Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

5-6 Ekim 2013 - Lüfer Avı

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında umooth tarafından paylaşıldı.

1. umooth

umooth Aktif Üye

Lüfer zamanı haftasonu olmasını beklemek çok zor gerçekten.. Neyse cuma akşam oldu sabah suyuna balığa kalkıcam ama av partnerim kardeşim Onur'un bu haftasonu işi
    olduğundan yanımda kimse yok. Birden bizim astsubay emeklisi komşumuz Hamdi Abi geldi aklıma(Tekbıyık değil:)) Aradım onu : abi yarın benimle lüfere
    gelir misin dedim oda çok memnun olacağını söyledi. Akşam misafirlerim vardı biraz geç yattım. Sabah telefonun sesine uyandım, arayan Hamdi Abi: " Hadi Umut aşağıdayım,
    gelmiyor musun?" dedi. Alarmım çalmamış ya da çaldı ben kapattım, hatırlamıyorum. Neyse apar topar toplanarak 5 dakika içinde aşağı inmeyi başardım.Hamdi Abi olmasa sabah suyu güme gidicek.
    Saat 7'ye geliyordu. Hava buz gibiydi. Termosa sıcak su da koyamamıştım. Doğruca fırının yolunu tutup sıcak simitlerimizi alarak tekneye vardık.
    Hemen zarganaları özenli bir şekilde fleto yaparak takımı yemledim ve Rastgele diyerek suya bıraktım.
    Hava fena dalgalar yüksek bir yandan da yağmur ciseliyor. 250Gr'lık kurşunun ağırlı ve havanın soğukluğu ile artık tuttuğum misineyi hissedemez oldum.
    Bir kıpırdanma var Hamdi Abi çekip bakıcam şunu dedim. Kurşuna kadar çektim ve uzun oltanın kolunda o ağırlığı hissedince ilk balığımızı tekneye
    almış olduk. Ondan sonra epey dolaşsamda başka balık alamadım. 2 defa yem kestirdim. Havanın iyice bozmasıyla limana doğru yola geçtik. Hamdi Abimizi
    üşütmeyelim dedim.
    Doğada koşmayı çok seviyorum. Pazar sabahı 9:30 'da Belgrad Ormanı'nda bir koşuya katılacağım için balığa çıkamayacaktım. İşin yoksa 1 hafta hatta 10 gün daha bekle.
    Sabah koşu tahminimden erken bitince Belgrad Ormanı'ndan Tuzla'ya son sürat geldim. Apar torpar yine takımları hazırladım,buzluktan zarganaları aldım.
    bir baktım denizdeyim. Saat 14:00 oldu. 16:30'da maç var kafamda 2 saat uzun olta yapıp maça yetişmek var. Bu sefer yalnızım. Bir yandan zarganayı
    kes bir yandan oltaya bak bir yandan dümene bak, bir yandan öteki kayıkları kolla oltayı takma , dalga yine sağolsun bırakmıyor bizi.
    Öyle böyle 2 saatte 4 balık almayı başardım ve maça da yetiştim. ( kaybettik ya neyse:/ )
    Böylelikle haftasonunu 5 balıkla bitirdim. Artık bayram tatiline kadar beklemek zorundayım.
    Tek olduğum için Pazar günkü avda fotoğraf çekemedim. Ctesi günü aldığım balığı aksiyon kamerasıyla kaydettim,full HD izleyebilirsiniz.
    Güzel bir görüntü oldu kanımca :)

Hedef balık : Lüfer
    Takım : El kasnağına bağlı Rapalalı uzun olta 250gr
    Av Şekli : Tekneden Sırtı
    Yem: Yaprak zargana
    Mevki : Tuzla açıkları

Keyifli forumlar.
    Sevgiler,

Koşmadan evvel bri kare:

Pazar günkü balıklar:

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Melih

Melih Aktif Üye

Şeklin Var Kardeşim Yine :)

Balık Tek Tük Olsa da Oraların Fatihi Sen Oldun :)

Afiyet Olsun Umut'um :)

4. umooth

umooth Aktif Üye

Eyvallah Melih'im tek tük alıyoruz işte, şükür :)
    Haftasonu sen de götürmüşssün balıkları gözümden kaçmadı ;)

5. Melih

Melih Aktif Üye

Yok Be Kardeşim İşte Kısmet :)

50 Kişi Arasından 2 Balık Çıktı Oda Benim Oltayı Seçti :)

6. CAHİT ACUN

CAHİT ACUN Daimi Üye

Tebrik ediyorum ve başarılı avlarınızın devamını diliyorum.

7. İrfan

İrfan Moderatör

Tebrikler seni çook iyi anlıyorum.günler geçmek bilmiyor.içimizdeki bu heves hiç bitmesin. daha iyilerine rastgelsin.afiyet olsun..

8. TekAdam

TekAdam Moderatör Yönetici

Artık havalar soğumaya başladı, ellerimizin hissini kaybetmesi kaçınılmaz ama işin ucunda balık olduktan sonra kimin umurunda, hem ıslanırız hem de donarız ama her türlü katlanırız :)

Onur'un katılamaması üzücü olmuş ama Hamdi ağabey ile devam etmişsin. Keşke bereketli bir gün olsaymış ve Hamdi ağabey de kısmeti alabilseymiş. Ertesi günü tek başına yaptığın küçük kaçamak daha bereketli ve keyifli olmuş. Video'nu izledim, çok güzel, dediğin gibi ellerin hissini kaybetmiş, son birkaç kulaca kadar anlayamamışsın balığı ama son iki kulaçta tekneye almayı başarmışsın, tebrik ederim ;)

Küçük bir tavsiyede bulunacağım, umarım yanlış anlamazsın. Balığı iğneden çıkarırken diğer iğneleri avucuna toplaman çok tehlikeli, balığın çırpınması halinde avucuna batma riski var. Belki videoya çektiğin için böyle yapmış olabilirsin ya da şimdiye kadar böyle yapıyorum, bir şey olmadı diyebilirsin ama bu iş bir kere olur, canın yanar ;)

Bayramda çok güzel bir tatil süreci var, umarım Onur ile çok daha güzel avlara imza atarsınız. Her zaman rast gelmesi dileklerimle, sağlıcakla kal Umut...

Dip Not: Son resim harikulade ;)

9. umooth

umooth Aktif Üye

Teşekkür ederim Cahit Abi.

Teşekkür ederim, sizlere de daha iyileri rastgelsin.

Teşekkür ederim Süleyman Abi, uyarın için de ayrıca teşekkür ederim. Aslında böyle şeylere çok dikkat ederim ama demek ki balığı güvenli kavradım o yüzden risk hissetmedim. Ama dediğin gibi ne olursa olsun önce güvenlik. Artık bayramı iple çekeceğiz. Saygılar abi

10. ömer gümüş

ömer gümüş Yeni Üye

Çok güzel paylaşım olmuş. Tebrik ederim

11. umooth

umooth Aktif Üye

Teşekkürler :)