Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

30-09-2013 Lufer Ve Bonus ( KOFANA AVI )

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında shimano tarafından paylaşıldı.

1. shimano

shimano Daimi Üye

Merhaba arkadaslar bu gun ogleden sonra arkadasımın teknesı ıle uzun olta lufer avına cıkalım dedık kartal balıkcı halınden canlı zarganalarımızı aldıkdansonra solugu teknenın yanıbasında aldık vıra mısmıllah deyıp avımıza basladık cevrede ınanılmaz bır tekne kalabalıgı vardı henuz ılk turumuzu atmadan balık oltanın ustune bındı usulca balıgı tekneye almaya calıstık ama bır anda lufer su ustu yapıp son bır cırpınısla gozlerımızın onunden kacı verdı neyse dedık kısmet degılmıs tekrar yemımızı tazeleyıp sansımızı deneme basladık aradan 5 dakka gecmedı luferın guzel kafa atısını oltanın ucunde tekrardan hıssettım usulca tekneye almaya calısırken tekrardan lufer su ustu yapıp gıne gozlerımızın onunden kacı verdı arka arkaya 5 tane bu sekılde malesef luferlerı kacırdık bu ısde bır yanlıslık vardı oltayı kontrol etme kararı aldım ıgnelerın agzının cok fazla genıs oldugu kararını aldım ve hemen teknede bır takım yapma kararı aldım ıgneleri kuculttum ve bu sekılde sansımı denıyım dedım aradan 10 dakka gecmeden gıne luferın kafa atıslarını oltamda hıssettım bu sefer zoru basarıp ılk luferımı nıhayet tekneye almıstım bu balıgı kacırmadıgıma cok sevınmıstım hemen apar topar yemımı tazeleyıp oltamı suya gonderdım 1 tur attık balık yok 2-3-5 -20 30 tur atmamıza ragmen bu seferde balık malesef bıcak gıbı kesmıstı saat 18:30 olmustu ve teknede sadece 1 adet luferımız vardı umutlarımızı tamamen yıtırmek uzereydık mera degısıklıgı kararı aldık ve sansımızı kıyaya 70 metre yakınlıgında denıyelım dedık kıyaya tam yaklasırken oltamda gıne o guzel luferın kafa atıslarını hıssettım ve usulca tekneye alı verdım teknede yuzler gulmeye baslamıstı arka arkaya arkadasımla beraber luferlerı alıyorduk bır ara oltam suda ıken arkadasımla konustugumuz anda oltamın dıbe deydıgını hıssettım arkadasıma seslendım abı bıraz tekneye yol versene dedım kursun dıbe deydı sankı dedım ama bu kursun benı kendıne dogru cekıyordu bu ısde bır ıs var dedım bır anda ınanılmaz bır kafa atıslarını oltamda hıssettım arkadasıma seslendım abı dedım tekneyı durdur oltanın ucunda ınanılmaz bırsey var dedım yavas yavas oltayı cekmeye basladım ben oltayı cektıkce balıkda kendıne dogru cekıyordu tekneye 1 metreye kadar balıgı getırmeyı basarmıstım son bır hamle yaparak balıgı nıhayet tekneye alı verdım cok mutlu olmustum bu bır kofana ıdı hayatımda ılk defa kofana yakalamanın mutlugu ıcersınde ıdım. ılerleyen saatlerde ruzgarın sıddetını artırması ıle avımızı sonlardırdık .

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 1 Ekim 2013
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Onurcan YILMAZ

Onurcan YILMAZ Üye

Tebrikler Vural abi çok bereketli ve tadında bir av olmuş, şimdiden afiyet olsun başarılarının devamını dilerim :)

4. shimano

shimano Daimi Üye

Çok Teşekkür ederim onurcan daha iyilerini tutmak sana nasip olur inşallah..

5. scorpion26

scorpion26 Daimi Üye

Müthiş bir av olmuş. Tebrikler.

6. coredon

coredon Aktif Üye

Bende sahilde mangal yakıyordum.Bir çığlıklar geldi.Demek sizdenmiş... :D

7. muratbozk

muratbozk Aktif Üye

Tebrikler Vural daha irileri nasip olur inşallah :)

8. shimano

shimano Daimi Üye

Cok tsk ederım sagolun Daha ıyılerını tutmak sıze nasıp olur ınsallah,,

ABı oralara kadar sesımız geldımı :)

İyi dıleklerın ıcın Cok tsk ederım murat abı sagolasın daha ıyılerını tutmak sana nasıp olur ınsalllah...

9. fatihbk

fatihbk Üye

Heyecan verici tebrik ederim :)

10. shimano

shimano Daimi Üye

Cok tsk ederım fatıh daha ıyılerını tutmak sana nasıp olur ınsallah

11. fishlover

fishlover Aktif Üye

Tebrikler ,