Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

3 parçalı spin kamış tavsiyesi

Konu, 'Spinning Avcılığı Teknikleri ve Malzemeleri' kısmında i_gulistan tarafından paylaşıldı.

1. i_gulistan

i_gulistan Aktif Üye

Arkadaşlar elimde 2.40 spin kamış mevcut lakin taşıma sıkıntısı çektiğim için bana kapalı boyu 1 mt yi aşmayan teleskobik kamışlara yönelmiştim.Tüm öğrendiğiklerimi derledim ve telekobikten vazgeçtim ama 2 parça kamışta taşımada sıkıntı çekiyor bütçemi aşmayacak 3 parçalı 2 kamış bulabildim.
    Spro Globetrotter GT Kamış
    FLADEN MAXXIMUS TOTAL FLEXX 3P
    bu iki kamışında 270 boyunu düşünüyorum fladen yük taşıma gücünden bahsetmiş spro ise çelik örgü olduğundan ve asla yağmurlu havada spin yapmadığımdan :) bu benim için sorun olmayacaktır.
    Bana sağlamlık kullanım kolaylığı taşıma kolaylığı ve kalite açısından aksiyon açısından daha çok işime yarar belirtiseniz sevinirim.Çok fazla spin avcılığı yapmıyorum o yüzden uygun kamışlara yöneldim.Max bütçem 150 tl

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. zokacı

zokacı Aktif Üye

fladen maxxımus total flexx 15/50 üç parça kamış al bende 2.40 cm var çok iyi kamış

i_gulistan bunu beğendi.
  4. GRAFTT

GRAFTT Üye

Spro markasının bu modeli benimde dikkatimi çekti, Gerçi elimde iki adet teleskopik spin kamış var ama hatta bir taneside Spro Manhatten marka ama parçalı kamışın tadı ayrı, tek sıkıntısı sizinde dediğiniz gibi taşıma zorluğu. Misal ben bazen Trabzona gidiyorum parçalı kamışı uçağa almazlar asla. Spro marka kamışı hangi siteden baktınız acaba ?

i_gulistan bunu beğendi.
  5. i_gulistan

i_gulistan Aktif Üye

Şuan için hatırlamıyoprum n11 ve daha birçok siteden baktım :) ama güzel kamışta fladen çok daha iddalı bir tanıtım yapmış her nekadar bazuka çantası olmasada fladen süper tanıtımla ön planda spro da çelik sarma ile sağlamlıkla göz kırpıyor :) kamışa karar versem sitede kamışta en kolayı

6. GRAFTT

GRAFTT Üye

Ben bulabilirsem inceleyip almak isterim Spro nun 2.70 mt parçalı kamışını :) Bazuka taşıma çantasını bir şekilde kendimde yaptırırım :)

Baya bir araştırdım ama malesef yok. Var ama atarı fazla olan serisi var :(

Son düzenleme: 29 Mayıs 2015
  7. i_gulistan

i_gulistan Aktif Üye

Erkan bey bence fladen daha iddalı onu denerseniz pişman olmazsınız 300 da 15-50 gr atarı gayet makul gerçi o benım üst limitim olan 1mt yi 9 cm geçiyor ama bilemedim bakacaz artık ama aklımda 270 var 300 uzun gibi 2.40 ta dursun en az 2 spin kamış iyidir :)

GRAFTT bunu beğendi.
  8. GRAFTT

GRAFTT Üye

İbrahim bey, 3.00 mt boy benim içinde helede parçalıda fazla. Spin kamışta 2.70 mt boy benim için ideal oluyor. Teleskopik olmuş olsaydı 3.00 mt düşünebilirdim ama parçalıda aşırı sorun olur taşıma açısından. Spin avda ben genelde durmadan ara vermeden en kısa at/çek yapmam 30 dk'dır, sonrasında tekrar devam ederim. Fladen markasına pek ılımlı olduğumu diyemiyeceğim, ama farklı markaların 2.70 10-30 gr atarlı 3 parçalı kamışlarını araştırıcam bende.

i_gulistan bunu beğendi.
  9. i_gulistan

i_gulistan Aktif Üye

Ozaman ustalar burdan bizede 3 parçalı kamış konusunda belki yardımcı olabilirler aslında imkanım olsa aklımdaki kamış savegear ın 3 parçalı kamışı o da biraz uzun ama o olursa olur 289 cm boyundaydı ama fiyatı biraz tuzlu bizim bütçemizi aşıyor :)
    Bu arada neden fladene soğuksunuz isveç markası kendini kanıtlamış ama Türkiye de tutulmayan bir marka o kadar ?

GRAFTT bunu beğendi.
  10. GRAFTT

GRAFTT Üye

Evet ufak bir araştırma yaptım Savagear 289 cm'lik kamışı 400 ila 500 lira arasında rakama sahip. Spin kamış için o kadar çok para vermem açıkcası. Fladen markası dediğiniz gibi ülkemizde pek iyi lanse edilemedi, net ortamındaki satış yapan yerlere baktığımda pek ürünü yok olan ürünlerininde kalitesi düşük olduğu için aklımda pek iyi yer etmedi açıkcası. Örneğin Mitchell markasının ürünleride kalite anlamında pek hoşuma gitmiyor, helede makinaları, net ortamında hoşuma giden birkaç spin kamışı var ama mağazalarda pek olmadığı için görme şansımda olmuyor. Ama bugün başta gelen Shimano, Ryobi, Daiwa, Okuma markalarının birçok ürünü mağazalarda denk gelebiliyor.

Birde işin perde arkası var, demek istediğim ileride aldığımız malzemeye birşey olduğunda karşımızda kimi bulup yaptırabileceğimiz. Daiwa Black master teleskopik spin kamış almıştık arkadaşımıza daha ilk acda kamış kırıldı. Aldığımız Daiwa bayiisine gittik bize yenisini yada parasının üstüne ekleme yapıp başka kamış almamızı önerdiler, bizde öyle yapıp parçalı olanı alıp aradaki fiyat farkını ödedik.