Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

30-31 / 10 /2010 Aliağa - Çipura ile Sargoz Kardeşliği

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında sa®gozmehmet tarafından paylaşıldı.

1. sa®gozmehmet

sa®gozmehmet Aktif Üye

Sevgili arkadaşlar ;
    Ben ve kankam Süleyman yine güzel bir havayı değerlendirmek üzere,hazırlıklarımızı tamamladık.Bu sefer farklı bir kerteriz (Çkerteriz3) denenecekti.Yem her zaman ki gibi madya,olta tek iğne gezer kurşun takımı.
    Saatler 20:00 civarlarında avımız başladı bu sefer bu avda ilk balığı yakalamak bana nasip oldu :D sonuçları ne olacak diye ikimizde merak içerisindeydik.
    O kadar çok isparoz vardı ki,bir daha ki ava madyaları bile tuzlamak aklımızdan geçmedi değil hani :D Bundan sonra ayakkabı köselesimi taksak acaba oltaya,belki o zaman yemezler :D
    Gecenin ilerleyen saatlerine doğru sert esen poyraz yerini yumuşak bir havaya bıraktı,işte bu esnada oltaya vuruşlar sertleşmeye başladı.
    Arka arkaya üç adet ahtapot çekince keyifler tavan yaptı bizde,güveç var bu hafta ne de olsa :)

Saat 02:00 de saatleri geriye aldık,bu hafta fazladan bir saat av yapacaktık ne de olsa tam bu esnada çok güzel bir vuruş aldım oltamda,sert kafa atışları geleni belli etti fakat bir türlü gelmek istemiyordu.Çok uğraştım ama bir türlü onu yenemedim o galip geldi tahminim kilo üzeri bir çipuraydı sağlık olsun dedik ne yapalım.
    İğnelerimiz Owner Cırcle 5114 no:4 özelliği kendi kendine yakalaması,tek kusuru iğnedeki kertiğin küçük oluşu bu sebeple balığı kaçırdım çünkü.Arkasından yarım kilo üzeri bir sargoz daha kaçırınca hemen VMC 9284 no :4 iğnelerime geri döndümve ardı ardına balıkları yakalamaya başladık.
    Saat 04:30 sıralarıydı,bir yandan Süleyman bir yandan ben balık çekiyorduk,gelen ufak boyları geriye iade ediyorduk,bu sırada yanıbaşımızda avlanan bir kişi bizi hayretler içersinde seyrediyodu :) dayanamadı yanımıza kadar geldi.Arkadaş ne yem takıyorsunuz daha biz bişey alamadık demez mi :) belli ki adamcağız sinir küpü olmuş :) madyaları gösterdim bir daha ki ava gelince madya alacağını söyleyip yanımızdan uzaklaştı :)
    Bir daha kerterize tedbirli gitmek gerekiyor neme lazım dayak yiyeceğiz bu gidişle :)

Sabah nasıl oldu,gün nasıl ağardı anlamadık,yine güzel bir av geçirmiştik mutluyduk.İlk aklıma gelen,hafta arasında beni arayan arkadaşların bu balıkları görünce neler söyleyecekleri oldu :) Biz ikimiz çok sabırlıyız ve sabrımızın karşılığını alıyoruz,tüm temennimiz arkadaşlarımızında böyle güzel avlar yapmaları.
    Ben ve kankam Süleyman sizlere saygı ve selamlarımızı gönderiyoruz,avlarınızda şans hep yanınızda olsun....

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. enis59

enis59 Daimi Üye

tebrikler harika bir rapor harika balıklar

4. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Mehmet
    Yine güzel bir av olmuş.
    Üstelikte ÇKerteriz3 sürprizliymiş.

5. sa®gozmehmet

sa®gozmehmet Aktif Üye

Sevgili Enis teşekkürler,avlarında bol şanslar,Selamlar.

6. sa®gozmehmet

sa®gozmehmet Aktif Üye

Şeref abim katılım için teşekkürler :) anlaşılan kerterizler bu sene güzel balıklar verecek daha önceki senelere nazaran,avlarınızda bol şanslar,Selamlar.

7. lost_zombie

lost_zombie Daimi Üye

Tebrikler güzel av hele sonu güveçle bittiyse bu hikayenin off offf.Afiyet olsun

8. freefish

freefish Aktif Üye

balığa tetbirli gitmekde yarar var adam tumamış siz denizi süpürmüşsünüz beee

9. BAYBORA

BAYBORA Daimi Üye

Kerterizler güzel,
    Teknik sağlam,
    Dostluk ta belliki öyle,
    Netice geçmişte güzeldi,şimdi güzel ve aşikar ki gelecekte de öyle olacak,
    Her ikinizi de tebrik ederim,
    Kerterizlyerinize sahip çıkmanızı da naçizane tekrar hatırlatırım.Zira herkes sizin gibi avlanmamakta.
    Sevgiyle.

10. duzensiz

duzensiz Daimi Üye

ahtapot akıllı hayvan sanırdım :p tebrikler, güzel bir gece olmuş.

11. CAHİT ACUN

CAHİT ACUN Daimi Üye

Tebrik ediyorum kardeşimi.Çok çok güzel bir ava imza atmışsın.Sargoz'una kavuşmuşsun.Nice güzel Sargoz avlarına...