Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

60 HP Yamaha motorda tıkanma

Konu, 'Tekne ve Motor Bakımı' kısmında baturalpoghan tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. baturalpoghan

baturalpoghan Yeni Üye

Selamlar forumdaşlarım. Deneyimli abilerime bir sorum olacak.
    Yeni aldığım marintek marka 4.70 teknemde iki zamanlı 60 hp yamaha motorum var. Motor hiç zorlanmadan tekneyi götürüyor. Tekneyi alalı 2 ay oldu. Almadan önce ve aldıktan sonra da çok denedim motorda tek bir ekstra ses ve zorlanma olmadı. İki haftadır romörktaydı. Bugün denize indirdim. Gezdim dolaştım yine sorun yok. Ama sonlara doğru birkaç sefer tıkanma ve hararet uyarı sesi oldu. Su devirdaymında sıkıntı yok çalışıyor. Motorun yağı da normal düzeyde. Benzini de var ve bujilerde sorun yok. Ama giderken tıkanma oldu ve gaz almadı, normalinden fazla beyaz renkte yoğun duman attı. Yine deneyimli bir abimiz filtrelerden biri tıkanmıştır birkaç sefer rölantiden tam gaz yap direkt atar pislik falansa dedi. Dediğini yaptık düzeldi ama tekrar tıkanma oldu sonra. Sizlerin nacizane fikir ve önerileriniz nelerdir öğrenebilir miyim?

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. oguzsen

oguzsen Aktif Üye

En iyisi servisi çağırmanız olacaktır. İlk defa Yamaha da böyle bir arıza duyuyorum ve size en iyi yardımcı olacak servistir. Yamaha normal 2 zamanlı motorlar gibi değil kendi ayrı karteri var ondan servis görmesi daha uygun olur karışık bir sistem.