Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

4.12.2013 AT-ÇEK DENEMELERİM

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında alganiresidence tarafından paylaşıldı.

1. alganiresidence

alganiresidence Aktif Üye

Öncelikle hepinize merhabalar arkadaşlar.Pazar günü yaptığım avda aldığım sonuclardan sonra pazartesi gidip hemen kendime yeni bir tane daha surf ve at cek kamısı ve makınası aldım.Niyetim önümüzdeki pazar tekrar ava cıkıp yenı ekipmanlarımı denemek ve at cek üzerine çalışmaktı.Ancak okudugum forumlar ve seyrettığım videolardan edindiğim izlenimler neticesinde bozuk havaların at-cek avında daha verımlı sonuclar verdığı ızlenımı uyandı.Çarsamba gunu havanın bozuk olacağını öğrendikten sonra duramadım .Çarsamba sabahı 4.00 de kalkıp yazlığın yolunu tuttum .Hava yagmurlu ve cok soguktu .Yazlığa ugrayıp kıyafet değiştirdikten sonra 6.00 gibi av yerime ulaştım.Önce surf kamışlarımı hazırlayıp denızle buluşturdum.Ancak havanın cok ruzgarlı olusu takımları ıstedığım mesafe ve yerlere atmama bı kac denemeden sonra ızın verdı.sonrasında ufak bır kahvaltı yaparak at-cek ıcın aldığım kamıs ve makınayı denemeye basladım.Aldığım sahteler içinde malzemecının tavsıye ettığı bı kac taneyi cıkarıp denemeye basladım.Ilk bir kac deneme sonrasında bı nebzede olsa uzaga atmayı basardım .Tam sahtenın suya dusmesınden 5 sn falan sonrasında bısey vurdu.Balık oldugunu tahmın etmıyorum ama cektıkce ağırlık ve hareketı hıssedınce oldu valla dıye dusundum ve ilk levreğimi karaya aldım.Acemilikten sahtenin iğneleri elime battı ama aldıgım keyıf bır az bıle azalmadı.arkasından hemen hısımla tekrar denemeye basladım ancak sureklı msınamda dugumcukler olusmaya basladı.coze bıldıklerımı cozdum cozemedıklerımı kestım.Av bıtene kadar makınaya sarılı mısına o kadar azaldıkı bugun gıdıp yenı ip yada mısına alacağım.Levrek ten kısa bır sure sonrada kucuk bır zargana yakaladım.Bu ikisinide yakaladığımda gunes daha doğmamıstı.Ondan sonra öğleye kadar denemelerım sahte değiştirerek devam etti ancak bısey yakalayamadım.Diğer surf kamıslarımlabir sargoz bir çipra birde mercan yakaladım.Sankı anlasmıslar gıbı hepsinden numunelik ;) Yanlız buyuk bır sargozu kıyıya kadar cekmeme ragmen son anda misinayı koparıp kactı canı sagolsun ınsallah baska sefere.
    Bu arada böyle soğuk yagmurlu havada denız kenarında gören ınsanların bakıslarını unutamıycam.Deli falan dıye dusunmuslerdır muhtemelen.
    Ama aldığım hazzı bilseler zaten boyle yanlız avlanamam kı. Varsın deli desinler sevgili av dostları.
    At cek de mısınamı ipmi daha iyi randıman verir bilgi verirseniz sevınırım.
    Hepinize rastgele.

Ekli Dosyalar:

MhsN35 bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. fthdmr

fthdmr Aktif Üye

Barış abi öncelikle av için tebrik ederim bende shimano exage 3000 var ip misina kullaıyorum ve tavsiye ediyorum remixon makinende verimli olmayabilir belki ama shimanonda etkili olacaktır çok kalın almanada gerek yok 0,1 kalınlık iyidir diye düşünüyorum yada 0,12 bu resimde ki balıkların bi tanesini bile tutmayı çok isterdim :D

4. Can_Ordu

Can_Ordu Aktif Üye

Bence oldukça başarılı bir av olmuş. Tebrik ederim. Aynen içinden birini tutsam yeter. :) Bu zevki başkasına anlatamazsınız ancak bilen bilir. Rastgele!

5. scorpion26

scorpion26 Daimi Üye

Tebrikler çok güzel bir av olmuş. Zargana dediğiniz balık bir baraküda.

6. fthdmr

fthdmr Aktif Üye

Can kardeş senin yine büyük siftahın var yapma :D

http://www.baliksevdam.com/forum/gunun-kurtaricisi-11744.html

7. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Barış,
    Tam bir Ege karışığı yapmışsın.
    Bu arada ilk levreğin de hayırlı olsun.. Devamı da gelir inşallah.

Gelelim düğümlenme olayına..
    Biraz tecrübe edinmeden ip misinaya geçme.
    Yeni saracağın misina yumuşak ve gam yapmayan (pek öylesi yok ama en azından az yapan) bir misina olsun.
    Bu tarz düğümler sahteyi çekerken misinanın gevşek sarılmasından meydana gelir.
    Her 3-5 atışta bir misinayı parmaklarının arasından sıkıştırarak sar. Özellikle misinayı ilk savurduğunda rüzgarla birlikte şişip boşluk yapan kısmını mutlaka parmaklarınla sıkıştırıp sar.
    Rast gelsin

8. MRwhite

MRwhite Aktif Üye

keyifle okudum, tebrik ederim.

misina ve makine konusuna da şerh düşeyim; gördüğüm kadarı ile

makineniz nexave 2500 ve ip misinaya uygun bir makinedir.

gönül rahatlığı ile 0.12 ile 0.18 arası ip (at-çek için en uygun kalınlık)

kullanabilirsiniz.gergin doladığınız müddetçe düğüm, kuşgözü vs olmaz.

özellikle rüzgar karşıdan eserken aşırı dikkatli olmak gerekir

yoksa av çileye döner.

sonraki avlarınızda başarılar.

9. sayitusta

sayitusta Aktif Üye

0,33 singlonu tak dostum gözün arkada kalmasın....Harika av yapmışın arkadaşım tebrikler...

10. alganiresidence

Teşekkürler Fatih cim inşallah sen daha güzellerini tutarsın kardeşim tavsiyeni deneyeceğim. :)

11. alganiresidence

Teşekkür ler Can sanada rast gele :)