Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

4.5 mt tekne 9.9 Hp yeterli olurmu

Konu, 'Tekne ve Deniz Motorları' kısmında ZEKİ09 tarafından paylaşıldı.

1. ZEKİ09

ZEKİ09 Yeni Üye

Slm arkadaslar suanda zodyak botum var onu satıp yerine 5 mt civarı fiber tekne almak istiyorum motor konusunda kararsızım 9.9 yada 15 hb motor büyüyünce vergi verirmiyim tekne 5 mt alti olursa :

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. hunter

hunter Daimi Üye

Merhabalar,Öncelikle aramıza hoş geldiniz.

Bu büyüklükde tekneye çok emin değilim ama vergi çıkacağını sanmıyorum,her halukarda vergi olmasa bile 9.9 tekne kısmen işinizi görecektir,hava şartlarını sürekli göz önünde bulundurarak mutlaka üstünde motor almanızı şiddetle tavsiye ederim.Hava patladığında ancak bunun farkına varacak ve anlayacaksınız.

4. Zaptinamumkun

Zaptinamumkun Aktif Üye

Tekne 5metre altı olursa vergi yok tekne 200 kiloya kadar olursa 9.9 motor 12-13 mil yapar yani teknenin boyundan cok teknenin ağırlığı önemli

5. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

ben 4 mt 120 kg lık bir tekne ile 9,9 bir motor kullanıyordum ne havalar geçti üstümüzden altımızdan ama bizi limanımıza ulaştırdı sağolsun eğer tekneniz ağır ise zaptı namümkün abime katılıyorum motor önemli 5mt altı teknelere vergi yok

6. ZEKİ09

ZEKİ09 Yeni Üye

Teşekkürler arkadaslar bencede 9.9 yeter ama eğer vergi olmazsa 25 hb almayı düşünüyorum

7. ZEKİ09

ZEKİ09 Yeni Üye

Birde arkadaslar adb belgem yok sahil güvenlikle sıkıntı yasarmiyim.zodyak botum 2.5 mt idi belge falan sormadılar sadece can yelegine dikkat ediyorlar

8. Zaptinamumkun

Zaptinamumkun Aktif Üye

Bende 4.70 tekne 9.9 vardı tekne 8 mil hız yapıyordu teknenin boş ağırlığı 400 kg dı balıkçı bir oltasını suya atarken aceleci davranırmış birde karaya dönerken 8 mil hız adamı usandırıyordu 9,9 çalındı bende 25 hp aldım şimdi 23 mil hız yapıyor eskiden 40 dakikada gittiğim yerlere şimdi 15 dakikada gidiyorum birde 9,9 motorlar hafiflik ve satılabilirlik yüzünden hırsızların gözdesiymiş (emniyet ve sahil güvenlikten öğrendiğim kadarı ile) tabi bu arada amatör denizcilik belgesi 25 hp için şart

9. muratbaran

muratbaran Aktif Üye

koykoy gezmiyeceksen sirf balik icin alcaksan bende lufer icin 4.60 tekne 6bg motor var yazin 4,60 tekne 20bg motor var yani nerde cikcan sert havalarda cikcakmisin bunlar sana bagli bogazda cikarim diyorsan 25 30bg altina dusme silivri kumburgaz tarafinda cikicam diyorsan 9.9yeter

10. umooth

umooth Aktif Üye

5M altı tekne için vergi yok ancak 10 HP motor üstü için ADB şartı vardır.

11. ZEKİ09

ZEKİ09 Yeni Üye

Arkadaslar bilgileriniz icin teşekkürler birde fiyat icin yardımcı olursanız sevinirim 4.5 ozkaya yapım izmir,9.9 johnson motor 4 zamanlı ikiside 2009 model.fiyat 6000 tl.arkadaslar johnson motor sıkıntılı diyorlar ne yapayim