Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

8 nisan eski karaağaç turna avı buluşması

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında beyhan tarafından paylaşıldı.

1. beyhan

beyhan Aktif Üye

Merhaba arkadaşlar söze nasıl başlıyacağımı bilemiyorum. Güzel fakat bir okadarda heycanlı bir gün geçirdik,yada benim için öyle oldu.06:30 gibi buluştuk karaağaç yolunu tuttuk. Av yerine ulaştık ama oltamızı atabileceğimiz her açıklığa tufanasını çeken tatlı su kurnazlarının yüzünden 08:30 kadar yer aradık neyse sonra tekrar köye geri döndük. Muhtar karşıladı kayığın yanına gittik. Ben,murat,mesut,necmi,adnan ve emre kayığa binip karşı adaya geçtik. Ben mesut ve emre adada kaldık diğerleri kyıkta avlanmaya karar verdiler. Hazırlıktan sonra başladık at çek yapmaya fakat maalesef balık alamadık zaten tek tesellimiz kimse alamadı. Yarım saat olmuştu her halde rüzgar çıktı dönelim dedik kayıktakileri aradık gelin diye (macera başlıyor) rüzgardan kayık gelemiyor. Epey mücadeleyle zorla adanın başka kısmından bindik. 6kişi rüzgar dalga ben 3,5 zorla kıyıyı bulduk. Kıyıdakiler baya meraklanmışlar inince fark ettim ayaklarım tutulmuş. Kahvaltı ettik resimlerini daha sonra yüklemeye çalışıcam mesut,necmi ve adnan daha sonra geri döndü. Geri kalanlarımız da uluabat,ta deneyelim dedik ama oradada hedef balıktan eser yoktu malesef.Ama su çokluğu sebiyle olmadı diye düşünüyorum neyse gene gidicez gene kayığa binecez ama bu sefer yüzmeyi öğrenicem. Hoşça kalın gelen arkadaşlarıma ayrıca teşşekkür ederimRESİMLERİMİZİ OKTAY ARKADAŞAMIZ YÜKLEMİŞTİR

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 12 Nisan 2012
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Murat Çoşkun

Murat Çoşkun Aktif Üye

merhabalar.
    bende bu avda, bu gurupla, avlanma sansına eriştim.
    toplam 8 kişiydik avda,ve ben hepsini bu avda tanıdım.
    hiç tanımadığım insanlarla buluşup avlanacağım için, içimde hiç bir tereddüd
    olmamıştı, avdan önce,avdan sonrada olmadı. bu nasıl bir gurup!
    ben böyle birbiri ile anlaşan, bir gurup görmedim, daha önce.
    gerçekten harika bir guruptu,hepsini tek tek anlatmaya kalksam,okumaya vaktiniz olmaz.ama ben bu arkadaşlarla tanışmaktan çok mutlu oldum,ve onlarla tekrar avlanmak için can atıyorum.hepsine tek tek teşekkür ediyorum. Benide aralarına aldıkları için.
    tabi beyhan ustaya, ayrıca teşekkür ediyorum, bu ava vesile olduğu için.

