Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

3. Geleneksel Sazan Balığı Yakalama Yarışmaları Şenliği Bolu/Gölköy(02-04 Eylül 2011)

Konu, 'Duyurular' kısmında abanticus tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. abanticus

  abanticus Yeni Üye

  Yaş:
  55
  Kayıt:
  28 Haziran 2011
  Mesajlar:
  5
  Beğeniler:
  0
  Şehir:
  İstanbul
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]


  Tarih: 2 - 4 Eylül 2011
  Yer: Bolu / Gölköy Baraj Göleti
  Başlama Günü ve Saati: 2 Eylül 2011 Cuma saat 18.00
  Bitiş Günü ve Saati: 4 Eylül 2011 Pazar günü 11.00

  YARIŞMANIN AMACI
  Doğa ve Çevre Dostu Amatör Oltacılar Derneği’nin sportif amaçlı olta balıkçılığını geliştirmek, tanıtmak ve sevdirmek amacı ile Bolu - Gölköy Baraj Göleti’nde düzenleyeceği “3. Geleneksel Sazan Balığı Yakalama Yarışmaları Şenliği”nde doğanın, çevrenin ve sudaki canlının korunması adına belirlenen 1380 Sayılı Su Ürünleri Kanunu ve Amatör (Sportif) Amaçlı Su Ürünleri Avcılığını Düzenleyen 2/2 Tebliğ kurallarına uymak, özendirmek ve sportif olta balıkçılığını tanıtmak için sazan balığı yakalama yarışması düzenlenecek ve dereceye girenlere ödüller verilecektir.

  YARIŞMA KAYIT BİLGİLERİ
  • Yarışma 40 takım ile sınırlı olduğundan, kontenjanın dolması durumunda müracaatlar kabul edilmeyecektir.
  • Yarışmaya katılmak isteyen takımların 29 Ağustos 2011 tarihi mesai saati bitimine kadar, formlarını doldurarak kayıtlarını yaptırmaları ve bağış makbuzlarını derneğimize ulaştırmaları gerekmektedir (yarışma formları ve makbuzlarının derneğe ulaşımı için oltacilarder@hotmail.com e-mail adresi veya (0312) 231 83 54 numaralı faks numarası kullanılabilir).
  • Yarışmaya katılacak olan her takımın derneğimize 100,00-TL bağış yapması gerekmektedir. Dernek üyelerimiz için bu miktar % 25 indirimli olup 75,00-TL'dir. Katılımcılar, 29 Ağustos 2011 tarihine kadar aşağıdaki hesaplara ya da dernek merkezine takım adı, yarışmacı adı soyadı belirtilerek, bağışlarını ödemeleri gerekmektedir.

  BANKA HESABI
  Hesap Adı:
  Doğa ve Çevre Dostu Amatör Oltacılar Derneği
  Bankası: Türkiye İş Bankası
  Şubesi: Necatibey Şubesi (4222)
  Hesap No: 919332
  IBAN: TR7000064000001 4222 0919332

  POSTA ÇEKİ HESABI
  Hesap Adı: Doğa ve Çevre Dostu Amatör Oltacılar Derneği
  Şubesi: Ankara/Sıhhiye Postanesi
  Posta Çeki Hesap No: 6188647

  YARIŞMA KURALLARI
  Bu yarışmada, 1380 Sayılı Su Ürünleri Kanunu, Su Ürünleri Yönetmeliği ve Amatör (Sportif) Amaçlı Su Ürünleri Avcılığını Düzenleyen 2/2 Tebliğ ile aşağıda belirlenen kurallara uyulacaktır.

  GENEL
  1. Yarışma tek bir tür için yapılacak olup, bu tür "Sazan" balığıdır.

  2. Yarışmada tutulacak olan sazan balığı 40 cm'in altında olamaz. Belirtilen boy altında yakalanan balıklar değerlendirmeye alınmayacaktır.

  3. Yarışma esnasında suya ışık tutmak, bağırmak, yüksek sesle konuşmak yasaktır. Katılımcılar mümkün olduğunca sessiz olacaklar ve diğer yarışmacılara rahatsızlık vermeyeceklerdir.

  4. Yarışma alanının dışında hazırlanacak alanda, kayıt masası, sohbet çadırı, ilkyardım aracı, su tankeri ve çeşitli ihtiyaçların karşılanması için görevli kişiler ve malzemeler olacaktır.

  TAKIMLAR
  5. Takımlar daha önceden numaralanmış avlanma bölgelerini (suya 8 metre cepheli iki sektör arası da 20 metre olan sektörler) kura çekerek belirleyecektir. Sektörler için ayrılan bölgelerde yarışmacılar ve görevliler dışında kimse bulunamaz (gerek görüldüğü takdirde sektör sayısı, mesafesi azaltılabilir veya artırılabilir).

