Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

4 Ayaklı Trofeler

Konu, 'Sohbet' kısmında Horozbina tarafından paylaşıldı.

1. Horozbina

Horozbina Daimi Üye

Kısırlaştırmaya kıyamadığım Pelin isimli sokak kedisi komşunun barbeküsüne yine doğurdu. Her yıl 4 tane doğurur bu sene 5 oldu. İkinci gün ikisini öldürmüşler, üçü yaşıyorken kalanları alıp başka bir yere taşımış.

Aradım, nereye taşıdığını bulamadım. Bir gece köpek sesleri ile uyandım kedi de arada bağırıyordu. Zeytinlikte 3 köpek ve onların üstüne atlayıp tırmalayarak baş eden ana kedi bir ara köpeğin biri tarafından yakalandı. Pelini kurtarıp köpekleri kovunca ortalık sakinleşti, yattım. Üç gün önce ertesi sabah yavrulardan birini getirip benim önüme bıraktı. Az ötede oturup bana bakmaya başladı. ikisinin daha öldürüldüğünü sanıp ona korunaklı bir yuva yaptım.
    Diğer ikisinin öldüğünü sanmıştım. Sonra onları da getirdi. Bu sabah yavruların gözleri açılmaya başlamış.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. TekAdam

TekAdam Moderatör Yönetici

Seninle dört gün geçirdiğim zaman içerisinde ''eli kulağında, yakında doğuracak'' diye hep konuşuyorduk. Yanlış hatırlamıyorsam Pazar sabahı nafakasını almak için verandaya geldiğinde halen doğurmamıştı. Biz çıkıp pazarı akşam ettikten sonra Kervansaray'a döndüğümüzde doğurmuştu ama nereye doğurduğunu bulamamıştık. Pazartesi sabah Ayvalık'a gideceğimiz zaman yavruların yerini bulduğunu söylemiştin. İhalenin sana kalacağı o zamandan belli olmuştu. Kayıplar için üzüldüm ama kalanlar ile güzel vakit geçireceğine eminim Bülent abi :)

Yeni gözleri açılmış, bir dahaki gelişimde belki de onların bile yavruları olacak ve senin trofeler daha da çoğalacak, hayırlısı...

hakan4117, zıpkıncı ve KalamA bunu beğendi.
  4. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Yeni bir meşgalen daha oldu işte.. :)

hakan4117 bunu beğendi.
  5. Horozbina

Horozbina Daimi Üye

Artık eli kulağında değil yavrularının üzerinde. Bu trofeler bana ninelerinden miras.

Bende uğraş çok. Bugünlerde balık avına gitmiyorum, yavrular erkeklere ve köpeklere karşı koruma altında.
    Balık başlarsa koruma işi sadece annelerine kalır.

Yerlerinden çıkıp ortada dolaşmaya başladıklarında erkek kediler tarafından öldürülebilirler.

Böyle bir durumda annelerinin emzirme işi bitince tekrar yumurtlar ve erkekler Pelin'in peşine düşüp, yaz yavrularının doğması sağlanıur.

Yaşam böyle her canlının garip özellikleri var. Ve yaşam bu özelliklerle şu an böyle sürüyor, zamanla değişim geçirip daha farklı özellikleri olan türler ortaya çıkıyor.

Sıra 100.000 senedir idare eden bizlerin başına da gelecek. Hangi nedenle dünyadaki nasıl bir değişimle belirsiz. 12.000 yıl önce Sumatra karşısında yaşayan Homo floresiensis denilen insanlar yanardağ patlaması ile yok oldular.
    30.000 yıl öncesine kadar bizimle birlikte Avrupada yaşamış Homo neanderthalensis nasıl yok oldu bilmiyoruz.
    Bizim ortadan kalmamız 250 milyon yıl önceki Sibirya patlamaları benzeri gerçekleşirse veya bir asteroid dünyaya denk gelirse olabilir. Belki de bir virüs tüm dünyaya dağılmış olmamıza rağmen sonumuzu getirebilir.

Bu kediler yaşarsa Birinin adı Hilmi diğerleri Hilmiye ve Ajda olacak. :D

6. KalamA

KalamA Daimi Üye

Demek sonunda doğurdu fıstık :) Kikkomanlı balık artıklarıyla beslendi Pelin, hayatta kalabilen yavrular damak tatlarına düşkün olacaklardır. Ölenlere çok üzüldüm :( Bu korunaklı yuva için sana çok teşekkür ederim ağabeyim. Yardımseverliğinden onlar da nasibini almışlar 3 kilo altı levrekleri onlara hediye edersin artık :D Senin oranın köpekleri nasıl, azman mı, kovalarlar mı bilmiyorum ağabey ama sanırım köpekleri uzaklaştırıcı frekansta tiz ses çıkaran köpek kovucular mevcut. Onlardan bir tane edinebiliriz sana ;) Hem Pelin'i ve yavruları da rahatsız edemezler. Bakalım ufaklıklar anneleri gibi trofe fare yakalayabilecekler mi :D

hakan4117, Horozbina ve TekAdam bunu beğendi.
  7. TekAdam

TekAdam Moderatör Yönetici

Trofe fare yakalar mı bilemem ama fare yakalasın yeter. O fareyle Trofe Levrek yakalanır

hakan4117, Horozbina ve KalamA bunu beğendi.
  8. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

O kediciği derhal kısırlaştırmalısınız o na yapacağınız en büyük iyilik bu olur

GT-S7580 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

hakan4117 bunu beğendi.
  9. Horozbina

Horozbina Daimi Üye

Haklısın, yavrulardan sonra.

hakan4117 bunu beğendi.
  10. Murat TÜRK

Murat TÜRK Aktif Üye

Kısırlaştırma konusunda size yardımcı olabilirim tabi ücretsiz.

hakan4117, turna, Theseus ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  11. gurcansap

gurcansap Daimi Üye

Muhteşem bir anne kedimiz de bizim apartman boşluğunda doğurdu.
    Çok cebbar bir hayvan.
    Beni apartman kapısını açıp onu içeri almam için görevlendirdi.
    Eşimi yemek ihtiyacı için.
    Yavrılarının henüz gözleri açılmadı. :)

hakan4117, zıpkıncı ve KalamA bunu beğendi.