Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

3 parça spin kamış almayı düşünüyorum

Konu, 'Spinning Avcılığı Teknikleri ve Malzemeleri' kısmında ünsal koptur tarafından paylaşıldı.

1. ünsal koptur

ünsal koptur Üye

Savagear Parabellum 289cm Baitcasting kamış 10-34gr taşıma konusunda sıkıntı olduğundan 3 parça kamış almayı düşünüyorum sizce bu kamış nasıl kalitesi kullanan yada tavsiye eden varmı kayalıklardan attığım için 2.70 ve üstü 3 parçalı kamış arıyorum :(

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Bu kamışa uygun makinanız var mı?

4. ünsal koptur

ünsal koptur Üye

trio s 40 makinam var

5. hdfhdf

hdfhdf Aktif Üye

kamış gayet güzel taşımada 3 parça iyi olabilir ama kullanımda 2 parça olması daha iyidir. Av Arkadaşım kullanıyor shımano-rarenıum'la destekledi kamışı gayet güzel bir takım oldu. ama çok pahalı bence.

6. ünsal koptur

ünsal koptur Üye

3 parcanin ne gibi dezavantajı var daha uygun kamislar var ama ben saglam kaliteli olsun birdaha almak istemiyorum ama bu marka hakkinda bilgim yok durusu kaliteli gibi

7. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Bu tetikli bir kamış. Normal spin makinalar (trio S gibi) bu kamışla kullanılamaz.
    Baitcasting türünde makine almanız gerekir. Onun da kullanımı zor ve karmaşıktır.

8. ünsal koptur

ünsal koptur Üye

abi ben baktım o dediğin tetikli olan tıger serisi onu da türkiyede satan yok ama satışını yapan birçok site yanlış fotoğraf kullandığı için sıkıntı yasıyoruz barabellum spın kamışın fotağrafını değil barabellum tıger fotarafını kullanmişlar

9. ünsal koptur

ünsal koptur Üye

dün kamış elime geçti adamlar yapmış 10 numara :harika: atışı aksiyonu tam istediğim gibi

10. murat karahan

murat karahan Aktif Üye

Ünsal arkadaş, parça sayısı ne kadar az ise, kamış o kadar sağlam ve etkilidir. Her bağlantı noktası bir basınç noktası gibi etki eder, bu noktaların az olması, sıkı bir balıkta, atışta yükün gövde üzerindeki dağılımının daha iyi olmasını sağlar. Ben de 3 metrelik spin kullanıyorum ama yanında 10 yıldır kullandığım 1.50 metrelik çantam var. İğneler, misinalar, şemsiye, tripod, kepçe hepsi aynı çantada. Taktım mı sırtıma tosbağa gibi dolanıyorum.
    Kamışı değiştireceğine, taşıma sorununa çözüm ara derim.

11. ünsal koptur

ünsal koptur Üye

sırık gibi elimde gezdirmek istemiyorum 3 parça tabiki 2 parça gibi olmaz ama çokta eksi bir yanını görmedim ama inşallah 2. bi takım yapmayı düşünüyorum 2.40 2 parça kamış alcam bide en kısa zamanda inşallah bir araba :) atacam bagaja tulumundan çizmesine tam bi takım dizicem :)