Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

5'i Bir Yerde

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında ekvator1907 tarafından paylaşıldı.

1. ekvator1907

ekvator1907 Aktif Üye

Herkese Merhabalar.
    Bayramdı , seminerdi derken epeydir ava çıkamamıştım. Bugün programda birşey olmadığı için balığa gitmeye karar verdim. Saat 16:30 gibi bindim arabaya 10 dakika sonra vardım avlağa. Deniz baya kabarıktı. Winfinder verilerine göre deniz 11 knots Poyrazdı. Ama dalgalar mendireği bir güzel dövüyordu. Dalgaların ve rüzgarın olmadığı yere geçerek takımlarımı hazırladım. Hava daha aydınlık olduğu için kendo 3 numara ile atışlar yapmaya başladım. 5 dakika geçmeden birinci baraküda sahteye binmişti. Kendonun iğneleri iyi olduğu için şimdiye kadar hiç kaçan balık olmamıştı.

Bez ve kargaburun yardımı ile balığı çıkarıp söndürmem 1 dakika sürmedi. Tekrar başladım atışlara yaklaşık 15 dakika sonra ikinci baraküda da sahteme gelmişti.
    Bu arada bir avlağa baba ve oğul gelmiş , kıbrısla avlanmaya başlamışlardı. İkinci balığımdan dikkatleri benim üzerime çektiler. Ben ise at-çek yapmaya devam ediyordum. Geçen sene 3 balık aldığım ima komomo slim 130'luğu takmaya karar verdim. 2-3 dakika sonra 3. baraküda sahteye binmişti. Yine itinalı bir şekilde sahteyi balıktan çıkardım. 3. balıktan sonra baba oğul benim yanıma geldiler. Selam verdiler, çok hızlı olduğumu söylediler :D ben de teşekkür ettim. Biraz sohbetten sonra sahte balıklardan birini kullanmak istediler. Ben de geçenlerde aldığım ve kullanma fırsatı bulamadığım strike-pro sahtemi onlara verdim. Onlar at çek yapmaya başlamışlardı.
    Ben de yeniden edindiğim pelican sırtı yeşil ile atıp çekmeye başladım. Sahteyi ikinci atışımda küüttt 4. baraküda teşrif etti. Avlak o kadar hareketliydi ki denizin içine bir kamera koyup o an neler oldu izlemek istedim. Önümde zıplayan zarganalar, kupezler , onlara saldıran baraküdalar ve daha göremediğim diğer balıklar. Ben de bu zevkle at çeğe devam ettim. Zaten 4. balığı sahteden çıkarıp ardına yaptığım atışta 5. balığımı çoktan yakalamıştım :D

Bu arada yanımda bulunan aileden bir ses geldi. Küçük bir misafirleri vardı. Arkadaş gel abi gel malaç ( yani hanos ) tuttum dedi. Ben de balığı görmeden hanos sahteye gelmez dedim. Yanlarına gidip baktığımda sahteye gelen 10-12 cm civarında bir orfoz idi. Balığa zarar vermeden iğneler dikkatlice çıkardım ve minnacık olan orfozu deniz anaya iade ettim. Hemen kaçıp kayaların arasına girmişti bile :D
    5 baraküda yeter ve artar bile diyerek , limitlerin kişi başı 5 olduğunu hatırlayarak ( sanırım yanlış hatırlamıyorum ) avımı sonlandırdım. Av sonu gelen misafirlerden toplu bir resim alarak evimin yolunu tuttum . Evde de bir kare yakın plan foto aldım :D

Avda kullanılan ekipmanlar;
    Kamış; 50 liraya alınan muhtelif bir kamış 2,70 cm 10-40 atarlı
    Makine ; Kayınbabamın hediyesi ryobi zauber 2000
    Misina : Asso double strenght 0,26
    Sahteler: Kendo haryu 125 f , pelican propan 125 mm , ima komomo slim 130

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Güzel bir av olmuş, kısmetiniz açık olsun.

4. ekvator1907

ekvator1907 Aktif Üye

Teşekkür ederim Hamdi Bey.

5. YEKTA

YEKTA Daimi Üye

limit hatırlamak ne güzel afiyet olsun

6. hunter

hunter Daimi Üye

Tebrikler,uzunca bir aradan sonra yapılan bu av iyi gelmiştir sanırım. :)

7. ekvator1907

ekvator1907 Aktif Üye

Teşekkür ederim

Sürdürebilir balıkçılık istiyorsam (k) limitlere uymak zorundayım (z)

8. ekvator1907

ekvator1907 Aktif Üye

Teşekkür ederim :)

İlaç gibi geldi Mustafa Bey :D

9. horasanlı

horasanlı Aktif Üye

Güzel bir av olmuş tebrik ederim.

10. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Mehmet
    Güzel bir av olmuş.
    Eski sirkülerde "bir" ile sınırlıydı ama yenisinde yanılmıyorsam diğer kategorisine girdi. Yani 5 kg oldu limit. :)

11. ekvator1907

ekvator1907 Aktif Üye

Teşekkür ederim.
    Teşekkür ederim Şeref Bey.
    Ben de baktım sirkülere diğer kısmına girmiş dediğiniz gibi. Zaten hepsi 3,5 kilo geldi. Kiloda limit aşımı da gerçekleşmemiş :)