Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

75 lik makinaya hangi kamış

Konu, 'Kamışlar, Kamış Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında KaptanAytaç tarafından paylaşıldı.

1. KaptanAytaç

KaptanAytaç Yeni Üye

Merhaba üstadlarım yanlış malzeme almamak adına sizin tecrübelerinizden faydalanmak istedim.Şu anda kullandığım malzemeler ilk aldığım spin takımım 2 yıldır kullanıyorum birkaç kere misina değiştirdim.makina ryobi 25 lik bu makinada kullandığım kamış 2.40 15-40 atarlı spro 3 parçalı kamış.attığım mesafe maximum 20-30 metre fakat silikonlarda mesafe jigheadle kullanmama rağmen az.ilk sorum uzun yada atarı düşük kamışmı alayım ?
    Ikinci sorum da geçen sene büyük makina aldım penn slammer 760 ama kullanmak nasip olmadı sebebi de elimdeki kamışın makina yatağına büyük gelmesi bu makinayada bir kamış tavsiyesi istiyorum hem yemli kullanıcam hemde ağır sahtelerde kullanıcam.Fikir veren yorum yapan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim .

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. ErdalYildiz

ErdalYildiz Aktif Üye

75 lik makine spine uygun değildir.Çabuk yorar insanı,zevk alamazsın.Bu makine daha çok jig olarak kullanılır tahminimce.Ancak diğer arkadaşlarda daha aydınlatıcı fikirler verecektir.Eğer roglou kullanıyorsan şamandıra ile avlanmanı tavsiye derim.Ben zargana topu arkasına 2.5-3 metre ara beden bağlayıp kullanıyorum ve çok verimli oluyor.zargana topunu 3mt kamış ile kullanmaktayım.Bence 75 makine yerine 25 lik makinene 3 mt.kamışla şamandıralı (zargana topu)ile av yapabilirsin.Haydi rastgele............

4. roy

roy Aktif Üye

penn slammer 760 oldukca agir bir makina. jigging veya kiyidan yemli avlarda kullanabilirsin. jigging için kamislar malum, kiyi için en az 360cm 150-200 atar bir kamis veya 4.20 surf kamis uygun olur.

ilk soruna gelince, spin takimda misina kalinligi ve makara dolulugu mesafede çok rol oynar. 0.28-0.30 monoflament veya 0.12-0.18 arasi örgüler uygun olur. atacagin sahte veya jig head+silikon agirliklari 28 gram seviyesinde olursa kamisinin ideal menziline ulasirsin. gerisi atis stiline kalmis.

5. KaptanAytaç

KaptanAytaç Yeni Üye

Çok teşekkürler sağolun.Ben zaten büyük makineyi yemli olarak kullanmayı düşünüyordum vinç gibi makine ona uzun bir kamiş alayım.diğerinide roy kardeşim sizin dediğiniz gibi zargana topu ile deneyeyim.sahilde yapanları gördüm ben topun sahteme Dolanmasından korkuyorum atış yaparken.misinem 0.28 maxim makineme fazla sarmıyorum misinayi kafa ufak çünkü.ip misinelerden almak istiyorum fakat kullanabilirmiyim hiç deneme şansım olmadı.

6. onr2onr

onr2onr Üye

Birtane albastar carp 360 kamışım var. Sazanda yayında ve çapariyle istavritte kullandım, Çok alternatif bir kamış gerçekten çok uzak atışlar yapılıyor ve çok sağlam boyu 360 tavsiye ederim belkide çoğu surf kamıştan dahada iyidir.

7. YEKTA

YEKTA Daimi Üye

Dun acsayxin konuyu kumlucadaydim fi ike limanda benim ipli takimlari denerdin su an izmitteyim bir daha takimlarla zor gelicem o tarafa

8. KaptanAytaç

KaptanAytaç Yeni Üye

Bende internetten bakıyorum sürekli kamış için. ip misina kesin alacağım.tek sorunum kullandığım sahtelerime uygun 10-30 yada 10 -40 gibi atarlı telespin kamış lazım çünkü avlamalar motorumla gidiyorum parçalı kamış taşıması zor oluyor birkaç marka model buldum fakat fiyatları uçuk geldi almadım.bana teleskopik hesaplı bir kamış tavsiyesi yaparmısınız onr2onr kardeşim 3,60 kalmışınızın atar değerleri nedir benim işime yararmı.

9. onr2onr

onr2onr Üye

Benim kamışın atarları 3.5lb, o makineyle kullancaksanız ya yemli av yapcaksanız yada ağır sahteleri at çek yapcaksın ama uzun süre at çek yaptığın av akşamı ve yarısı gün ağrıdan duramıcaksın

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 9 Şubat 2014
  10. onr2onr

onr2onr Üye

Küçük bir makina alırsan sana önerceğim kamış cormoran profline 270 40-80gram atarlı, ister at çek yap, ister yemli yap, ben alabalıkta kullandım spinner ile en fazla 10 gram at çek yaptım hem hafif hem hassas çok iyi atıilar yaptım, sazanda beklemeli kullandım, ve denizde limandan hem çapari hemde 3 iğne yemli yaptım balık tıklayasıya hissediyorum, kamışı arkadastan 20 liraya almıştım ondan derelerde falan çok hor kullandım attım vurdum savurdum çamura suya girdi tek sorunu son halkanın içindeki porselenmi plastikmi ne düştü birde aşırı atçekte ( 8 saat falan ) son uc zor giriyor hatta penseyle falan zor soktuğumu bilirim. Kamış haladaha taş :)