Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

86 cm baraküda mı deniz turnası mı bilemedim

Konu, 'Tekneden Balık Avcılığı ve Genel Teknikleri' kısmında kgndz tarafından paylaşıldı.

1. kgndz

kgndz Üye

Merhaba arkadaşlar,

İlkbaharın sonuna kadar Boğaz'da lüfer familyasını kovaladıktan sonra yazla beraber her zamanki gibi tatile Kaş'a geldik. Mevsim avcı balıklar için sırtı avına uygun olmamakla beraber ufak tefek denemeler yapmadan olmazdı. Bir hafta önce akşam 2.40 botla akşam sırtısı denemeye karar verdim. Balığa çıkmadan arkadaşım Erol da bana katılarak karşı kıyıya zıpkın avına gitmek üzere bana katıldı. Erol'u karşıya bırakıp rastgele diyerek ayrıldık. Yaklaşık 2.5 süren avın ilk 2 saatinde maalesef en ufak bir heyecan yaşayamadım, botu bağladığım yere yaklaşık 200 mt mesafede sağlam bir balık vuruşu ile kendime geldim, dedim işte budur. Balığın önce akya olduğunu düşündüm, çekerken olta bir sağa bir sola gidiyordu, ancak en sonunda oltanın sonu gelip de balık botun altına geldiğinde çok şaşırdım ve irkildim, biraz da suyun kırılmasından olsa balık gözüme 1 mt'den büyük gözükmüştü. Tek hamlede balığı bota aldım ancak balık fena çırpındığı için boştaki iğnelerin bota saplanma ihtimali vardı, ben de balığı resmen ortadan ikiye bükerek en büyük kovama koydum ancak ne çare, hayvanın hem kuyruğu hem de kafası kovadan dışarıda çırpınmaya devam ediyor, ben de üzerine ağırlık ne buldumsa koyup sahteyi çıkarmadan sabitlemeye çalıştım ve bu balık bize yeter deyip, zıpkında olan arkadaşımı alıp dönmeye karar verdim. Sonra kıyıya döndük, sağolsun arkadaş hemen kamptan fotoğraf makinasını alıp geldi ve balığı yemeden fotoğraflayabildik.
    Balık iki oğlum, hanım ve ben tarafından 2 öğünde yenip, temizlenmiş halde 2.5 kg gelmiştir. Balık palamutta yaptığım gibi takoz olarak kesilip mısır unu eşliğinde yağda yapılmıştır.

Malzeme
    Sahte : Strike Pro 9 cm (Orijinal iğneleri büyütülmüş) Sarı-Kırmızı renkte
    (Kodunu hatırlamıyorum)
    Sırtı Kösteği : 2 fırdöndülü 7.5 kulaç AwaShima 0.28

Daha iyileri sizlerin olsun.

Sevgiler

Kemal

Ekli Dosyalar:

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Tebrikler güzel bir Balık. Barakuda veya iskarmoz diye adlandırdığımız balıktır yakaladığınız.

4. bilal07

bilal07 Üye

tebrikler çok güzel balık ve mekan...

5. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler
    Çok güzel bir balık.
    Bu balığa hem ıskarmoz, hem barakuda, hem de deniz turnası diyen var..

6. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Tebrikler abim, afiyet olsun, kuyruğundan anlayabilirsin balık deniz turnası dediğimiz cinsten, daha niceleri rastgelsin :)

7. kgndz

kgndz Üye

Tüm yorum yapan arkadaşlara teşekkürler.

Sevgiler

Kemal

8. Hakan Kılıçkeser

Hakan Kılıçkeser Üye

Hamsi hamsi:D
    Kardeşime bak bee

9. kgndz

kgndz Üye

Sevgili Hakan

Senin Saroz'daki baby sinarit de süper, görmedim sanma, umarım küçük olduğu için geri salmışsındır..:)

Selamlar

Kemal