Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

31.12.2010 Yılın son sarıkanatları,çinekopları

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında bluefish34 tarafından paylaşıldı.

1. bluefish34

bluefish34 Aktif Üye

Sabahtan biraz işlerimin olmasından sabah suyuna meraya gidememiştim, avlağa vardığımda saat 11.30 civarı olmuştu. Beşiktaş'a da bakmıştım istavrit alıyorlardı devam ettim rapala atmayı koymuştum kafaya. Gittiğimde 10 kişi kadar rapala çalışıyordu bende başladım çalışmaya. 150 gram kurşunla pelican nitro mavi renk olanını buluşturdum boğazın serin sularında. İlk bir iki atışta bir şey yoktu üçüncü atışta bindi heh dedim geliyor sarı, kurşun çıktı sudan balığın yaldız yapmasını bekliyorum ya artık ortaboy bir iskorpit çööö yaptı banaa.. :D Zaten gelişinden kıllanmıştım. Çıkarttım ağzından iğneyi attım suya tekrar. Sonrasında seyrek de olsa gelmeye başladı sarıkanatlar çinekoplar. Saat 15.00 olmuştu kovada 6 tane balık vardı. Derken ufaktan istavritler iyice kıyılamaya başlamıştı, dedim akşam suyuna nasip artık.
    Akşam suyuna balıklar yapmaya başladı. Kimi 5 cmlik rapala atıyordu ve iri istavritde atlıyordu arada. Derken şansızlıklarım başladı 3 defa takıldı rapalam ve üçünde de kopmuştu haliyle. Bi daha şokla bi daha rapalayı bağla derken biraz zaman kaybetmiştim. :(

Tam hava kararmaya yakınken cümbüş başladı. Hani forumda videolar kısmında kofanaların kumsala attığı balıklar var ya aynen o şekilde sarıkanatların kenardaki istavritleri kayaların üstüne atışı vardı... Ayağınızın dibindeki istavritlerin şıpırtısı, oltasını çekenlerin rapalasındaki balığın çıkartığı bilya şıngırtısı ve martıların kayaların üstünde olan balığı toplarken attığı çığlıklar gerçekten güzel bi ambiansdı... :harika: Kuyruğu yenen istavritlerinde popper gibi zikzaklar yapması da cabasıydı.

Neyse uzun lafın kısası akşam saydığımda 13 tane sarıkanat 3 tanede çinekop vardı kovada. Balık seyrekti sabahtan olsaydım daha fazla olurdu ama gene de boş dönmemiştim. Kullanılan sahteler strike pro, river2sea ve pelican 7,5 8 ve 9 cmlik sahtelerdi. Bazen açıktan bazen yakından alınmıştır balıklar. Herkese sevgiler, saygılar... Rastgelsin cümleten..

http://img844.imageshack.us/i/dsc02278v.jpg/
    http://img403.imageshack.us/i/dsc02276dg.jpg/

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 2 Ocak 2011
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. AKIN KAPTAN

AKIN KAPTAN Editör Moderatör

Çok güzel avlar. Ellerine sağlık. Resimleri düzelttim.

4. balıkoltası

balıkoltası Daimi Üye

Tebrikler Erdem. Çok güzel sarıkanatlar almışsın. O olayı bizlerde gördük geçen günlerde. İnsan gerçekten kıraçaların haline üzülüyor. Suyun üzeri bir anda onlarda ters dönmüş ölü kıraça ile kaplanıyor. Bu lüfer familyası gerçek bir canavar.
    Rastgele

5. bluefish34

bluefish34 Aktif Üye

Teşekkürler Akın kaptan, resimleride düzeltiğiniz içinde..

6. BİROL

BİROL Daimi Üye

Tebrikler,seeye güzel baybay yapmışsınız.
    Darısı yeniyıla hoşgeldiniz avına :D

7. bluefish34

bluefish34 Aktif Üye

Teşekkürler Birol sağolasın.. Gözler sizleride aramadı değil.. :) Evet bu lüfer familyası tam bir canavar, üzücü olsada doğanın dengesi diyelim. Haftasonu gitdiyseniz sizlerede rastgelmişdir umarım.
    Tekrardan rastgele.

8. balıkoltası

balıkoltası Daimi Üye

E tabii doğanın dengesi. İstavritler yem balığı zaten.
    Gittik haftasonu, çalıştık tuttuk bizde yeteri kadar:)

9. bluefish34

bluefish34 Aktif Üye

Teşekkürler Birol bey, evet seneyi güzel uğurladım, önümüzdeki maçlara bakıcaz artık.. :)

10. Cevat Göven

Cevat Göven Aktif Üye

tebrikler erdem,güzel av yapmışsın,devamını dilerim

11. bluefish34

bluefish34 Aktif Üye

Teşekkürler Cevat Bey, rastgele..