Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

54 Cm LEVREK 31/agsts/2013

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında goldboy52 tarafından paylaşıldı.

1. goldboy52

goldboy52 Aktif Üye

Değerli dostlarım haziran ayındaki seri avlarımdan sonra Temmuz ve Ağustosu direk pas geçerken bu gün yağan güzel yağmur ve sonrasında çıkan fırtına ile asıl sezonunda açılması yakınken...şöyle bir pasım çözülsün diyerek avlağıma indim... görseniz sanki kasım aralık ayları ...hava karanlık gibi yağmur sicim gibi yağıyor...dere bulanmış...rüzgar estikçe esiyor... uzun zamandır dinlenen giymediğim boy tulumu ve yağmurluğu özenle giyindim...uğurlu kepimi yanıma aldım...bel çantası filan tam bir kuşanma ile saat 18:30 suları yerimi aldım...
    bir ara arkamdan bizim forum üyelerinden (ecü) ilhan kardeş seslendi nbr filan...dedim öyle bir takılayım....o da oralarda bir iş icabı geçiyormuş...sabah bende başka bir meraya vardım filan derken tabi ben atışlara ara ara devam ediyorum... neyse sen bu akşam boş geçmezsin buradan sözleriye ilhan kardeşim yanımdan uzaklaştı... beimde son sözüm öyle fazla ümidim yok bakalım artık oldu...( çün ki rüzgar hesapladığımdan fazla sertleşiyor dalgalarda aynı oranda büyüyordu)... yalnız atış yaptığım yer derenin ağzında bir kayalığın kuytusu olduğu için fazla rüzgar ve dalgadan etkilenmiyordum..( meramın en sevdiğim yanı )
    neyse dostlar 5- yada 10 dak sonra 12- 15 m kadar ileride bulanık suların içinde oltaya bindi paşa adayımız... Nasıl özlemişim...resmen geişine vurdum tasmayı.... kaçması filan hiç umurumda değildi...tadını çıkaracaktım bu avın....önce daha ufak bir şey sanmıştım... ta ki!... şöyle 1-2 kulaç kalamayı alıp götürmesine kadar...hiç fene değildi mücadelesi...bir kaç kez bunu yaptı...adrenalın tavanda tabiki...sonra öğlece teslim oldu yüzeye çıktı ve yanladı...anca gözgöze gelebilmiştik...bir süre izledim öylece...dedimya kaçması hiç önemli değildi....nasıl özlemiştim o oltaya binip kafa darbeleriyle mücadele etmesini...sonra kıyıya aldım ..sanırım saat 19:00 civarıydı...tartmadım ama 54 CM. 1Kg. 500 Gr. civarı tahmin ettiğim bir balıktı ..bir kaç atış sonra bu haz bana yetti şimdilik diyerek avı sonlandırdım... hemen sizlerle paylaşmak istedim...darısı fazlasıyla başınıza dilerim dostlarım... fotoğralar benim külüstür cep telf dan kusura kalmayın .. iyi seyirler...

kamış: shimano catana 3,00m 14-40 atar
    makine: shimano zerus 4000F
    misina: okuma sea bass 0,31 mm
    saat : 19:00
    sahte : 11 Cm ,16 GR resimde işareli olan, ima çakması (10 TL ) lik.

Ekli Dosyalar:

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. azazil

azazil Yeni Üye

iyi av olmuş maşallah , balığın arkasındaki canavarada maşallah :)

4. goldboy52

goldboy52 Aktif Üye

sağıolasın dostum...benim oğlan dayanamıyor..eve geldiğimde balık daha canlıydı...hiç farketmiyor iki elle sarılıyo walla...rastgelsin

5. Ahmet R. ÖZDEMİR

Ahmet R. ÖZDEMİR Daimi Üye

tebrikler devamını dilerim :)

6. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Tebrikler Murat abi, sezonu iyi geçireceksin belli :) Daha nicelerine rastgelsin , en keyifli avlar seninle olsun..Bu arada oğluna da maşallah geleceğin balıkçısı olacak belli, gözleri fıldır fıldır levreği görünce :) Allah sağlıklı sıhhatli büyütsün :)

7. Tamer10

Tamer10 Aktif Üye

Tebrikler Murat güzel paşa Arka plandaki ufak paşaya da maşallah :)

8. Çağatay

Çağatay Doğuştan Üye Gold Üye

Tebrikler güzel balık :) Daha iyileri de nasip olur inşallah :) Rastgele...

9. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Murat
    Güzel bir levreği tam da havasında kandırmışsın.
    Ben de acaba yaz tatili için başka bir yerlere gitti de ondan mı yok ortalarda diyordum.
    Yakında okullar da açılıyor. Artık teneffüs levreklerine de sıra geliyor demektir.. :D
    Her zaman rastgelsin

10. goldboy52

goldboy52 Aktif Üye

Teşekkür ederim Selahattin kardeşim...

11. goldboy52

goldboy52 Aktif Üye

Teşekkürler Şeref abi... Yazın uzaklara filan gitmedimde...malum deniz kenarları fazla haraketli oluyor ..birde buralarda temmuz ağustos öyle av havası omadı..fındık mevsimi iş güç derken ...yazı pas geçtik...
    Tenefüs levreklerine gelince... Mallesef bu artık onları göremicez sanırım ..çünki yeni evime taşınma nedeiyle okul değişikliği yaptım...o merayı artık boş zamanlarımda ziyaret edebileceğim sadece... yinede fazla uzak sayılmam ama teneffüslerde uzak olucam...selamlar..