Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

30-31 EKİM LEVREK AVLARIM

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında goldboy52 tarafından paylaşıldı.

1. goldboy52

goldboy52 Aktif Üye

Çok uzun bir aradan sonra diyeceğim . çünki eylül ve ekim ayları burada pek levrek havası yapmadı..yapsada levrek yapmadı.. Neyseki ekimin son günleri benim için iyi geçti. ilk paşa 30 ekim sabahı dalgalı denizde dere ağzı olan benim favori merada sabah 05:20 sularında oltaya bindi. ancak kıyıya yakın vurmasına rağmen karanlıkta öyle pek iri bi şey gibi gellmedi önce... ama baktımki kalamayı zorluyor...az bi mücadeleden sonra kumlara oturmuştu bizm paşa...2 Kg civarıydı sanırım...
    Ertesi sabah 31 ekim hava daha sakinlemişti...ancak aynı merada 04:30 gibi yerimi almıştım..2 gün önceki fırtınanın karmaşıklığı suda hala vardı azda olsa...yalnız o sabah at-çek at-çek bi şey yok... ayrıca benim mesai saatimde geliyordu...hemen sağ tarafımda bulunan kayalık buruna gözüm ilişti...orada akşam üzerleri kaşıkla birkaç lüfer almışlığım vardı..dedim levrek yok bir iki kaşık sallayım...neyse kaşığı taktım oltaya tulum çizme ile dereyi geçtim kayalık burna geldim ..2. atişta bir sarı kanat takılınca ...dedim herhalde bu sabah az çok nevaleyi bulucaz..demeye kalmad bir sonraki atışta ..önümde derin bir su olmasına rağmen oltam iyice bükülünce aha dedeim işte budur... bende aynı şiddette karşılık verdim oltaya.. batımki yüzeye diklmiş yüzgeçler çıkınca bu bizim paşa...önüm kayalık ve bulunduğum yerde dalgaların güçlü kırılmasından balıkta kendince kalamayı zorluyordu..ama acele etmedim ..tadını çıkara çıkara dalga köpüklerinin areasından kıyıya aldım paşa veliahtını 1.5 Kg civarıydı.. beni asıl şaşırtan 1. si derin bir yerde balığı buluşum 2. side kaşıkla ilk kez levrek almamdı...daha güzelleri sizlerin olsun

Ekli Dosyalar:

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. fhmyzc

fhmyzc Yeni Üye

Maasallah cok guzel av yapmısssın

uykusuzlugun sonunda boyle guzellıklerı yakalamak bı baska zevk

4. bahadir37

bahadir37 Aktif Üye

Levrekler şahane kendo sahte epey iş yapmış :D

5. helaldılı

helaldılı Aktif Üye

Tebrikler hocam uzun aradan sonra iki paşa ve fotoğraflar benimde gözlerime iyi geldi devamını dilerim hoşcakal.

6. goldboy52

goldboy52 Aktif Üye

Saolasın ustam...selamlar

7. avcihan

avcihan Aktif Üye

tebrik ederim levrekler çok güzel

8. drasty41

drasty41 Aktif Üye

Tebrikler Murat devamlarını dilerim.

9. nuri deniz

nuri deniz Aktif Üye

Yakışıklı Murat;
    Gerçektende harika bir av olmuş...kutlarım...bunu fırında pişireceksin...Yemede yanında yat misali....

10. Volkan

Volkan Daimi Üye

Tebrikler, kaşık Marmara'da da kullanılır levrek için. Hep aynı yerden değil de gezerek at çek yapmanın faydasını görmüşsün.

11. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Murat
    Çok güzel av olmuş ama beni asıl etkileyen "avdan işe gitmek, işten çıkıp avlanıp eve dönmek"
    Var mı böyle güzellik? :D