Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

4-Kasım levrekler ve misafir lüfer.

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında avcihan tarafından paylaşıldı.

1. avcihan

avcihan Aktif Üye

4 kasım pazar yine sabah erken kalktım ve meraya dogru yola cıktım , hava ılık hafif poyrazlıydı fakat
    hala denizde geçen günlerdeki sert lodosun bulantısı vardı tabiki akıntınında etkisiyle , yani tam
    balık havasıydı benim gözümde ama aksiliklerde peşimi bırakmıyordu sabah evden cıkarken pantalon
    yırtılmıştı , merada ise denizin içindeki kayaya doğru giderken terliğin birden çıkması sonucu sağ ayağımın
    altını yardırmıstım daha ava başlamadan ama yılmak yok.Neyse atışlara başladım ve daha ikinci atışta
    27 cm bir ispendek geldi azcık öpüp okşadıktan sonra hızlıca geri gönderildi.Soraki atışda ise oltaya
    binen balık çılğın haraketler yapmaya başladı kendini suyun üstüne atınca bunun bir lüfer olduğunu anladım
    fazla acele etmeden yavaşça çektim ve kepçeyle aldım ve yüzüme tatlı bir gülümseme geldi , lüferde girmişti
    sonunda meraya.Sonraki atışlarda 2 güzel levrek aldım 2 tanede 30 cm altı yavrucuğu geri saldım ve avı
    sonlandırdım.Tarttığımda levrekler 760 ve 420 gram lüfer ise 440 gram geldi.Hepinize nice avlar dilerim ,
    rastgele.

Ayrıca tecrübe ettiğim birşeyide paylaşmak isterim: Atışlarımı akıntıya ters yapıp akıntı yönünde çektiğimde
    balıkların sahteye daha çok ilgi gösterdiğini farkettim fakat hem akıntının kuvvetiyle hemde çekişimle oldukça
    hızlanan sahteyi çok fazla ıskalıyor balıklar ama pes etmiyorlar tekrar tekrar hamle yapıyorlar ve bu
    gerçekten çok heyecan verici.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Cihan
    Güzel av olmuş.
    Yırtıcı balıklar akıntının onlara getireceği yemleri beklediklerini düşünürsek bu normal bir durum.

4. budun

budun Aktif Üye

Tebrik ederim Cihan. çok güzel bir av olmuş.tecrübelerinde bizim gibi amatörlere bir örnek oldu. teşekkür ederim ..rastgelsin

5. öncü

öncü Aktif Üye

Tebrikler çok güzel balıklar afiyet olsun.

6. hunter

hunter Daimi Üye

Tebrikler sevgili Cihan,
    Aksiliklere rağmen bu ava devam etmen gerçekden sana hem olağan üstü zevki yaşatmış,hemde bereketini vermiş.
    Bunu yaşaman çok güzel,üstelik devam eder bu güzel avların,bende bu ve bunun gibi av peşinde olmak isterdim,malum hala bir Levrek av peşine düşmüşlüğüm ve siftahım yok henüz. :)
    Her zaman rast gelsin.

7. sabora

sabora Daimi Üye

Tebrikler. Daha irileri nasip olsun.

8. müthişaman

müthişaman Daimi Üye

Tenrik ediyorum sevgili Cihan.

9. fenerli

fenerli Aktif Üye

Tebrikler ben üç gün uğraştım hiç birşey
    yakalayamadım bu levrekler yerli levrek 1 ay sonra babalar gelmeye başlar.

10. dr.zeki

dr.zeki Aktif Üye

merhaba Cihan;

keyifli bir av olmuş :) lüfer de işin içine girince oldukça adrenalinli dakikalar yaşanmıştır eminim. Yakın bir zamanda görüşmek, tanışmak üzere .Bu arada sahte rover 98 mi? rastgelsin.

11. dronur1980

dronur1980 Üye

Cihan eline sağlık.. Paylaştığın deneyimin de nezaketini ispatlıyor.. Rastgele..