Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

8 EKİM (4 Ü BİR ARADA ) LEVREKLERİ

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında goldboy52 tarafından paylaşıldı.

1. goldboy52

goldboy52 Aktif Üye

Uzun süren fırtına sonrası merama sabah ulaştım gün daha doğmamıştı...dere hala bulanıktı..hava biraz serin ..rüzgar arkadan hafifçe esiyor, dalgalar sanki kırılırcasına sessizce kıyıya seriliyordu... En güzel yanıda benden başka kimsecikler yoktu...evet dostlarım..hava epeyce dinmişti...4 yıllık tecrübelerime göre böylesi havaların dinme saatlerinde kıyıları dere ağızlarını yoklamakta fayda vardı... yanılmamışım...dalgaların yığdığı kumsal adasına ulaştım...tam dere nin denizle birleştiği köşedeydim... daha 3. atışta bir başacık.. sahteye dalması hemen önümde gerçekleşmişti...sakince bir iki adım geri çekildim... balığı pense yardımı ile tutup kıyıya bıraktıktan sonra hemen yerimi aldım..vee buda ne bir daha resmen sahteye bir adım önümde dalıyorlardı... onuda kıyıya bırakıp geldim ...heyecan iyice doruktaydı..çünki bunun ne kadar süreceğini bilemiyordum... ve bir atış daha ..nasılsa vuracak diye tetikte hazır sarıyordum sahteyi...2 atış sonra bir daha kalama tam dişine göre..o çekiyor ben kalama sesi ile mest oluyordum...ve yine kıyıya koşup ötekilerin yanına bıraktım.. ve bir daha hızlı ama sessiz adımlarla aynı yere gelyordum....bu arada nasılsa balık var diye çantamdan sahte değiştiriyordum...ne taksam saldırıyorlardı....bir yandanda gözüm saatte çünki mesaiye yetişmekiçin dakikalarım vardı... Aman Allah ım bu gün tatil olmalıydı....4. balığıda aldıktan sonra işi iyice abarttım...hiç su üst ile levrek yakalamamıştım..kendi imalatım olan bir su üstü ile denemeye karar verdim ..ama at at attt yok..... ve vakit tamamdı...oralarda daha çok olmalıydılar....çünki tam havası ve suyuydu balığın...saat 07:15 te ..gözüm arkada kala kala ayrıldım.....
    evet dostlar böyle bir gün ve daha fazlasını rabbim sizlerede nasip eder inşallah..selamlar....
    balıkları tek tek tartmadım ama 1 tanesi 3 kg. civarı diğerleri de 2 kg ın üzerindeydiler 4 balık toplam 7 kilo gelmişti... sanırım bu kez geçen kaçırdığım 5-6 kiloluk tek balığın acısı hafiflemişti... :)

Ekli Dosyalar:

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. dr.zeki

dr.zeki Aktif Üye

Tebrikler. ...doğru
    zamanda doğru yerde ... müthiş bir av kaçınılmaz olmuş. rastgelsin

4. ambrosia

ambrosia Aktif Üye

Bu mudur budur ! At-çekte üst üste alınan balıklar ciddi manada tecrübe ister.

Tebrik ederim helal olsun !!!

5. goldboy52

goldboy52 Aktif Üye

Teşekkürler avcı dostum...

6. drasty41

drasty41 Aktif Üye

Tebrikler Murat hocam tam günüymüş denk gelmiş nasbinizide almışsınız afiyet olsun devamlarını dilerim..

7. goldboy52

goldboy52 Aktif Üye

Teşekkürler abicim...rastgele..

8. müthişaman

müthişaman Daimi Üye

Ne desem manasız kalır bu günce için.:)
    Yine de birkaç kelam etmek lazım.:)
    En verimli avlarımı tek başıma yapmışımdır.
    Bilmem sende de böyle mi?
    Kocaman tebrikler Murat.:harika:

9. sabora

sabora Daimi Üye

Tebrikler Murat. Nefes nefese bir av olmuş. Ben de nefes nefese okudum. Umarım o 5-6 kiloluk paşayı da yakalarsın. Afiyet olsun.

10. hasandh

hasandh Aktif Üye

harika bir av olmuş. Ama bir kaç sorum olacak . Hemen derenin denizle buluştuğu noktada derenin içine mi atıyorsunuz yoksa ileride sağına soluna mı atıyorsunuz? Hangi renk sahteleri kullandnz?

11. Theseus

Theseus Aktif Üye

Tebrikler

Hayvanlar uygun havayı fırsat bilip dere ağzına yığılmışlar demek.

Doğru zaman ve doğru yer tahmininizin meyvelerini almışsınız.