Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

8 Kasım LUFER VE AiLESi :)))

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında fhmyzc tarafından paylaşıldı.

1. fhmyzc

fhmyzc Yeni Üye

Selamun aleykum

Bugun lodos arkasi balik yapar dedik ve maruf abimle yollandik avlak yerimize bismillah dedik actik takimlari taktik yemleri attik oltalari denize

ilk baligi aldim . pesinden 2 kiyiya kadar cektik fakat biraz buyuk oldugu icin tam iceri alirken kacti pesinden 1 tane daha onuda tam alirken igne azinda kaldi oda kacti dedik saglik olsun kismetimizi kovalicaZ

Derken maruf abi dedi fehmi acayip bir sey geliyor oltayı zaptedemıyorum neyse zar zor balıgı kıyıya cektık pardon balıkları aynı takıma 2 tane sarıkanat takılmıs en alt ıgneye 1 tane ortadakı ıgneye 1 tane bu bizi cok guldurdu ve cok sevindirdi.

yarim saat sonra bir balik yapmaya basladi resmen at cek yaptik resimdeki balikları resim cekmek icin cikardik torbaya koyduk oltalari toplayalim dedik pesinden 2 tane daha geldi
    17 parca aldık toplamda

bu avların haricinde de en az 10 tane oltanin ucundan kacirdik
    saat 8,30 gibi avimizi bitirdik

takim mantarli 3 igneli takim

her av sonrasi biraz daha tecrube sahibi oluyoz .igne den mantara kadar olan kısmın bızım ıcın celik tellli olmasi gerektigini anladik 2 tane igneyi baligin agzina biraktik misinali takim bizi bu aksam biraz üzdü,

biri yakalarsa lufer dikkat etsin bizim igneler baligin icinde olabilir )

yemin kesinlikle taze olması gerekli ve tasmalamayi tam zamaninda yapmaniz onemle duyurulur.

HERKEZE RASTGELSIN

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 12 Kasım 2012
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Fehmi
    Güzel av olmuş.
    Çelik telli takımlar sağlam olur olmasına da balık vuruşları azalır.
    İlle de çelikten yapacaksan yeni nesil çok ince teller var (mış). Onlardan bulup kullanmayı dene ya da çift kat dynemea (ip misina) kullan.

4. fhmyzc

fhmyzc Yeni Üye

Ilginize tesekkurler

dediginiz ince tel den sirkecideki balik malzemesi satan rastgelede bulabilirim umarim yoksa istoc da aricam .

5. Şemsipaşalı

Şemsipaşalı Aktif Üye

Çelik tel konusunda benimde olumsuz deneyimlerim var yemin sudaki aksiyonunu kısıtlıyor ip misina iyi fakat kaplaması zarar gördüğünde ondada kopmalar yaşadım bu nedenle artık çift kat misinadan yaparken iğnenenin palalarının üst üste gelmesini sağlayarak balığın dişlerinin misinayı kesmesini engelliyorum pazartesi gece Üsküdarda 19 balığa tek takım kullandım.

6. AsiDeniz1980

AsiDeniz1980 Aktif Üye

Tebrikler Fehmi abi,çelik tel yerin mantarlı bedeni kalın misinayla yapsak daha mantıklı değilmi ?

7. Hayri Karaca

Hayri Karaca Aktif Üye

Harika av olmuş. afiyet olsun.. rasgele..

8. öncü

öncü Aktif Üye

Tebrikler bereketli avlarınız daim olsun.

9. sabora

sabora Daimi Üye

Tebrikler, avlarınız daim bereketli olsun. Bence de takımın kesilmesini engellemek için Şemsipaşalının dediği gibi iğneleri bir miktar üst üste bindirmek iyi oluyor.

10. goldboy52

goldboy52 Aktif Üye

Tebrikler ustalar...bende tam bu konu için açtığım HIRSIZ AYARLARI başlığında . lüfer için mantardan sonraki kısmı çelik tel olan takım kullanmalı diye bahsetmiştim..kaçan balıklara üzüldüm ama ...dersinizi almışsınız..rastgelsin...

11. maestrocan

maestrocan Üye

Güzel balıklar almışsınız.

Her zaman rastgelsin.