Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

77 cm 4520 gr paşa levrek

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Azer tarafından paylaşıldı.

1. Azer

Azer Aktif Üye

Son bir haftadır spinle birkaç kez 2-3 sarıkanat, bir keresinde de lüfer aldım. Toplam 4 günde aldığım balık sayısı 11. Gramajları da 130-275 gr arası.
    Bu arada hava karardıktan sonra kıyıda bir sürü gümüş balığı olduğunu farkettim ve spinden bileğim acıdığı için, bir gün de kepçeyle gümüş toplayayım, asansör takımıyla salayım denize, bir bakalım neler oluyor diye bir plan kurdum. Çok önceden aldığım büyükçe bir kepçem vardı, yalnız o kadar büyük ki, hiçbir yere götürmek mümkün değil (internetten aldığım için, sonradan yanlış yaptığım düşündüm). Yaptığım şey şu oldu, kepçenin çerçevesini kırmak ve araya çelik tel takmak. Bu modifikasyon fotoğraflarda görebilirsiniz. Bu şekilde kepçe katlanır hale geldi. Neyse, kıyıya geldim, kepçeyle gümüş toplamak bayağı zordur, bunu anladım, fakat yine de 4 tane gümüş ve 2 tane irice teke alabildim. İçimden keşke bunlara levrek atlasa diye geçiyordu, ama bir yandan da bu umutlar boş diyordum kendi kendime. Bu arada yanıma bombardo (spirulino) ve birkaç silikon aldım, levrek varsa, belki bunlara atlar diye. 2 tane 50 gr’lık kurşunu aynı anda takıma bağladım ve denize salladım. Sonra gümüşü önceden hazırladığım hırsızlı takıma taktım ve asansörle gönderdim. Bir sonuç alamadım, devamında tekelere de aynısını yaptım, yine sıfır. Bir taraftan da, asansör takımını beklerken bombardo ile silikon atıp çekiyorum, sonuç sıfır. Yalnız bir seferinde çektiğimde silikon, misina ve iğne takımda yoktu. Muhtemelen lüferdir, misinayı kesip atmış diye düşündüm ve iyi ki yanıma spin takımını da almışım dedim. Başladım atıp çekmeye, aklımda da hep şu: “Kaç gündür en kötü 2 sarıkanatla dönüyorum, levrek alamadım, teorilerim boşa çıktı, bari 1-2 sarıkanat alayım da, sıfırla eve dönmeyeyim”. Bu arada saat de gece 12 olmuş. Saat 9’dan beri at-çek, at-çek... hep yosun, yosun dışında bir şey yok. Rapalaya geçinde de aynı şey. Bu da son atışım olsun dedim, attım, yavaş yavaş, aksiyon vererek çekiyorum, bir anda bir ses, suda büyük bir balık zıpladı. Kefaldir diyorum kendi kendime, bir de baktım ki, olta ağırlaştı, çok sert bir şekilde kalama almaya başladı. İyi ki kalamayı iyi ayarlamıştım. Kıyıya iyice yaklaştırdım, feneri tuttum balığa, aha levrek! Kesin misinayı koparır şimdi diye düşünmeye başladım. Deniza atladım, iyi ki sığ bir yer ve dizlerime kadar suya girdim, geçtim balığın arkasına. Şimdi ben deniz tarafındaydım, o ise kıyıya daha yakım. Hem bu kadar büyük balığı ilk kez tuttuğum için, hem de ağzında rapala var diye iğneleri elime saplanır diye de korkuyorum. Misinadan tutayım dedim, misina patladı. Direkt atladım balığın üzerine, sarılarak da olsa o balığı kıyıya almalıydım, kaçmasına izin veremezdim. Balık hareket ederek benden kaçtı, yalnız tek bilmediği şey benden kaçarak kendine kıyıya yaklaştırdığıydı. Kendini denize atacağına, benden kaçtığı için kendini kıyıya attı. Sonunda solungaçlarından tuttum, jilet gibi kesti elimi, yalnız adrenalin o kadar fazlaydı ki, elime iğne batsaydı hissetmeyecektim. Balığı bu şekilde kıyıya aldım, daha sonra yarım saat kadar kendime gelemedim. Balık 77 cm ve 4520 gr geldi.

Daha iyileri size rastgele!

DSC_0028.JPG DSC_0041(2).JPG DSC_0041.JPG DSC_0042.JPG DSC_0048.JPG DSC_0060.JPG

İrfan, gürbüz, burakkilic ve 41 kişi daha bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. umituzun

umituzun Aktif Üye

Şahane bir trofe olmuş :) Tebrik ederim.

4. enginson

enginson Daimi Üye

Maşallah tebrikler, soluksuz okudum anlatım hikaye süper. daha güzelleri rast gelsin.

5. Levreko

Levreko Aktif Üye

Tebrikler çok güzel heyecanlı bir av olmuş balık harika :)

6. Önder Kanığ

Önder Kanığ Moderatör Yönetici

Sevgili @Azer ;
    Tebrik ederim,çok güzel bir av olmuş :harika:
    Raporun ise çok daha güzel olmuş,Yüreğine sağlık,olduğu gibi aktarmışsın, okurken büyük bir keyif aldım.:)
    Daha iyilerinin rast gelmesi dileğiyle.:)

7. Ersin1903

Ersin1903 Aktif Üye

Hay maşallah, çok güzel bir paşa rastgelmiş.. Adrenalin dolu bir av olmuş cidden, netice de emeğinizin karşılığını en güzel şekilde almışssınız :harika: tebrik ederim:)

8. gelibolu

gelibolu Aktif Üye

Tebrikler paşa on Numara.

9. Ersen

Ersen Aktif Üye

Tebrikker . Gerçekten güzel bir anlatım olmuş keyifle okudum. Her daim rast gelsin.

10. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Azer
    İlginç bir mücadele olmuş.. :)

11. kerem03

kerem03 Aktif Üye

tebrikler harika bi av olmuş, bende üstüste iki üç defa yosun toplasam hemen uzaklaşıyorum ordan.temizlemek çok vakit kaybı oluyor.daha iyileri de rastgelsin inşallah.