Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

30.06.2011 Çipurayı Kandıramadık , Takoz Mırmırları Kandırdık

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında sa®gozmehmet tarafından paylaşıldı.

1. sa®gozmehmet

sa®gozmehmet Aktif Üye

Kaldığımız yerden tekrar devam ediyoruz,ama bu sefer bir değişiklik iyi gelir düşüncesiyle,ben ve kankam Süleyman (özlemişim beraber av yapmayı) çipurayı bulamayınca mera değişikliği ile mırmır avına gittik...
    Avımızda kullandığımız boru kurdu ve madya yemleri Menemen'den Foçalı Kemal abimizden alınmıştır,şiddetle tavsiye ediyorum :D
    İş çıkışı çoktandır beraber av yapmadığım kankam Süleyman ile kurtlarımızı dökelim istedik.Kendimize iki avlak belirledik.İlk paşalara bakacaktık,daha sonra havanın kararmasıyla mırmır kovalayacaktık.
    Paşalar esen batı rüzgarı ile rahatsız olacaklar ki oltalarımıza hiç dokunmadılar.Havanın kararmasına yakın mırmır avlağımıza doğru yola koyulduk.
    Herkesin bildiği Gencerli Sahil'i av yerimizdi.Daha önceleri güzel takoz mırmırlar yakaladığım işaretli yere geldiğimizde,sanki orasının bize ayrıldığını gördük :)Süleyman oğlum ne şanslıyız bak bize ayırmışlar yeri...dedim.Hadi bakalım vardır bir hayır...dedi ve aynen de bir hayır varmış bu işte :)
    Oltalarımızı hazırladık,yemledik ve uzak salladık kamışları...Havanın kararmasıyla öyle bir trafik başladı ki kamışlarda,toplamda dört oltaya yetişmek bile terletti bizi...
    Bir ara sağımız ve solumuzda ki kişilerin ters ters baktıklarını gördüm:D Süleyman bu akşam dayak yemezsek burada iyiyiz dedim :D Bir ara bir çocuk geldi yanımıza,balıklara baktı kovada ve aynen şunları dedi...Abi siz balıkçımısınız -evet dedim :) -ben babamla geldim buraya,babam tebinden beri söyleniyor size :D adamlara bak ya ne şans var diye...-abi balık tutmak için şanslı olmak mı gerekir ?...Hadi sen bu soruya cevap ver :D:D:D ben de dedim ki AYNEN ÖYLE :)
    Saat 21:00 de başlayan ve 23:30 bitirdiğimiz avımız bizim için iyi geçmişti...Biz oltaları toparlarken,yanıbaşımızdakiler bizim avlandığımız yeri çoktan parsellemişti bile :D:D:D inşallah yakalamışlardır....
    Süleyman kardeşim ile güzel bir ava daha imza attık,her zaman dediğim gibi DOĞRU YER,DOĞRU HAVA,DOĞRU ZAMAN balık tutmanın üç altın kuralı,gerisi tefarruat....Saygıyla kalın...Hepinize RASTGELE...

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. şileli

şileli Aktif Üye

Bende telefon bekliyordum yahu.. Maaşallah Mehmet bereketli olmuş rastgele :)

4. sa®gozmehmet

sa®gozmehmet Aktif Üye

Salih abim teşekkürler :) Vallahi bizim avlar anlık gerçekleşiyor bu aralar,hadi gidelim mi hadi gidelim hesabı....İnşallah yakında bir org düzenleyeceğim,sen ben ve Süleyman arasında...Selamlar.

5. freefish

freefish Aktif Üye

tebrikler
    güzel balıklar

6. sa®gozmehmet

sa®gozmehmet Aktif Üye

Sağol kardeş teşekkürler :)

7. şileli

şileli Aktif Üye

Önümüzdeki hafta yapalım Mehmet, yarın akşam yol göründü. Gökhan ve Selahattin beni bekliyorlar. Haa Kemal abi yarın akşam yem ayarlasın gelecem almaya görüşürüz..

8. sa®gozmehmet

sa®gozmehmet Aktif Üye

Tamam Salih abi yarın telefonlaşırız..Hayırlı yolculuk...

9. MeMoLi

MeMoLi Yeni Üye

mehmeht guzel baliklar almissin nasipse agustosta orda olacagim gencelliden cikacagim bende tam uskumru girer dusunuyorum meraya

10. Orhan Küçükbiçmen

Orhan Küçükbiçmen Daimi Üye

Tebrikler Mehmet kardeşim, güzel balıklar afiyet olsun.:):):)

11. mehmetcelik33

mehmetcelik33 Aktif Üye

tebrikler güzel baliklar afiyet olsun