Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

4/1/2014 saroz balık avı organizasyon

Konu, 'Balık Avı Organizasyon Planları Arşivi' kısmında a.sevinç tarafından paylaşıldı.

1. a.sevinç

a.sevinç Aktif Üye

arkadaşlar hava durumu cumartesi günü için mükemmel gözüküyor.
    planladığım seyehat toplam iki kişi içindir.
    ekipmanlar
    1. 460 fiber tekne
    2.4 zamanlı mercury 20 bg
    3. humminbird 998 c sı combo fishfinder.
    4. jig kamışları,jig makinaları,elektrikli çıkrık,çeşitli sahteler

cuma öğleden sonra aracıma römorku takıp ecelimanına gidilecek.arkadaşımın balıkçı barınağında gecelenecek.yemek işleri kendimize ait olup kendimiz pişirip kendimiz yiyeceğiz:)).
    planlanan avlar..
    belirli noktalarda jigging
    300-350 mt derinliklerde yemli kalamar ile deep drop
    çeşitli sahte ve canlı yemlerle sırtı.(gece sırtısı)
    güç durumumuza göre gece yemlisi(bebek taşlarında)
    balık durumuna göre de pazar da kalınabilir.pazar akşam üstü dönüş.
    (hareket noktası istanbul/silivri)
    hedeflenen balıklar

1. orkinos
    2. akya
    3. sinarit
    4. orfoz
    5.pörtlek(lahos 70-80 kg)
    6.torik
    7.levrek
    8.çupra(vakti biraz geçmiş olabilir)

bu yazdığım ekipmanların tamamı bende mevcuttur.gelmek isteyen arkadaş olursa masrafları karşılamak şartı ile(mazot ve menzin) güzel ve extrem avcılık deneyimi yaşayabilir.ama sonuçta balık işi şans işi.. ayrıca kıyıdan avlanmak isteyen arkadaşlar olursa +2 kişi için daha arabada yerim mevcuttur.barınak için sorun yok.. dediğim gibi kendin pişir kendin ye hesabı sıfır lüx mevcuttur.:)))sorvivor ruhlu arkadaşlar isterlerse özelden mesaj atıp tam detay alabilirler..herkese rastgelmesi dileği ile..

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. TekAdam

TekAdam Moderatör Yönetici

Hacım,

Program çok güzel görünüyor ama benim gelmem mümkün değil, işlerim çok yoğunlaştı ve acilen toparlamam gerekiyor.

Senin belirlediğin tarihte Boğaz'da Tekne Turu olması sebebiyle sanırım katılımcı bulman zor gibi görünüyor. Umarım sana avdaşlık yapacak bir arkadaşımız çıkar ve birlikte yeni bir sayfa açarsınız. Gerçi kimse gelemese bile senin gideceğini biliyorum ve şimdiden rast gelsin diyorum ;)

4. TekAdam

Arkadaşlar,

Açtığım av raporlarımda "abi beni de götür" diyenler vardı. İşte fırsat, kankam ile unutulmayacak bir av güncesi sizleri bekliyor. Böyle bir fırsat her zaman çıkmaz, imkanı olanlara "kaçırmayın" derim ;)

Yaşanacaklar ve edinelecek tecrübe herşeye değer...

5. a.sevinç

a.sevinç Aktif Üye

vayyy sülooo :)) dostum.. seni hiç bırkalamadım.. biliyorum işlerin yoğun.zehir verdimmi. biliyorum illaki geleceksin:)) ama sonrası kötü oluyor senin için.. müsait olduğunda haber et... çok güzel fangri mercan taşları buldum.. 5-7 tane çıkıyor uğraşırsan..

6. divulge2o

divulge2o Üye

Ali Bey program muhteşem ancak pazar günü boğaz organizasyonuna yazıldım ayrıca kardeşim yurt dışı göreve gidiyor yani ona jübile yapıcam.
    İmkan olursa daha sonra belirttiğiniz programa katılmak isterim.
    Süleyman abi de olursa sanırım tadından yenmez o sandala ortacılık yapmak için bile katılmak isterim deepdrop ve Saroz olasılıklar sonsuz. Muhabbet sonsuz. Uygun bir zamanda bende katılmak isterim.
    Tabi kabul ederseniz. :confused:

ALEKSALP bunu beğendi.
  7. a.sevinç

a.sevinç Aktif Üye

serdar bey selam. tekneye toplam 2 kişi dememin sebebi çabuk ve hızlı hareket etmek için.c.tesi için havayı uygun gördüm o sebepten dşündüm. aklımda gökceada da bulunan bir ki taş vardı.. kısmet bu işler bi gün illa denk geliriz.

8. TekAdam

Farkındayım Hacım ve bu aralar bana dokunma, beni bırkalama :D:D:D

Aklım sen de ve denizde ama bu ara gerçekten kaşınamıyorum. Yeni yıla bile işlerle girdim, halen de yırtınıyorum. İnsanın kendi işini yapması çok güzel ama aynı anda herkes iş isteyince TekAdam olmanın handikapını gece-gündüz çalışarak absorve etmeye çalışıyorum ;)

Sonuç olarak işimiz öncelikli, bu hafta olmaz gelecek hafta olur. Yeter ki, Allah sağlık versin Hacım :)

Fangri mercanlara "Light Jigging" için hazırlık yapacağım ;)

Bu arada yeni yılın kutlu, mutlu ve bol balıklı olsun :harika::harika::harika:

9. TekAdam

Sertan merhaba,

Hacım'a da yazdığım gibi bu aralar benim kımıldayacak halim yok ama önümüzde çok güzel av günceleri bizleri bekliyor. Umarım bir sefere sen de bizimle katılabilirsin ve unutulmayacak bir gün yaşarsın (şamata garantili).

Yakın gelecekte görüşmek üzere, sağlıcakla kal...

10. a.sevinç

a.sevinç Aktif Üye

Eyvallah suloo

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

11. KalamA

KalamA Daimi Üye

İzmir'de oluşum, işyerinden izin alma problemlerim, maddi olarak da belimi büken sebepler olmasa, bu ders niteliğindeki tecrübe dolu organizasyonu kaçırmamak adına dağ, tepe, yağmur, çamur, kar, tipi, yorgunluk, uykusuzluk, açlık, susuzluk vız gelir trıs giderdi Ali ağabey. Büyük bir aksilik olmaz ise avın sonunun fıstık gibi balık/balıklarla sonuçlanacağını görmek için müneccim olmaya da gerek yok :) Henüz tanışmadım siz değerli büyüğümle ama Süleyman ağabeyimden dinlediğim ve yazılarınızı okuduğum kadarıyla sizi çok yakın bir ağabeyim/dayım gibi görüyorum. İnşallah bu ve buna benzer avlarda beraber olacağımız zamanlar ufukta çok uzakta değillerdir. Gülmekten ağzımın yırtılacağını biliyorum ;) Bu av gerçekleşir ve mümkünatı olur da videolu/videosuz - fotoğraflı/fotoğrafsız bir raporunu açabilirseniz cennetlik olursunuz ağabeyim :) Şimdiden her alanda her zaman rastgelmesi dileklerimle...