  6. Takımlar en az 2'şer en fazla 3’er kişiden oluşacak olup üçüncü kişi (yarışmacı), iki asıl yarışmacının ihtiyaçları, kamp alanı ile iletişimi ve diğer ilgili konularda yardımcı olmak için sektörde bulunacaktır. Ancak oltaları kullanma yetkisine sahip olan 2 asıl yarışmacıdan herhangi birinin, herhangi bir nedenle yarışmayı kendi isteğiyle terketmek zorunda kalması halinde, üçüncü yarışmacı asıl yarışmacı olarak yarışmaya devam edecektir. Takımların yarışmaya başlayabilmesi için her iki asıl yarışmacının, yarışma alanında olması gerekir.

  7. Takım üyelerinden iki asıl yarışmacının yarışma alanını terk etmesi durumunda takım için yarışma sona erer ve o ana kadar tuttukları balıklar ile değerlendirmeye alınırlar.

  8. Hakemlere bilgi vermeden yarışma alanını terk eden takımlar diskalifiye olur.

  9. Yarışmacılar sadece balığı kepçelemek ve hakemler tarafından ölçümü yapılan balığı iade etmek için suya girebilirler (diğer yarışmacıların av alanına müdahale etmeden).

  MALZEMELER
  10. Her takımın 4 adet makine ve 4 adet kamış seti ile avlanmasına izin verilirken, yedek olarak 1'er adet makine ve 1’er adet kamış bulundurmalarında sakınca yoktur. Yemleme roketi ve marker için kullanılacak makine ve kamış serbesttir.

  11. Bu yarışmada 1 iğneli dip olta takımı kullanılmasına müsaade edilecek olup yarışmacılar yanlarında iğne, misina, kurşun, gibi her türlü malzemeyi bulundurabilirler. Yarışmacıların av malzemeleri, yemleri, oltaları yarışma süresince (oltalar su içinde olsa dahi) hakemlerin uygun gördüğü durumlarda denetlenebilecektir.

  12. Yemleme yapmak için kullanılacak başlıca malzemeler sapan, roket, fırlatma çubuğu ve suda eriyebilen yem torbaları gibi araçlardır. Gün batımından, gün doğumuna kadar olan süre içinde, sadece fırlatma çubuğu ve el sapanı ile yemleme yapılabilir.

  13. Yemleme yapmak ya da olta bırakmak için teknolojik araçları kullanmak (şişme bot - yemleme botu vb.) yasaktır. Her ne şekilde olursa olsun livar kullanmak yasak olup yakalanan balıklar ölçümü yapıldıktan sonra fotoğraf ve video kaydı eşliğinde hiç bekletilmeden suya iade edilecektir.

  GÖREVLİLER / HAKEMLER
  14. Takımların çağrısı üzerine, balığın yakalandığı sektörden sorumlu olan hakemler (en az iki hakem) ilgili sektöre gidecek, ölçüm ve değerlendirmeleri yapacak ve imzalanan tutanakların bir kopyasını takımlara, bir kopyasını masa hakemlerine vereceklerdir.

  15. Yakalanan tüm balıklar suya iade edileceği için yapılan video ve fotoğraf çekimleri hızlı bir şekilde gerçekleşecek ve buna dikkat edilecektir.

  16. Ölçüm ve değerlendirmesi yapılıp suya iade edilecek balıklarda yaşam belirtileri olumsuz ise ve buna da yarışmacı takım sebep olduysa o balık yarışma dışı bırakılacaktır. Bu durumun birden fazla tekrarı halinde takım diskalifiye edilecekdir. Canlı olmayan balıklar değerlendirmeye alınmayacaktır.

  YARIŞMA İKİ DALDA YAPILACAKTIR
  1. Dal: En ağır balığı tutmak için yarışılacak olup değerlendirme tek bir balık üzerinden yapılacaktır.
  2. Dal: Yarışma boyunca en çok balığı yakalayan takımın, yakaladıkları balıkların toplam ağırlığı üzerinden yapılacaktır.

  ÖDÜLLER
  1. Dal'da belirtilen kıstaslar eşliğinde birinciye derneğimizce kupa, 250-TL ve sponsorlar tarafından sağlanan malzemeler ödül olarak verilecektir.

  2. Dal'da ise yine belirtilen kıstaslar eşliğinde birinciye kupa, 250-TL ve sponsorlar tarafından sağlanan malzemeler; ikinciye kupa, 150-TL ve sponsorlar tarafından sağlanan malzemeler; üçüncüye kupa, 100-TL ve sponsorlar tarafından sağlanan malzemeler ödül olarak verilecektir.