gerçekten harika, bir o kadar'da heyecanlı bir avdı.
    Avla ilgili bende dilimden döndüğünce bir şeyler anlatayım.
    kayığı kullanan bendim, daha önce motorlu kayık kullanmıştım denizde, ama gölde ilk defa kullanmak nasip oldu,
    denize benzemiyor,hava durgunken çok iyi ve zevkliydi,tabi rüzgar ve dalga başlayana kadar.
    kayıkta ben.adnan,ve necmi avlanmıştık,
    rüzgar başladığı anda telefon aldık kıyıdan dönün diye,
    biz motoru çalıştırıp yola çıkmaya hazırlanıncaya kadar,rüzgar hızını aniden arttırdı,
    rüzgar batıdan esiyordu, biz ise gitmek istediğimiz adanın, kuzey doğusunda kalmıştık,yaklaşık 500 metre açıktaydık.
    yola çıktık, fakat kayığın yönünü adaya bir türlü çeviremiyorduk,
    motor rolantide çalışıyordu, rüzgar aldı bizi götürüyor,doğuya ve açığa doğru.
    baktık olmuyor,verdik motora gazı, ve kayığın yönünü adaya çevirebildik,
    rüzgarın etkisiyle, benim şapka uçtu göle, adnan dönüp alalım demezmi!
    galiba, içinde bulunduğumuz durumun, ne kadar ciddi olduğunu fark etmedi.
    necmi ise, durumun farkında, yüzünden belli oluyor.endişe ve şaskınlık içinde,
    ne kadar sürdü bilmiyorum, ama bana çok uzun geldi,dalgaların ve rüzgarın etkisiyle iyice ıslanmıştık,
    ama umurumuzda bile değildi,neyse sağ salim adaya vardık.
    adadan beyhan ustayı,mesudu,ve emreyi alıp,tekrar yola çıktık karşıya karaağaç köyüne doğru,
    kayıkta altı kişi olmuştuk,ve kayık daha dengeli olmuştu,kayığın burnunu, dalganın geliş yönüne doğru yani batıya çevirdik,
    dümdüz karsıya gitmeye kalksak alabora olacağız bu kesin,
    yolun büyük bir bölümünü batıya doğru giderek tamamladık sayılır,
    sonra ani bir manevrayla kayığı doğuya çevirdim,rüzgarı ve dalgaları arkamıza alıp yola devam ettim.
    artık rahatlamıştım en tehlikeli bölümü atlatmıştık.
    zaten köyede iyice yaklaşmıştık, zorda olsa attık kendimizi kıyıya,
    gölün şakaya gelir tarafı yok, o kadar çabuk değiştiki hava anlayamadık.
    ama gene tekrar gitmeyi dört gözle bekliyorum. nede olsa, biraz daha tecrübe kazandık.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 10 Nisan 2012
  4. İrfan

İrfan Moderatör

Resimleri bekliyoruz arkadaşlar.:)
    Ulabatın rüzgarı ve dalgası meşhurdur arkadaşlar gurup halinde gelen 3,lü dalgalar çook fena çook.:D ALLAH muhafaza bi dahakine can yeleği kesin bulundurun ne olur ne olmaz tedbiri elden bırakmamak lazım.güzel ve bi o kadar heycanlı geçmiş anlaşılan.:D

5. Murat Çoşkun

Murat Çoşkun Aktif Üye

gerçekten çok heyecanlı geçti irfan.;)
    hangi dalgayı takip edeceğimi şasırdım,:eek:
    kayığında manevra gücü çok düşüktü. burada can yeleği sart gerçekten.

6. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Balık olmasada ekip kaynaşması olmuştur, kısmet bir başka zamana :) Ben de fotoğrafları bekliyorum :)

7. oktay16

oktay16 Moderatör

Macera dolu bir gün olmuş anlaşılan, balıkta olsaymış, tam olucakmış ama, çokta önemli değil bana göre, ne yalan söyliyim gelemediğim için çok üzgünüm, çok güzel muhabbet kaçırdık, sağlık olsun, bir dahakine inşallah, başta öncülük eden beyhan abi olmak üzere katılan tüm ekibi kutlarım.:) Fotoğrafları merakla bekliyorum.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 9 Nisan 2012
  8. Bulent

Bulent Üye

Aranıza katılamamaktan büyük üzüntü duydum. Sağ olsun Beyhan abi ile telde konuştuk gerçi. Büyük geçmiş olsun zor bir badire atlatmışsınız. İnşallah bundan sonra ki buluşmada bol bol turna alacağız.

9. ahmetozdemir16

ahmetozdemir16 Aktif Üye

Bir gün önce de biz ulubat gölündeydik. Kayıkçılar bizi lodos geliyor diye çıkarmadılar.Kıyıdan da olta atacak yer bulamadık bütün kıyıya ağ gerilmiş yüzlerce ağ... Hala o gölde balık olmasına şaşırdım.

10. beyhan

beyhan Aktif Üye

evet gölyazılı arkadaşlar gölü kendilerine göre kullanıyorlar malesef koperatif onlar ama bari pazar günleri bize kalmıyo

11. mesutaksu

mesutaksu Aktif Üye

Merhaba,
    Öncelikle bu organizasyonu düzenleyerek sıcak dostluklar kurmamıza vesile olan Beyhan abiye teşekkür ederim.Hepsi birbirinden değerli dostlarla birlikte olmak büyük haz verdi.En kısa zamanda bunu tekrarlayalım.

Herkese selam olsun