Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

9. At-çek Raporum Turna..Lüfer..Macera..

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Fatih Koç tarafından paylaşıldı.

1. Fatih Koç

Fatih Koç Daimi Üye

Elinleeeeee derdiğinn o çiçekleriiiii,
    kokladıııım her sabaaahhh eliiin diyeeereeek.
    bahçemizde öteeen bülbül sesinii,
    dinledimm her zaman dilin diyeeereeeekkk.

Bülbüller aşıktırrr güleeeee dediler,
    Ozan'ın isyanı tel'e dediler.
    Gelin ol.....

VIRRRRRR..!!! VIRRRR...!!!!!
    Tsamina mina, eh eh
    Waka waka, eh eh
    Tsamina mina zangalewa
    This time for Africa

-ulen şu telefonun müziğinede ayar oldum haa iyice vaka-muka deyip durur...

VIRRRR...!!!!! klick..
    -Aloo..
    -Abi merhaba..
    -Merhaba Hüseyin naber..?
    -İyidir abi senden naber..?
    -Nolsun be kardeşim Yüksel Uzel dinliyom çekirdek çitliyom hayırdır..
    -hiiç.. napıyoz gidecez mi balığa..?
    -Yapma yavvv.. balık dedinmi zaten tüylerim esvaptan dışarıya çıkıyor, gidecez mecbur sormuş bulundun birkere:D
    -Aynen abi bende fenayım... Kaçta gelirsin
    -10 iyimi ..?
    -Tamamdır abi aşağı gelince çaldırırsın..
    -Tamam kardeşim görüşürüz...

Diye girdi kanıma bu Hüseyin arkadaşlar..
    Halbuki öyle güzel kendimi kaptırmış sanat müziği dinliyor, dinleniyor,keyf ediyordum..
    Ne de güzel yemeğimi yemiştim, orta şekerli kahvemi içmiştim, avcumda kabak çekirdeğim çıt.. çıt.. çıt..
    fonda Yüksel ablam, nağmeleri inletiyor ohhhh..
    Ne gerek var şimdi soğukta, git Hüseyini al, marketten kahvedir sigaradır, börektir çörektir, kömürdür, çiklettir, yiyecektir, içecektir yüklen.. Haydi babam istikamet gidilmeyen yer görülmeyen göz,tutulmayan el misali bilinmezlere yelken aç...
    Gecenin kör vakti git te git.. Gitte gör, görde böyle yaz :)

Yol bitmez üşürsün orda - ellerin uyuşur kalırsın zorda..
    ''Çay içeriz ısıtır '' dersin - ha babam de babam yol gidersin..
    Canın ister dönemezsin - At-çek yakar sönemezsin..
    Nedir Allahım bu çile...?? - Onu soracağına akıl fikir dile..

Bahaneyi hep yola bulursun - Gidemeyince kudurursun
    Bu yapılanlar balık aşkına - Ata çeke döndük şaşkına..
    Bu şiirde size gelsin - Allahım hepimize akıl fikir versin..
    Ulan arkadaş bu nasıl şiir - şiir olupta iki dörtlük mis gibi sade nesir..

''Coştu gönül durdurabilene aşkolsun.. isyanlardayım bu balık derdine nelere katlanır olduk'' diyelim ve lakırdımızdan ötürü affınıza sığınıp balıkavımıza başlayalım..

Ben malumunuz atçek aşığı, bizim Hüseyinde sağolsun olay balık olsun yeter, hertürlü gecede, gündüzde,akşamda sabahta, güneşle, ay'la, kışın, yazın, kayalıkta, kumsalda heryerde ve herzaman ava amade bekler.. Hal böyle olunca nalına mıhına der ve sık-sık balığa gideriz dostumla..

