Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

3 lü mantarlı asansör takımı için bilgi

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı ve Uygulamalı Teknikleri' kısmında Dada$ tarafından paylaşıldı.

1. Dada$

Dada$ Üye

selamun aleyküm arkadaşlar 3 lü mantarlı takım yapıyorum köprü için köstekleri daha önce normal misinadan yapıyodum.
    bir değişiklik yaptım hem iğneleri hemde köstekleri 0,24 ip misinadan yaptım.
    size sorum şu olacak, bedeni normal misinadan mı yapsam yoksa köstekleri bağlamış olduğum 0,24 ip misinadan mı yapsam. ip misinadan yapmış olduğum kösteklerin bana zararı olurmu yada verim alabilirmiyim..?

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. shimano

shimano Daimi Üye

A.S ıp mısına malesef cok cabuk suda dolanır dolandımı acmasıda ap ayrı bır dert olur acım derken ıp mısınayı zarar vere bılırsınız yada hıc acılmaz 0,24 mm ıp mısına ıle ıgne baglaya bılırsınız ama kostek ve beden ıcın ıp mısınayı onermem hatta ıgne baglarken bıle ıp mısına sıkıntı cıkara bılıyor 1-2 balık aldıktan sonra malesef ıp mısınada kopabılıyor ben genelde ıgnelerı 0,30 mm ıle baglıyorum o bıle 2-3 balık aldıktan sonra deforme ola bılıyor deforme olunca yenısını takıp avıma devam edıyorum kısısel tercıhım normal mono mısıneden yapın derım takımı yanınızada fazla yedek yapıp oyle ava baslayın rast gelsın..

Kadir 'Pkmz bunu beğendi.
  4. hamdialev

hamdialev Yeni Üye

İp misinayı kesmez mantığında hazırlıyorsanız takımları, dişli hiç affetmiyor.. Ayrıca ipin içine iğne girdimi ayrı bir sıkıntı.. Ben de bir kaç takım o şekilde hazırladım sonrasında vazgeçtim.. Mono misina candır :)

5. Dada$

Dada$ Üye

bu sene balığın maşllahı var çok büyük. geçen koprudeyken iki kere iğneyi kopardı. ip misinayıda çok sağlam diye kullandım artık bir kaç balık aldıktan sonra gam yaparmı bilemiyorum ama. ipi tırnak makasıyla bile çok zor kesiyorum. ondan dolayı birkere şansımı deneyeyim dedim

6. ensaraydin

ensaraydin Aktif Üye

Bu benim yontemim ben misina kullanıyorum

7. ensaraydin

ensaraydin Aktif Üye

IP misina gerisi normal misina.. ortada mantar

8. Dada$

Dada$ Üye

abi dün denedim köstekleri ip misinadan yaptım bedene normal mono misina kullandım. inan daha balık almadan karıştı birbirine. daha tovbeler olsun yaparsam :D sadece iğneleri sararken ip misina kullanıcam. @hamdialev ve @shimano abiler siz haklıydınız

Paşşa bunu beğendi.
  9. shimano

shimano Daimi Üye

soyledık ama dınlemedın bızı :) neyse enazından gormus oldun durumu ıgnelerı sararkende ıp mısına ıle yapma bence cunkı ıp mısınada peynır ekmek gıbı kopuyor suda ıp mısına fazla durunca deforme oluyor sonra balık alınca ya ılk balıkta kopuyor ya cekerken kopuyor yada 2'ci balıkda kopuyor nıhayetınde kopuyor :) bence mono mısınadan yapmaya devam et .

10. Dada$

Dada$ Üye

tamam abi engin bilgilerinizden yararlanıcam bu sefer dediğinizden şaşmıycam :D