Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

6,300 kg SAZAN!!

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında ismail talay tarafından paylaşıldı.

1. ismail talay

ismail talay Aktif Üye

Uzun zamandır defalarca kez sazana gitmeyi planlasamda bir türlü gerçekleştirememiştim ta ki dün akşama kadar.

dolapta her zaman yemim hazırdır zaten, dur dedim gidip yemleme yapayım sabah erkenden gider işyerini açıncaya kadar yakalayabilirim belki bir iki sazan dedim.

Gece saat 01,00 civarı her zaman gittiğim ve çoğunlukla beni boş cevirmeyen göletein her zamanki noktasına yemleme mi gerçekleştirdim. eve dönüp 3 saat uyuduktan sonra sabah 4,10 m, 75-150 gr atarlı kamışlarımı, ve makinalarımı alıp çıktım yola. 0,38 mm pelican extra strong misina, 50 gr kurşun ve 1/0 remixon iğneden ibaret olan 3 adet takımı mı yemleme yaptığım yere yerleştirdim.

topu temeli 3 saat lik av yapma olnağım vardı, ama iyi yemlemiştim,

Bu arada yemden ve yapılışından bahsedeyim sizlere, öyle devlet sırrı falan değil.. bakliyatcıdan veya marketten orta boy 1 kg yıldız şehriye alıyoruz bu şehriyeleri 1 lt pet şişeye koyuyoruz, içine 100 gr rakı ve 2 pk vanilya ilave ederek çaklalıyoruz yaklaşık 15 dk sonra yeterince kabaran şehriyelerin içindeki suyu boşaltıp başka bir şiede aynı su ile yine şehriye hazırlıyoruz. hazırladığımız şehriyelerin takriben bir avucunu klipsli pşetin içine mümkün olduğumca suyunu süzerek yerleştiriyoruz. bu poşetteki şehriyeler iğneler için. Geri kalan sehriyeleri şişede olduğu gibi bırakıyoruz.

gölette olta atmayı planladığınız yere vardığınız bir kova içerisinde geri kalan şehriyeleri gölet kenarındaki kumla karıştırıyoruz ve top rop yaparak yemlemeyi yapıyoruz. genelde yemlediğimiz yerede 12 saat sonra giderek ( bu gün 3 saat bekledi yemleme zira vakit dardı) poşete kuyduğumuz şehriyeleri deliklerinden kanca doluncaya kadar takıyoruz.makarna denedik, coscos denedik ama hep kancadan düştü şehriye düşmüyor kabardığında sıkılaşan delikleri kancada muhavemet sağlıyor. ama kıvamı önemli.

bu arada yıldız şehriye bu , bilmeyenler için.

Velhasılı ilk yarım saat alarmlardan ses yoktu sonrasında iki alarm bilden çaldı, kaloma sesi de aldı başını yürüdü, korkum iki takımın birbirine karışmasıydı, yaklaşık 20 dk beni uğraştırsada ilk balığı kepçeledim cuvala koydum.. Bir hayli yol alan diğer balık kendini bir yere taktı suyun altında hiç zorlamadım, işyerine geç kalmama rağmen bir saat bekledim , genelde kendi karıştırdığı oltayı kendisi çözen sazan bu kez beni yanılltı ve ne yaptıysam diğerini alamadım..işte senenin ilk sazan avındaki kısmetim.

daha iyileri sizlerin olsun arkadaşlar

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. OzzyJen

OzzyJen Aktif Üye

tebrıke derım cok ıyı bır av yapmıssınız... darısı pazartesı gunu benım başıma dıyorum:)

4. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

tebrikler bunun suçu neymiş şefim dar ağacına sallanmış :D

5. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler İsmail
    Güzel av olmuş.
    Yemi hazırlarken kullandığın rakı ne işe yarıyor?

6. ismail talay

ismail talay Aktif Üye

Şeref bey anoson bildiğiniz gibi keskin bir aromadır, sadece anason esansı kullandığımızda erişte yumuşama yaptı ve kancada tutmak oldukça zorlaştı. Bir de rakı deniyelim dedik.

yumuşama ortadan kalktı.. tamamen deneme yanılma mantığında çıkan bir sonuç.

7. Surffishing

Surffishing Daimi Üye

İsmail tebrik ederim.Sazan hakkaten babacanmış,kısmetin bol olsun.:)

8. Fatih Koç

Fatih Koç Daimi Üye

Tebrik ederim sazan hakikaten güzelmiş..
    Rakı ve balığı ben hiç bu şekilde düşünmemiştim o konudada ayrıca tebrikler:)

9. müthişaman

müthişaman Daimi Üye

Tebrik ediyorum İsmail Bey.
    Güzel bir trofe.

10. MUSA

MUSA Aktif Üye

Tebrikler,bu sene bizim burada sazan sezonunu hiç kapatmadılar.
    Yasak olmasına rağmen sürekli avlanıp havyarlı balıkları topladılar.
    Şimdi bakalım o zaman çekilen fotolar yeni tarihleriyle ne zaman çıkacak ortaya merakla bekliyorum.

11. BİROL

BİROL Daimi Üye

Sazan rakılı yemi yiyince fazla direnmesin diye:D
    Tebrikler İsmail, trofe boyutunda güzel bir av...