  DEĞERLENDİRME
  Değerlendirme sırasında ağırlık (kg) belirleyici olacağından aynı ağırlıkta balık tutulması halinde balıkların boy ölçüleri (cm) belirleyici olacaktır. Ola ki, eşit olması halinde bayan yarışmacısı bulunan takım, aksi durumda yaş ortalaması en genç olan takıma öncelik verilecektir (bu değerlendirme her iki dal içinde geçerli olacaktır). Yarışacak takımlar sadece bir dalda ödül alabilirler.

  KURA ÇEKİMİ
  2 Eylül 2011 Cuma günü Gölköy Baraj Göleti'ne gelen takımlar saat 18.00'de başlayacak olan bu yarışma için iki aşamalı kura çekimine katılacaklardır.

  İlk aşamada yani saat 17.00’de yapılan kuranın anlamı, bir sonraki sektör belirleyen kuraya “Sıra Belirleme Kurası” amacı ile düzenlenmiş olup herkesin çekeceği kura, bir sonraki “Sektör Belirleme Kurası”na hangi sırada katılacağını belli etmek içindir.

  İkinci aşamada yapılan kura ise, “Sektör Belirleme Kurası” olup ilk aşamada takımların çektiği “Sıra Belirleme Kurası”na göre yapılacağından, her takımdan bir kişinin her iki kura çekimine katılması gerekmektedir. Dolayısıyla, yarışmaya başlama startı kura çekimleri ve takımların kontrolleri yapıldıktan sonra verilecektir.

  Not: Doğa ve Çevre Dostu Amatör Oltacılar Derneği'nin yarışma kurallarında değişiklik yapma hakkı saklıdır. Yukarıda belirlenen kurallar dışında avlanmak ve davranmak diskalifiye nedenidir.

  PROGRAM
  2 Eylül – 3 Eylül 2011 / Cuma ve Cumartesi
  Organizasyon alanına gelen katılımcılar belirlenen alanlarda kamp çadırlarını kurabilecek olup yarışma alanında ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri su ve tuvalet mevcuttur. Yarışma alanına ulaşım, yiyecek, içecek ve kamp ihtiyaçlarını katılımcılar kendileri sağlayacak olup derneğimiz yarışacak takımların ekmek, çay, kahve, su ve çorba ihtiyacını sağlayacaktır.

  4 Eylül 2011 / Pazar
  4 Eylül Pazar günü yarışmanın sona ereceği zaman olan saat 11.00'den sonra yarışma boyunca tutulan balıkların raporları masa hakemleri tarafından incelenerek dereceye giren takımlar ve yakaladıkları balıkların ağırlıkları belirlenecek ve ilan edildiği gibi verilecek ödüllerin hazırlığı yapılacaktır.

  Bu arada, yarışmaya katılan her takım kendi atıklarını belirlenen bölgeye bırakacağı gibi iğne ve misinaların atımına ayrıca dikkat edeceklerdir.

  Günün sonunda sportif olta balıkçılığına gönül verenlere hak ettikleri ödüller verilirken, günün ölümsüzleşmesi adına da fotoğraflar ve videolar çekilecektir.

  Doğa ve Çevre Dostu Amatör Oltacılar Derneği
  Yönetim Kurulu  [URL="http://www.oltacilar.com/dosya/doc/yarisma-katilim-formu.doc"][SIZE="4"]YARIŞMA KATILIM FORMUNU BİLGİSAYARINIZA İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ[/SIZE][/URL][SIZE="4"][/size]
   
 2. Sponsorlu Bağlantılar
 3. Hamdi

  Hamdi Admin Site Admin

  Yaş:
  42
  Kayıt:
  29 Nisan 2010
  Mesajlar:
  19.563
  Beğeniler:
  9.501
  Şehir:
  İstanbul
  Erol bey hoşgeldiniz. Yarışmaya katılan arkadaşlara başarılar dilerim. Başkanınız Serkan'a selamlar.
   
 4. abanticus

  abanticus Yeni Üye

  Yaş:
  55
  Kayıt:
  28 Haziran 2011
  Mesajlar:
  5
  Beğeniler:
  0
  Şehir:
  İstanbul
  KATILIMCI LİSTESİ

