Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

9.9 johnson egzoz suyu sorunu acil

Konu, 'Tekne ve Deniz Motorları' kısmında isahin74 tarafından paylaşıldı.

1. isahin74

isahin74 Yeni Üye

slm arkadaşlar
    benim 9.9 johnson 2 zamanlı uzun şaft motorum var az çok tamirinden anlıyorum motordaki sorunum şu : egzozdan atılması gereken suyun büyük bölümün egzoz deliğinden değil de şaft gövdesinin döndüğü menteşeden yapıyor yani vites çubuğunun geçtiği delikten çıkıyor.buda şaft gövdesinin aşırı ısınmasına sebep oluyorbi kaç defa söküp baktım contaları ve orringlerini değiştirdim sorunu çözemedim bu konuda bilgisi olan arkadaşların fikirlerine ihtiyacım var şimdiden teşekkür ederim.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Sahil33

Sahil33 Aktif Üye

pek anlamam su motorlarındanda ama aklıma şu geldi normalde çıkması gereken yerden çıkmı yorsa o yere baktınız mı çıkması gereken yerde tıkalı olabilir motorda o suyu atması gerekiyorsa bir yerden çıkacaktır tabi dedigim gibi su motorların da bilgim yok ...

4. isahin74

isahin74 Yeni Üye

yorum için teşekkür ederim ama kontrol etmediğim yeri kalmadı tıkanıklık yok bu motorlarda egzoz dumanı ile egzoz soğutma suyunun çıktığı delik var o delikten az miktarda su geliyor bu gelen su egzozu tam soğutmaya yeterli gelmiyor vites çubuğunun geçtiği delik v ar ordan sızıntı yapıyor onunda nasıl oraya gittiğini bulamıyorum

5. Ayhan Özer

Ayhan Özer Üye

soğutma suyunun çıktığı yerden duman geliyormu.ayrıca boşta çalışırken pervanenin oralarından hava kabarcıkları yoğun şekilde çıkıyormu..

6. müthişaman

müthişaman Daimi Üye

Motorunuzun soğutma suyunun motor içindeki gözeneklerde dolaşmasını sağlayan Su pompası ya da impeller adı verilen küçük lastik çarkı kontrol ettiniz mi?
    Problem orada gibi görünüyor.