Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

7 Ekim 2011. Bakın Deniz Ana bizlere neler verdi. Sivrice

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Orhan Küçükbiçmen tarafından paylaşıldı.

1. Orhan Küçükbiçmen

Orhan Küçükbiçmen Daimi Üye

7 Ekim 2011 Sivrice

Sabah saat 07.24 Ben Conta kaptan ve İstanbul'dan bizleri ziyarete gelen sırtı avları ve yemli mercan avları ile bizlere eşlik eden İsfendiyar kardeşimiz ile denizdeyiz.
    Yemlerimiz hazır üçümüzde mercana olta atacağız, teknemizi demirledik ve bismillah diyerek oltalarımızı denizin derinliklerine bıraktık, gelen küçük mercanları denize iade ettik, işte onun için Deniz ana bizlere hep veriyor biz onu koruyoruz küçük balıkları her zaman büyümeleri için tekrar geldiği yere denize bırakıyoruz.:)
    Yemimiz sardalya ve kalamar kullandığımız takımlarımız üç köstekli mercan takımı, başladık mercanları çekmeye bu arada Gupezler, çok iri kolyozlar, hannozlar ve patlak göz mercanlar gelmeye başladılar,:) kolyozlardan da mercana yem yaptık, çok güzel dostlarla beraber şamata gırgır saatlerce balık avladık, bu arada İsfendiyar kardeşimize yemli mercan avının bütün inceliklerini anlattık ve gösterdik sonra başladı mercanları çekmeye, gerçekten boynuz kulağı hemen geçti,:):):)
    Elimizden geldiğince her tuttuğumuz balığı fotoğrafladık, tarih va saatlari ile anılarımızı süsleyecek aynı zamanda mercan avlarının ne zamanlar hangi saatlerde olduğunuda bilgi olarak bizlerde öğrenmiş olacağız, bence rapor yazan arkadaşlarımızında bu tarih ve saatleri fotoğraf makinalarına kaydetmeleri her zaman hepimize faydalı olacaktır, geri dönüş saatimiz geldi mercan takımlarımızı topladık.
    Ben sırtı takımımı çıkarttım dönüş yolunda sırtı avları yaptığımız meramızdan geçerkek şansımı denemek istedim, aklımda geçen gün avladığım Torik var, başladım sırtı takımımı çekmeye bu arada biraz yorulan Conta kaptan kestirmeye başlamıştı, biraz dolaştıktan sonra oltama bir barakuda rast geldi bana fazla problem yaratmadan yekneye aldım, bu arada Conta kaptanıda uyandırdık, işte deniz bizlere gene güzel balıklar verdi, hepimizden sizler selamlar sevgiler hoşçakalın.:):):)

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. sabora

sabora Daimi Üye

Orhan Abi maşallah, ne güzel mercanlar onlar tebrik ederim. Baraküda da güzel. Devamlı olsun işallah.

4. m1976k

m1976k Aktif Üye

BRAVO BU NE GÜZELLİK BU ARADA CONTA KAPTANIN GEREK ADI NEDİR ORHAN ABİ?

5. AKIN KAPTAN

AKIN KAPTAN Editör Moderatör

Yine güzelleri size vermiş. Rastgelsin.

6. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Orhan Abi,
    Deniz ana yine cömertliğini esirgememiş sizlerden.

7. Orhan Küçükbiçmen

Çok teşekkürler Sabahattin kardeşim, işte bizim yaşantımız böyle biraz mercan bir iki barakuda bizleri mutlu ediyor, sana da güzel avlar dilerim, sevgiler hoşçakal.:):):)

8. olmeca

olmeca Üye

Tebrikler Orhan baba, yine herzamanki gibi harika bir rapor. Rastgele!

9. Cevat ERGİN

Cevat ERGİN Aktif Üye

Tebrikler sevgili Orhan abi, herzamanki gibi güzel balıklar almışsınız.Selamlar.

10. Orhan Küçükbiçmen

Çok teşekkürler sevgili kardeşim, valla bizim emeklilik böyle geçiyor, denizde dostlarımla beraber çok güzel anlar yaşıyoruz, Allaha çok şükürler olsun, sizlere de rast gele,:):):)

Conta kaptanın esas adı Mustafa Kaptan, bir ara conta imalatı yapmış ondan dolayı Conta lakabını almış, gerçekten çok iyi bir dostum kendisi 73 yaşında bıçkın bir delkanlı, ben de Karagümrük'lü olduğum için böyle abilerle çok iyi anlaşırım,ne yapalım taa çocukluğumdan beri böyle öğrendik, sevgiler hoşçakal.:):):)

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 8 Ekim 2011
  11. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Tebrikler Orhan abi, güzel av yapmışsınız :) Conta Kaptan'a selamlar :)