Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

30 Aralık 2012 Sarıkuyruk avı

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında keyfmustafa tarafından paylaşıldı.

1. keyfmustafa

keyfmustafa Aktif Üye

29 Aralık cumartesi yapılan yemli av sonrası yorgun olmama rağmen pazar gününü es geçmemek isteğim üzerine Ufuk abi ile yapılan telefon görüşmeleri sonrası sabah saat 5:15 te evden çıkış ve hazırlıklar sonrası saat 6:00 gibi suda son hazırlıklar tamamlanıp ünlü meramıza doğru tam yol ilerledik.
    Avlağa vardığımızda Ufuk abi çok merak ettiğimiz bir sahte ile başladı. Ben de ise uzun süredir görünmeyen lüfer familyasını kandırmak maksadı ile hazırladığım ölü balık deneme fikri ile başladık. Ben motoru kullandığımdan istikametimiz yönünde oturuyorum Ufuk abi ise bana ve sahtelere dönük oturuyor. Hem sohbet ediyoruz hem sırtı çekiyoruz. Ufuk abi bir ara sahtenin arkasından bir hareket oldu ama almadı diyince heyecanımız arttı. ilk tur geçişimizde herhangi bir vuruş alamamıştık. İkinci geçişimizde yolu yarıladığımızda güzel bir vuruş aldım. Motoru boşa alıp yavaşça çekmeye başladım. Ne soğuk kaldı ne titreme, adeta terlemeye başladım heyecandan. Uzun zamandır sırtı denemelerimiz boş geçiyordu. İlk hamlelerini yaptığında lüfer dediğim balık yaklaştıkça su üstü yapmayınca gelen balığın akya (sarıkuyruk) olduğunu anladım. Ufuk abinin de yardımıyla uzun sürmeyen mücadelenin galibe ben oldum. Şeytanın bacağını kırmış olmanın ve balığı bota koymanın verdiği keyif ile sırtıya devam ettik. Bir saat kadar daha sırtı çekmemize rağmen herhangi bir şey alamayınca Ufuk abinin de işi olduğundan avı sonlandırma kararı aldık.

1770 gr sarıkuyruk palaz(dan hallice)

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Mustafa
    Yeni yılın yemeği hazır.. :)
    Afiyet olsun

4. sabora

sabora Daimi Üye

Tebrikler Mustafa. Afiyet olsun.

5. AKIN KAPTAN

AKIN KAPTAN Editör Moderatör

Aynı balık farklı yörelerde farklı tipte olabiliyor. Sizin sarıkuyrukta öyle. Özellikle renkleri bizim buradakilerine göre farklı. Yeni yıkdada güzel avlar dilerim. Hep rastgelsin.

6. SworDFish48

SworDFish48 Aktif Üye

Tebrikler, Mezeyi çıkarmışsın sen usta:)