Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

6 + 0 + 4 Birde Bonus

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında shadowpane tarafından paylaşıldı.

1. shadowpane

shadowpane Daimi Üye

Herkese merhaba,

cumartesi sabah erken saatlerde anadolu yakası boğazda şansınımı denedim. balık boyları tatminkardı ve 5 sarıkanat ve 1 çinekop ile avı tamamladım. SONUÇ 6 DİŞLİ

öğleden sonra işten çıktım, vakit nasıl gecer değip akşam saatlerine kadar deneme yaptım fakat SONUÇ 0 DİŞLİ

Pazar sabahı ise yine erken saatte şansımı denemek için boğazdaydım. 4 çinelop ile avımı tamamladım. sabah 7/8 gibi balık avımızı tamamlamıştık. daha sonra 11 e kadar sohbet ettik. ara ara denemeler yaptık ve ismail abi tektek balıkları çıkarttı. erdem ise birazdaha erken gitti ve giderken tutmuş olduğu bir balığı bana bıraktı oda bonus oldu. SONUÇ 4 DİŞLİ + birde BONUS

6 + 0 + 4 birde bonus

cumartesi

pazar

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Gündeme uygun bir av raporu olmuş, tebrikler :)

4. balıkoltası

balıkoltası Daimi Üye

Tebrikler Hakan. Bakalım ne zamana kadar sürecek bu balıklar. 3-4 sene öncede temmuz ayında böyle bir furya yapmıştı. Ağustos başı gibi kesmişti balık.
    Rastgele

5. fthdmr

fthdmr Aktif Üye

tebrikler 10 numara av olmuş 6+0+4 = 10 :D darısı bize diyecem ama sanırım merayı boğaza doğru çevirmek lazım avı gerçekleştirdiğiniz takımlar nelerdir yemli mi attınız şamadıralı olarak yoksa at çek sahte mi kullandınız

6. trakonya79

trakonya79 Daimi Üye

Uzman işi dişli avcısı azmine hayranım,

sezonu geldiğinde ikimiz yan yana gelince akıllara zarar av olur bak buraya yazıyorum istanbul kazan biz kepçe dolaşırız artık :)

7. shadowpane

shadowpane Daimi Üye

teşekkürler hamdi bey, TFF ye gönderme yapamaya çalıştım,
    teşekkürler birol abi, bundan yaklaşık iki ay önce son avımı yaptım, 1 ay kadar ara vermiştim, tatlı su avına gidiyordum. malzemecide sohbet ettikten sonra boğaza geri dönüş yaptım :D
    teşekküler fatih, atçek kaşık kullandım işte detaylar,

okuma salina 4,28 3 parçalı 200gram atarlı sörf kamış,
    savagear 0,13 adrenalin misina ve 0,26 ip leader şeklinde kullanıyordum fakat geçen haftaki acı tecrübemden sonra savagear şoksuz 0,26 ip misina kullandım. dibe takıldığı zaman ya kaşık kalıyor yada denizden takım çıkartıyor
    daiwa entoh 5500 makina
    150/160 gram kurşun
    2 kulaç takribi 3,5 metre rapala bedeni nippon ghost 0,27 mm misina iki ucunada ufak fırdöndü
    kambur kaşık, kaşıklarda sardalya benzeri boncuk fosforlu yapışkan,

hedef fazla açıkta değil, kurşunu atıyorsun 10 saniye kadar salıp ağır ağır çekmeye başlıyorsun. bu arada yavaş yavaş çektiğin için kurşun hafiften oturmaya başlıyor ve dibe takılıyor.

10 balık yakaladık ama 2/3 kaşık bir adette kurşun verdim. 1/2 tanede takım çektim bunuda belirtmek isterim.

8. Rapalacı

Rapalacı Daimi Üye

Tebrik ederim Hakan bey.

Kurşunun kasa bedenini uzun yapın daha faydalı olabiliyor dibe takılma açısından.

Devamını dilerim rastgele.

9. shadowpane

shadowpane Daimi Üye

özkan abi merhaba,
    tatlı suda sizden çok şey öğrendim. Zaten en iyi tatlı su avlarımı sizinle gerçekleştirdim. boğazda ise benden çok daha tecrübeniz var, yine eksiklerimi sizinle tamamlayacağımı düşünüyorum.

Sizin zaten tüm avlarınız akıllara zarar, kimseden ses çıkmazken, raporları yapıştırıyordunuz, itiraf ediyorum, size oradan kalma bir hayranlığım var.

mevzu balıksa gerisi teffarruatdır :D, yeterki sağlığımız yerinde olsun, fark yaratmak için farklı olmak lazım. yeni meralara keşifler kış sezonundada devam edecektir. rast gelsin.

10. sabriyazici

sabriyazici Daimi Üye

6 + 0 + 4 birde bonus afiyet şeker olsun daha iyiler rast gelsin

11. shadowpane

shadowpane Daimi Üye

evet furkan sadece uzunluk değil misina olayıda değişik,

genelde kullandığım kasa bedeni uzunluğu 30 cmdir. 0,26 ip yada 0,60 mono misinadan kasa yapıyorum. kurşunun bağlandığı yeri ise 4 kat yapıyorum,

takılma olayı ise senin pek elinde olan birşey değil, eğer dibi bulacaksan ve elin alışık değilse muhakkak takıyorsun, dibe ulaşmadan bazen salım yaparken bile takılabiliyor. buda meraya has özellikler,