Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

7 Aralık avımız.

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Can_Ordu tarafından paylaşıldı.

1. Can_Ordu

Can_Ordu Aktif Üye

Selamlar herkese.

Bugün yine günlerden cumartesi ve yine abimle yola koyulduk. Güzel bir deniz karşıladı bizi dalga 50-70cm bol köpüklü ama bulanık değildi. Hemen sahtelerimizi takıp başladık atmaya saat 5.10. Saat 5.30 sularında yeni aldığım 9cmlik strikepro 120f 097D kodlu sahteye balık takıldı 3 metre sağa doğru direk kafa vura vura gitti. Kalama yı yine ayarlayamamışım ne olduğunu ne yapmam gerektiğini planlayana kadar kafa atışları son buldu ve olta boşaldı yavaşça sardım defalarca attım ancak bir vuruş alamadım.

Sonra abimle yer değiştirdik ve sahte değiştirdik. Abim 12.5cmlik strikepro 010renk (hamsi) taktı, ben de 10cmlik strikepro 010A kefal desen taktım. Derken saat 6.10da abim yarım kiloluk bir tane aldı. Atışlarımıza full konsantrasyon devam ettik ve abim 15dk sonra bir tane daha aldı. O da yarım kilo geldi. Saat 8e kadar atçek yaptık başka yer denedik ama daha başka balık alamadık.

Bugün bir trofeyle dönemedik ama mutlu döndük kar kış gelmeden önce güzel bir günde güzel bir sabah avında abimle olmak herşeye bedel.

Kullanılan ekipmanlar fotoğrafta görünüyor sahtelerimizi de metin içinde yazdım.

Zaten herkezin bildiği ve balık aldığı sahteler.

Keyifli bir gün oldu.

Dilerim bir gün bir paşa takılır oltamıza şöyle ağzımız kulaklarımıza varır...

Herkese rastgele, kazasız belasız avlar dilerim. Ordu'dan selamlar.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler,
    Güzel bir sabah seansı olmuş.
    Avlandığınız yer çok güzelmiş.
    Oradan 3 vakte kadar çıkar o aradığınız paşa...
    Her zaman rast gelsin

4. Horozbina

Horozbina Daimi Üye

Bizim buralarda da amiralleri içeri tıktılar galiba, lostromoya razıyız rütbe almaları için salmaktan bıktım bugün evde soba yanında malt ve fıstık balığa gitmekten daha iyi geldi. Vur lagavuline.
    Ha dün yemliden bir mercan bir karagöz akşam yemeği oldu. Onlar da rütbesizdi.

5. fthdmr

fthdmr Aktif Üye

Can tebrik ederim dostum Bol bereketli avlarının devamını dilerim

6. Can_Ordu

Can_Ordu Aktif Üye

Tebrikler, afiyet olsun. Balık iyidir hele sudan yeni çıkmış, tavada kuyruk kaldıran bir balık, yanında çoban salata ya da bir baş soğan... Üstüne de bir parça tahin helvası.... Sonrasında da bir ince belli çay ve muhabbet...

7. Can_Ordu

Can_Ordu Aktif Üye

Teşekkür ederim Şeref Bey. Buralarda her yer mea aslında ancak paşanın gezdiği yeri tahmin etmek lazım. Bir gün elbet buluşacağız onla... :)

Size de rastgelsin.

Teşekkür ederim Fatih hocam. Sizlere de bol bereketli kazasız belasız avlar dilerim.

8. KalamA

KalamA Daimi Üye

Adaş tebrik ederim, birkaç av süresince yeni takımına tam anlamıyla alışıp tam hakimiyeti hatasız sağlayacağından eminim. O zaman kalama vs. gibi konularda problem yaşamayacaksındır. Çok merak ediyorum oraları, benim hatun da Sinop'lu, Trabzon'da okuyor. Çok verimli ve güzel meralarınız var. Raporlarını daha çok fotoğrafla ya da videoyla süsleyebilirsen keyfimize keyif katarsın ;) Her zaman rastgelsin...

9. Can_Ordu

Can_Ordu Aktif Üye

Teşekkür ederim. Belki kalama olayında bir profesyonelden direk yardım alırım. Nette araştırdım misina çekerinin %20-25'i diyorlar yani 10kg çekerli bir misinada 2.5kg drag oluşmalı diyor. Bunu tartıya bağlayıp yapıyorlar benim kamış bir kiloya göre bile ayarlanmıyor zaten makine 3kg draglı. Ben de biraz gevşek bıraktım sanırım. Bir de balık takılınca direk kafa atıp yüzmeye başladı bende tasmalama hareketini yapmadım direk sardım bunun da bir etken olacağını düşünüyorum. TEcrübe bu gibi anlarda önem kazanıyor şimdi tasmalamadan bırakmam :)

Buralar avlanmak için ideal. Kayalıklar kumluklar sessiz sakin yerler var.

Bundan sonra daha çok fotoğraf koymaya çalışırım. ARtık balık tutulduğunda flaş patlaması nedeniye foto çekmiyoruz. Videoda zor oluyor aslında tripodum ve kameram var biryandan devamlı kayıt yapılabilir ama karanlıkta çıkmaz IR ışık kaynağı yapmam lazım. :) Ancak hava aydınlıkken çekerim sizler için.

Sana da rastgelsin adaşım.

10. CAHİT ACUN

CAHİT ACUN Daimi Üye

Tebrik ediyorum ve bu güzel avının devamını diliyorum.Her zaman şans seninle olsun.

11. TekAdam

TekAdam Moderatör Yönetici

Kaçan ilk balık senin hatandan kaynaklanmış, sonrasında iş yapan (balık kandıran) sahteyi çıkarıp birkaç saat iş yapmayan sahteyle zorlamışsın kendini ki, değerli ağabeyin Hamsi sahtesi ile iki balık kandırmışken Kefal sahtesi ile şansınız zorlayarak kısmetini sanki kendin kapatmışsın Can ;)

Her av tecrübelerle dolu geçiyor ve sonrası için bilgi dağarcığımızı büyütüyor. Bu tecrübeleri zamanla üstüste koyduğunun farkındalığıyla daha güzel ve bereketli avları yapacağına yürekten inanıyorum. Güzel avınız için seni ve ağabeyini tebrik ederim. Bu güzel raporun için de teşekkür ederim, ellerine sağlık Can ;)

Devamı dileklerimle, her zaman rast gelsin...