Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

4 ARALIK PAŞA VELİAHTI 2 (TENEFÜS TE LEVREK)

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında goldboy52 tarafından paylaşıldı.

1. goldboy52

goldboy52 Aktif Üye

Dün akşam hava aniden patlamıştı. Sabahında evime yakın olan meraya saat 05:30 sularında indim…Akşamki havadan eser yoktu. İri ama ölü dalgalar seyrek şekilde karaya vuruyordu. Neyse kalktık madem bu saatte atışlara pelikan nitro 13 Cm. beyazla başladım…Aman Allah ım en gıcık olduğum durum!!! Malum mevsim itibari ile akşamki fırtınada düşen bir sürü kuru yaprak yığını her atışta mani olşturuyor.. 1 Saaat bu duruma rağmen ısrarla attım ama nafile…
    Yine mesai saati gelmişti…Neyse Eve dön kahvaltı filan saat 08:00 de okula geldim…Baktım mera daha güzel hem kirlilik yok hemde iri dalgalar kıyıları birazda bulandırmış… Hemen o sevmediğim (levrek avı için uygun bulmadığım diiim bari ) ama şu an bagajda duran shimano catana cx 2,70 10-30 atar kamış ve max rap fayu (13 Cm) model ile atışa başladım…Henüz ders başlamasına yarım saat vardı…Ama bu kez 2 Kg civarı tahmin ettiğim veliaht birkaç atış sonra rapalaya binmişti…Meğer gökte aradığım nasip buralarda imiş… Balık 15 m civarındaydı. Kamışa geçen günki avımdan sonra birazda ders çıkararak..daha bir asılıp tasmayı attım… Çünki dalga kırılımında saldıran veliahtın ağzına tam oturmadığını anlamıştım…boşluğu alarak hemen tasmayı takmalıydı..Öyle de yaptım. Şimdi paşa adayını tadını çıkara çıkara çekebilirdim…Bir tek kalama ayarı kalmıştı…Azcık sert kalan kalamayı biraz gevşetip…Dalgaların kırılmasından da yararlanarak…kıyıya aldım bu veliahtı da…Öyle fazla direnemedi nedendir anlamadım ….Kolay geldi diyebilirim… Ama gördüm ki bizim max rap ın sadece bir tek kancası tamda balığın çene altındaki deri kısma takılmıştı… İşte arkadaşlar kalama ayarının bu durumdaki önemini bir daha vurgulamak isterim… Bence kalama ayarı sayesinde bu minik deri kopmadan o cüssedeki balığı alabilmiştim…
    Değerli ustalarım bu hala benim aradığım paşa değil….Ama sizlerle raporumu paylaşmak istedim…
    Makine : okuma ot 40
    Kamış : Shimano catana cx 2,70 10-30 Gr.
    Misina : sea bass 0,31
    Sahteler : Pelikan nitro (beyaz) 13Cm. - Max. Rap FAYU 13Cm.

EN İRİ AVLARDA BULUŞMAK ÜZERE HOŞÇAKALINIZ…RASTGELE…

Ekli Dosyalar:

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. tutarfatih

tutarfatih Aktif Üye

Murat takım elbise ile levrek yakalayan ilk kişi olarak tarihe geçtin sanırım. Bir insan avına bu kadar mı saygı duyar kravatını bile çözmemişsin....:)

4. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Aydın,
    Güzel bir levrek daha yakalamışsın.
    Umarım aradığın boydaki de en kısa zamanda rastgelir

5. goldboy52

goldboy52 Aktif Üye

6. goldboy52

goldboy52 Aktif Üye

Saolasın Şeref bey ..Daha irirlei sizlere rastgelsin inşallah..

7. levend

levend Üye

Bereketliolsun .Rasgele.

8. m1976k

m1976k Aktif Üye

Bırak takım elbiseyi yeterki insanın aklına düşsün bu balık smokinle bile gidilir:)

9. goldboy52

goldboy52 Aktif Üye

Aynen öyle adaşım...:harika::harika: rastgele...

10. SworDFish48

SworDFish48 Aktif Üye

Tebrikler hocam:) yine cok cool bir av olmus, diger teneffus te gorusmek uzere:) iyi dersler

11. Taurus

Taurus Aktif Üye

Murat Bey bu güzel av için tebrikler,avlarınızın devamını dilerim.