Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

8 Mayıs sazan avımız

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında maskot321s tarafından paylaşıldı.

1. maskot321s

maskot321s Üye

Abilerim kardeşlerim herkese iyi pazarlar. Anneleri ellerinden öper ve bugünki balık avı kaçamağımı sizlerle paylaşmak isterim. Sabah 6 sularında babamlarla uykumuzdan olduk ne edelim derken planlar yapıldı 15 dakika içinde yolda bulduk kendimizi ama sıkıntımız vardı ve yemimiz yoktu. Çaresini ararken, yol üstünde bir parkın sulandığını gördük ve daldık bir heyecanla içeri orayı kaz burayı kaz derken, tabiat ana balığa gidin dercesine yemlik solucanlarını sunmuştu bizlere. Herşey Tamamdı ve 1 saatlik yolun ardından avlağımıza vardık 7 kişi olarak 7 olta açtık ve yemlerimizi suyla buluşturduk. Sabah 6-8 arası acaip hareketliydi sürekli olarak şamandıralı takım ile sazanları çekiyorduk bugün 60-70 adet sazan yakaladık ve limit altını saldık. Aldıklarımız toplam 10 adet ve 500 gramın üstünde balıklardı. Şunu üzülerek belirtmek istiyorum ki avlağımızda kovalarını sonuna kadar limit altı balıklarla dolduranlar çok üzdü beni tuttuğu balıkların iki katı balıkları suya saldık diyebilirim. Uyarılarımıza rağmen salmadılar balıkları ve şuanda bu güzel Avlak tamamen toprak ile kapatılıyor. Doğaya verdiğimiz bu zarara isyan ederken, belkide son balıkları tutmuş olduk. Avlak çok hareketli olduğu için fazla fotoğraf çekemedim. Ayrıca karşımızda avlanan abiler 7-8 kiloluk bir sazan çektiler buz gibi suya 2 kişi atlayıp nasıl cebelleştillerini görmenizi isterdim.

Avlağımızın sabahki görüntüsü

Ilk balık

Oltamı ziyaret eden tosbağa, gölün soğuk suyuna iade edildi.

Ekli Dosyalar:

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Abdullah SÜRÜCÜ

Abdullah SÜRÜCÜ Daimi Üye

Güzel bir gün geçirmişsin... Tebrikler Murat...

4. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Şimdi ne desem bilemedim Murat
    Sazan için kapalı sezon, yani hala av yasağı devam ediyor. Bölgelere göre değişmekle beraber en erken 1 Haziran tarihinde bitiyor yasak.
    Buraya rapor açtığına göre bunu bilmediğin muhakkak. Bilerek giden raporunu açmaz zaten.

Daha kötüsü avlağın dolu olması, boyuna posuna bakılmaksızın balıkların kovaya doldurulup katledilmesi..

Bu gölet neresi? Burayı kesinlikle şikayet edip denetlenmesi sağlanmalı..
    Bir de yakaladığınız balıklar hangi sazan türü? Aynalı, İsrail?

6.jpg

5. Emrecan Kaya

Emrecan Kaya Aktif Üye

Güzel şeyler yazmışsınız, fikrinize sağlık. Ancak şu anda ülke genelinde sazan av yasağı var.

Doğaya verilen bu zarara isyan ederken, biz de zarar verenlerden olmayalım; daha dikkatli olalım lütfen.

6. maskot321s

maskot321s Üye

Abilerim av yasağından haberim var fakat şunu belirtmek istiyorum bu göl 1-2 hafta içerisinde tamamen doldurulup kurutulacak o yüzden denetlemesi yapılmıyor. Sis içerisinde gözükmemiş gölün yarısına kadar doldurulma yapılmış ve devam ediyordu kamyonlarla sürekli toprak döküp dolduruyorlar.

7. M.Taha D.

M.Taha D. Daimi Üye

Foto dan tam anlamadım ama istilacı tür olan israil sazani gibi..

8. maskot321s

maskot321s Üye

İsrail sazanı abim görüntüdeki balık aynalı sazan olanları geri iade ettik. Çok kılçıklı, tatsız ve tuzsuz bir balık olduğu için ben pek yiyemiyorum açıkçası