  1.
  BARÖZER
  Tuncay Akçadağ (kaptan)
  M. Erinç Akçadağ
  Ülkü Aksakal

  2.
  BLACK BULL
  M. Kemal Karataş (kaptan)
  Metin Özcan

  3.
  Bursa S-Carp Team
  Serdar Özdil (kaptan)
  Burak Özdil

  4.
  CARPANGELS TEAM 1
  Bilent Yıldırım (kaptan)
  Ufuk Yıldırım

  5.
  CARPANGELS TEAM 2
  Cihan Güdücü (kaptan)
  Ecmel Mutlu

  6
  CARP CLUB BURSA
  Serdar Gönül
  Serkan Korkmaz

  7
  CARP FEIL TEAM
  Ferhat Ayas (kaptan)
  İlhan Kurtuldu
  Zeki Şahin
  Sponsor: Yakup Av Bayii / Sakarya

  8
  Carpİst
  Erol Örkcü (kaptan)
  Recep Dağ

  9
  CARP TRIO
  Tuncay Uyanık (kaptan)
  Bahadır Can
  Kerem Avşar

  10
  Şaban Ertik Takımı
  Bayram Can Gezgin (kaptan)
  Nuri Ertik

  11.
  DYNAMIC CARP TEAM 1
  Onur Erdem (kaptan)
  Erhan Demirci

  12.
  DYNAMIC CARP TEAM 2
  Ali Mutlu (kaptan)
  Alihan Kaba

  13.
  İSTANBUL SPORTİF SAZANCILAR TAKIMI
  Mustafa Dedemli (kaptan)
  İ. Akın Akbaş
  Ömer Kaan Dedemli

  14.
  Ka'eN Carp Düzce
  Mustafa Fırıncı (kaptan)
  Ersan Tuna
  Tolga Mutlu

  15.
  KAMADER 1
  Engin Uztürk (kaptan)
  Sefa Uztürk

  16.
  KAMADER 2
  Nihat Ayvaz (kaptan)
  Behlül Berk Ayvaz
  Samet Ayvaz

  17.
  KRAL CARP TEAM
  Ömer Özcan
  Ziya Özcan

  18.
  SAKARYA 54 CARP TEAM
  Yaşar Besler (kaptan)
  Yasin İzkalaf

  19.
  STRATEGY CARP TEAM
  Mustafa Kahraman (kaptan)
  Fettah Güler

  20.
  Team CarpTR
  Nihat Çavuş (kaptan)
  Serdar Benlioğlu

  21.
  VarnaBros.FHC_Prusa CT
  Şenol Özkan
  Ersin Özkan

  22.
  y2 CARP TEAM
  Yiğit Saraç (kaptan)
  Yusuf Yılmaz
  Özlem Saraç

  23.
  Takım adı henüz kesinleşmedi
  Volkan Cansever
  Serkan İşgören

  10 Ağustos 2011 tarihinde ilan edilen yarışma kurallarında 23 Ağustos 2011 tarihinde aşağıdaki değişiklikler yapılmıştır.


  TAKIMLAR
  7. Takım üyelerinden iki asıl yarışmacının herhangi bir sebeple sudaki oltalarını çekerek yarışma alanını sektörden sorumlu hakemlere bilgi vererek terk etmesi durumunda takım için yarışma sona erer ve o ana kadar tuttukları balıklar ile değerlendirmeye alınırlar.


  MALZEMELER
  10. Her takımın 4 adet makine ve 4 adet kamış seti ile avlanmasına izin verilirken, yedek kamış ve makina bulundurmalarında sakınca yoktur. Yemleme roketi ve marker için kullanılacak makine ve kamış serbesttir.

  12. Yemleme yapmak için kullanılacak başlıca malzemeler sapan, roket, fırlatma çubuğu ve suda eriyebilen yem torbaları gibi araçlardır. Yemleme işlemi, yarışmanın başlama günü (02 Eylül 2011/Cuma) akşamı gün batımı (19:30)' nda son bulacak olup 03 Eylül/Cumartesi günü 11:00 ile 13:00 ve 16 ile 18:00 saatleri arasında yapılabilecektir. Yarışmanın bitiş günü olan 04 Eylül/Pazar günü yemleme yapılamaz.

  KURA ÇEKİMİ
  2 Eylül 2011 Cuma günü Gölköy Baraj Göleti'ne gelen takımlar saat 17.00'de başlayacak olan bu yarışma için iki aşamalı kura çekimine katılacaklardır.

  İlk aşamada yani saat 15.00’de yapılan kuranın anlamı, bir sonraki sektör belirleyen kuraya “Sıra Belirleme Kurası” amacı ile düzenlenmiş olup herkesin çekeceği kura, bir sonraki “Sektör Belirleme Kurası”na hangi sırada katılacağını belli etmek içindir.

  PROGRAM

  4 Eylül 2011 / Pazar
  4 Eylül Pazar günü yarışmanın sona ereceği zaman olan saat 12.00'den sonra yarışma boyunca tutulan balıkların raporları masa hakemleri tarafından incelenerek dereceye giren takımlar ve yakaladıkları balıkların ağırlıkları belirlenecek ve ilan edildiği gibi verilecek ödüllerin hazırlığı yapılacaktır.

  Yarışmaya katılan her takım kendi atıklarını belirlenen bölgeye bırakacağı gibi iğne ve misinaların atımına ayrıca dikkat edeceklerdir.

  Doğa ve Çevre Dostu Amatör Oltacılar Derneği
  Yönetim Kurulu
   
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.