Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

5 günlük kamp hayatı

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında mrshadow tarafından paylaşıldı.

1. mrshadow

mrshadow Aktif Üye

Merhaba Arkadaşlar,

Mayısın son haftası gerçekleştirdiğimiz 5 günlük kampımızın neticeleri.

Aylardır hayalini kurduğum ve denemeler yaptığım, 6 ayda dükkan açacak kadar malzeme alıp bu uğurda 1500-2000 km yol yapıp bir türlü tanışma fırsatı bulamadığım hayal kurduğum levrek ile tanışma umudu bu kampın ana fikriydi.

4 kişi olarak planladığımız kamp yolculuğumuz 2 kişinin son andaki iptal kararıyla 2 kişi olarak yollara düştük. Diğer arkadaşlar tatlı su ile ilgilendiklerinden hedef hem tatlı hem tuzlu her iki suyu bir arada bulabilceğimiz nadide ve ıssız yerlerden kırklareli tarafına yolculuğumuza başladık.

Her seferinde ki heyecan ve umutla sanırım artık birazda inat haline dönüşmüştü bu levrek sevdası, ben kovaladıkça o kaçıyordu.

Artık zamanı gelmişti çadırıımızı kurduk yerleştik sanki bundan sonra orada yaşayacakmışız gibi. Takımlar hazırlandı hem spin hemde yemli. Ve sabır imtahanı başladı. Saatlerce at - çek. Sağ işaret parmağım ip ile akraba oldu. Gel gör ki 5 gün boyunca silikondan sert sahtesine kadar denemedik varyasyon kalmadı ama nafile bu levrek denen canlıyı bulamadım. Geçti gitti bir av macerası daha... önümüzdeki maçlara bakıcaz :)

Güzel olan tarafı bu dişli ailesi ile iyi anlaşıyorum, yazın başıda olsa beni yanlız bırakmadılar sağolsunllar teşrif ettiler bende onları güzelce resimledim. Bu arada istavritler de görülmeğe değer boyutlardaydı.

5 gün boyunca çinekop ve istavrit yedik sabah kahvaltısı dahil. Sanırım 6 ay balık yemesem aklıma gelmez :)

Sabah kahvaltısını da balık la yapmamızı daha ilk gün biz balığa gittiğimizde çadırımızı ziyaret eden ve ortalığı adeta bir harabeye çevirip mutfak çadırımızı parçalayan 2 kilo bal, 1 kilo kaşar yarım kilo tereyağı, kaymak vb benzeri tüm kahvaltılıklarımızı tek öğünde mideye indiren köpeğe borçluyuz. Sayemizde o dağ başında bir daha bulamayacağı bir ziyafet çekti.

ve son olarak bir kaç kare...

Ekli Dosyalar:

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Bu seferde Levrek bulamamana üzüldüm, ama en azından bunlar sana güzel tecrübeler oluyor. Bir dahakine en azından yiyecekleri daha iyi saklarsın :p

Kısmetin açık olsun rastgele..

4. mrshadow

mrshadow Aktif Üye

Tecrübe işini oldukça iyi bir seviyeye çıkardık abi ama sonuç hep hüsran :)

5. runaway

runaway Üye

Her ne kadar, asıl amaç olan levreğe ulaşamamış olsanızda, şehrin gürültüsünden uzak, böylesine güzel doğaya sahip bir yerde, hiç kimse tarafından rahatsız edilmeden avlanma zevkini yaşamak da ayrı bir zevk olsa gerek.

6. zokacı

zokacı Aktif Üye

harika zaman geçirdiğiniz belli oluyor ne diyelim darısı başımıza

7. rapalacikral

rapalacikral Aktif Üye

Topice bayıldım. Tebrik ederim.

Bence çadıra gelen köpek değil ayı. :)

Bu arada şanssızlık olmuş ama bence sorun zamanlamada.

Levrek en iyi ekim- kasım - aralık aylarında yapar.

Yazın rapala vb. ile almak çok zor. Çok fazla canlı yem var.

Ayrıca levrek için dalgalı ve köpüklü denizleri tercih edin.

Mesela o resimlerde ki su da levrek almak bence imkansız. 100 yılda 1 olur varsa bile.

Ben tersi olduğu zaman asla atmam.

Bir not daha .İlla rapala vb. denemeye gerek yok. Canlı yem de deneyin bulursanız. Çok iyi iş yapar.

8. ambrosia

ambrosia Aktif Üye

Bu mudur ? Budur...

İmrenerek okudum ve fotoğraflarınızı çok beğendim. Harika vakit geçirmişsiniz...

Tebrik ederim...köpek konusunda da gülmeden edemedim...

9. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Murat
    Levrek olmasa bile çok güzel bir kamp olmuş.
    Üstelik denizlerin sultanı lüferler de sizi yalnız bırakmamış.
    Umarım peşinde olduğun da en kısa sürede oltana gelir..

10. mrshadow

mrshadow Aktif Üye

Kesinlikle öyle, şehrin uğultusundan ve teknolojiden uzak sadece hobiniz olan bir uğraş ile vakit geçirmek çok güzel.

11. mrshadow

mrshadow Aktif Üye

günü birlik veya saatlik kaçamaklar yerine böyle uzun metrajlı bir kamp sizlerle olsun hakikaten güzel vakitler geçiriliyor.