Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

7 Kasım-İlk rapor 34+7

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında lufermania tarafından paylaşıldı.

1. lufermania

lufermania Daimi Üye

Geçen senenin benim için oldukça verimsiz geçmesinin üstüne bu sene de her yerden duyduğum balık haberleri beni iyice balığa gitmek için artık içten içe dürtüyordu.

İki haftaya yakın zamandır işte neredeyse nefes almadan çalışıyor, geç saatlerde çıkıyordum. İzin alamamam bir tarafa, bir de hafta başından beri boğazın neredeyse her yerinde balık olması, geçen sene 5 gün çok güzel balık alınan bir meraya 6.gün gidip boş döndüğüm aklıma gelince "artık gitmeliyim yoksa yine akını kaçıracağım" dedirtti ve Cuma gününü boşa çıkarmak için bütün işlerimi bitirip izin aldım.

Sabah meraya varır varmaz oltamı açıp rapalamı iliştirdim. Başladım denizi dövmeye. İlk 10-15 dakika boş geçince rapalayı değiştirdim, sonra bir daha, bir daha. Maalesef tık yok. Ama sağıma soluma bakıyorum kimsede yok, yani beceriksiz olan ben değilim ya da herkes en az benim kadar beceriksiz :)

Saat oldu 8:00 civarı, çapari ile balık almaya başladılar, ben hala rapalaya devam. Balık varsa rapalaya da gelmesi lazım diyorum. Ne yalan söyleyim çapariyi de rapalaya nazaran pek sevmiyorum, daha çok yoruyor adamı. Herkesin ikili-üçlü balık aldığını görünce en fazla yarım saat daha dayanabiliyorum ve geçiyorum çapariye :D
    İlk atışlar boş geçiyor, diyorum anlaşılan bugün bana balık yok, sonra moralimi bozmayıp renk değiştiriyorum (Canına yandığım turuncu :)) daha ilk atış pat pat pat, olta fena ağırlaşıyor, hemen başlıyorum çekmeye. Olta karada hoppp dört balık. Sonra birli -ikili devam ediyorum almaya.

Öğleye doğru bir molayı hak ettim diyorum ve bir abiyle beraber çayla beraber birşeyler atıştırıyoruz. Çok olta atan kalmamış, herkes bizim gibi mola vermiş. Ben kalkıyorum, diyorum "abi yeter dinlendik, haydi devam" diye, o da " sen başla, bişeyler çıkarsa gelirim" diyor. İyice dinlenmenin etkisi ile ilk atışı olabildiğince abanıyorum. Daha birkaç tur sarmadan olta fena derecede ağırlaşıyor. Başlıyorum sarmaya, yanımdaki olta çok ağırsa palamut olabilir hızlı sar diyor, bunu duyarım da nasıl yavaş sararım, başladım hızlı hızlı sarmaya. Olta kıyıya gelince gözüm dört açıldı :eek: tam 4 tane palamut. Hooooppp alıyorum kıyıya hemen. Bir de ne göreyim iki tane köstekde yok.
    Bir dakika önce kenarda oturan herkes elinde olta ile kıyıda alıyor soluğu :D
    Bir kaç çinekop sonrası tekrar oltada normalden biraz daha fazla ağırlık, diyorum yine aldım galiba, bu sefer iki tane.

Günün skoru 34 çinekop-sarıkanat, 7 palamut. Biliyorum biraz uzun oldu ama söz bir daha bu kadar uzun yazmam, ilk palamutun şerefine oldu :)
    Bugüne dair ufak bir tüyoyu veren gizli kahramana da buradan teşekkürü borç bilirim, eyvallah kardeşim ;)

Ekli Dosyalar:

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Rapalacı

Rapalacı Daimi Üye

Masallah masallah beni bitirdiniz be yine tirmalayacagim palamut icin bugun. :) hicte sevmem kendisini uyuz hayvan.
    Tebrik ederim ve devamini dilerim.

lufermania bunu beğendi.
  4. sabriyazici

sabriyazici Daimi Üye

Uzun olmus cok guzel olmus elinize sağlık tekrarlari rast gelsinnn
    maşallah

lufermania bunu beğendi.
  5. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Uğur
    Çok güzel av olmuş.
    Zamanında kaçmışsın balığa.. :)
    Her zaman rast gelsin

lufermania bunu beğendi.
  6. yekadam

yekadam Aktif Üye

maşallah ya cok guzel bır av olmus tebrik ederim ama boyle resımler koymasak tutanı var tutamayanı var hertarafım sıstı valla :D allah daha ıyılerını güzellerini trofelerini nasip etsin inşallah

lufermania bunu beğendi.
  7. OnuR67

OnuR67 Daimi Üye

Eline sağlık abi harika gün geçirmişsin, raporunu bekliyordum. bende gelemediğime üzüldüm şimdi, yarın dan itibaren sahalara dönüyorum bakalım balık da beni özlemiş mi

lufermania bunu beğendi.
  8. harbyteam

harbyteam Daimi Üye

Uğur maşallah.
    keyifli bir av olmuş.
    hem palamut hem dişli..
    boğaz balıkçısının rüyalarını süsleyen cinsten ;)

lufermania bunu beğendi.
  9. sunny1403

sunny1403 Daimi Üye

Tebrikler..Afiyet olsun..

lufermania bunu beğendi.
  10. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Tebrikler mükemmel bir av olmuş, rastgele :)

lufermania bunu beğendi.
  11. frenist

frenist Aktif Üye

Süper bir gün olmuş uğur eline sağlık :)

lufermania bunu beğendi.