a kadar kimsede balık vuruşu yok 7,30 da küçük bisr balık alındı başka yok,15-20 tekne fır dönüyor,hiç ümit etmediğim yerden dönüyordum bir vuruş aldım nihat bey geliyor kuzu dedim biraz mücadeden sonra kuzu teknenin içinde, allah başka yok misafir getirdik balık yok nasıl olur saat 9,00 oldu dönelim bari diyordum kendi kendime bu balığı nihat'a veririm ben dün yemiştim nasıl olsa derkan,tekrar aynı yere döndüm bir tane daha vurduve onuda aldım tamam ikimize birer birer oldu diyorum nihat bey abi işimiz yok istersen dolaşalım daha dedi, bende daha dönerken allah diyerek bir fırladım takıldı dedim rapala,
    az önce rapalamın birisini teknenin biri aldı gitti adam durmadı bile pervanede kaldı,buda gitmesin derken bir kafa vurduki allah balık var hemde çok büyük bu bir kofanayı geçmiş sırtı kara olmuş ben çekiyorum kalama cıııııırrrtt ediyor tekneler de misinanın balığın üzerine gidiyor bağırdık zor bela çevirdik tekneyi bu esnada balık bir fırladı yukarıya aynı anda iki tekne vadı yanımda onik oldu tabibendeki adrenal tavan yaptıve avımızı saat 10,00 da sonlandırdım,şimdi balıkların ikisini nihat beye verdim afiyetle yesin komşum, büyük sırtıkara'da bana yeter dedim.
    Hepsinden güzelleri sizlerin olsun değerli sevdalı arkadaşlarım.

Sabah güneş doğdu daha vuruş yok bizde

Çünkü yunus varmış, bir tane ama balıkları sıkıştırmış biryere, çıkamıyor hayvanlar bizde havamızı alıyorduk.

Teknede ölçümüz ayakkabı oldu,diğer resim nihat komşumun telefonda kaldı alınca onuda yüklerim,Raporum uzun oldu sizleri sıktıysam özür dilerim arkadaşlarım,kardeşlerim.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. TekAdam

TekAdam Moderatör Yönetici

Değerli büyüğüm Ramazan ağabey,

Zaragana fleto konusunda yardımcı olabildiysem ne mutlu bana :)

İlk Lüfer raporuna da yazmıştım buna da yazayım, senin adına çok sevindim ve tebrik ederim. Lüfer yakalamak, onun peşinde olmak tam bir hastalıktır. Sen de bu şifayı gayet güzel kapmışsın ve geçmiş olmasın diyorum ;)

Yalnız iki raporunda da dikkatimi çeken bir durum var, balıklar çok çabuk oltadan kurtuluyor. Acaba iğnelerde problem mi var yoksa daha acemilik mi var onu anlayamadım. İğnelerde sorun varsa değiştirmelisin, sen de bir acemilik varsa bir an önce kurtulmalısın Ramazan ağabey ;)

Ben bu raporların devamının da geleceğini biliyorum ve marakla bekliyorum. Her zaman rast gelmesi dileklerimle, sağlıcakla kal Ramazan ağabey...

4. Rapalacı

Rapalacı Daimi Üye

Maaşallah Ramazan amcacığım.
    Bende aynı düzeneği kullanıyorum 9 cm rapala arkası 2 iğne iğnelerim owner channel mustad vmc çok döküyor ownerdan çok memnunum.

5. halimyildiz

halimyildiz Daimi Üye

maşallah abime vallha cook güzel baliklar

6. helaldılı

helaldılı Aktif Üye

Tebrikler Ramazan abi bu güzel avların devamını dilerim.

7. Alperen59

Alperen59 Aktif Üye

tebrik ederim ramazan abi başarılar dilerim

8. Timsah

Timsah Aktif Üye

tebrikler ramazan abi daha guzel av raporlarinin tekrarini gormek bizi mutlu eder

Sent from my iPhone using Tapatalk

9. sivriceli

sivriceli Aktif Üye

Çok teşekkür ederim süleyman kardeşim,gerçektende lüfer yakalamak çok güzel,onun için hakikaten peşinden götürüyor,ben yoruldum artık üç günden beri gitmek istemiyordum, bu saat oldu yarın yine devam diyor içimden bir ses,bende sabah olsun hayır olsun devam diyerek sabah allah işi karışmazsa limada olacağım,
    süleyman kardeşim balıkların düşmesi hem bende var hemde iğnelde var gibi geldi bana,ben kendim ilk gün iki tane düşrdüm bunu acemilik diye algıladım,yanımda götürdüğün arkadaşlar hem düşürüyorlar, hemde hiç alamadılar,benim iğneleri balık marketine söyleyip oradan verdiler,sana anlatmıştım kendim yaptım takımı ben onlarle dün ben birtane düşürdüm aynı anda oğlumda almıştı ikimizinkide düştü ama bugün bende hiç fira yoktu yine komşum nihat beyle yaptık avı ben ona ikaz etmeme rağmen kendi bildiğini yaptı balığı düşürdü ve birdaha alamadı benim takımdan yaptım verdim yine balık alamadan teknenin birisine taktırdı kopartıp gitti,artık benim balıklardan ikisini verdim çok sevindi,bugün altınoluk'ta zargan bulmuş bana iki kg aldım diye telefon etti,oda alıştı bu sevdaya.
    Her şey gönlünce olsun süleyman allaha emanet ol.

10. sivriceli

sivriceli Aktif Üye

Sağol furkan'cığım teşekkür ederim,iğne tavsiyene ayrıca teşekkür ederim yarın hemen iğneleri değiştiririm owner yaparım,bendekiler mustad vmc imiş belkide onun için dökülüyor, sevgilerimle kal.

11. sivriceli

sivriceli Aktif Üye

Çok teşekkür ederim halim,sizlerde daha iyileri olsun inşallah.