Dün gecede böyle başladık biz söylene söylene avımıza a dostlar..
    Başladıktaaa.. aksilikler bizden önce başladı, marketten aldıgımız onca nevale,yiyecek içecek ekmek su hepsi arkadaşın çantasından düşüyor biz motorla giderken iyimi :)
    Biz daha önceden koordinatlarını belirlediğimiz yere nokta atışı yapmaya gidiyor tam silahlarımıza davranıyoruz kiii..
    Aaaaa bir de ne görelim, ya da ne görmeyelim.. bizim ekmek su hiçbirşey yok..
    Nerde..? bilmem nerdeee..? Motordan sen uç koca poşet, yolda giderken.. Yanımdan gelen geçen arabalar dörtlüleri yakarda yakar..
    Yav arkadaş bu saatte düğünmü var dernekmi var ne bu dörtlüler derim de içimden demediğimi komam adamlara Allah affetsin :)
    İnsanoğlu yardımsever arkadaşlar bi bak değilmi arkana önüne ne bağladın ne zulaladında uçtu, bu adamlar ne diyor, kimin evini soruyor, bi bakmazmı insan yahu..
    Bakmaz işte atçeke gidiyorsa bakmaz..
    nereye bakıyon gözünü kan bürümüş, sanki olan balık orda seni bekler ağzını açmışta.. gurbanın oluyum bana at..!! bana at..!! deyu deyu...

farlarda arada uzun arada kısa yanar iken kaldımı tek parklara ampulü patlayıpta durduk yere şimdi..
    hadi buyrun..
    Elimizde çekik gözlülerin yaptığı 2.5 milyonluk 3 kalempil fenerler, biri sağdan tutar biri soldan arada biri yolu ortalarda kanalı neyin yola sayıpta varıp uçmayalım diye.. Arkadaş ne zormuş o gecenin yarısı yolda ekmek su araması lamba tuta tuta...

Vara vara bir yol aldıktan sonra market gibi bir ecik cücüğün ölmüş gibi yiyecek ne varsa kapıştığı bir yere geldik.. Hay arkadaş kıtlıktanmı çıktınız.. derdinize ne de onar onbeşer alırsınız kahveleri falan bilmemki..
    Bu garipleri hiç mi düşünmezsiniz gecenin kör ayazında ellerinde iki kötü ışıldak ha bi kahve ekmek su bulurmuyuzda geri dönermiyiz diye uğraşır durur..
    Kala kala kalmış bizede 2 ekmek 3 te fındıklısından kahve ne olacağısa sanki o da..
    yarımda peynir en iyi biz yeriz onu zati..

''haydi hele Hüseyin balıklar kaçacak''.. diye söve sapanlıya yerimize ikinci kere geldik..
    Oltaları açacak el mi kalmışki gariplerde iflahı kesimiş iki deli, ışığı biri yakar motorda diğeri söndürür neymiş sola sinyal variyolarmış hele hele.. verdirirler adama sinyali öyle işte..
    Alemin açıkgözü olmakta iyi birşey değil arkadaşlar.. Bazen geri dönüşü kötü oluyor bizde oldugu gibi..
    -Arkadaş ben ne olta atarım ne başka bişey elim uyuştu valla dondum..
    -Aynı valla abi ateş yakalım da ısınırız az dursun balığı hele..
    - Sazlıktan kamış toplayalım o birden tutar. Hay balığı bataydı arkadaş yaa.. teyzemin yavrusu çayda demle he mi..
    -Ya bi dur abi sende hemen işi çaya bağlama gözünü seveyim donduk az bi ısınalım hele..
    diye söylene söylene ateşi yaktık ısındı etimiz kemiğimiz..

Canımda bir çay istediki dostlar o sıra sormayın gitsin :D
    -ya arkadaş neler geçti bugün başımızdan varya..
    -He valla abi hahaa..
    -Ama olsun kral arkadaşımsın sen biliyon senle her yola giderim kardeşim.. Bak o kadar adam balıga gidelim diyo senle geliyom hep neden..? Çünkü kral dostsun sen kardeşim benim..
    -Sağol abi sende kral adamsın valla..
    -Yok ben aristokrasiye karşıyım..
    -Nasıl abi..?
    -Öyle işte.. çay olaydı iyiydi:D
    -...??
    -Çay demlesene içelim hadi..
    -anaa sende hemen iki muhabbet ediyon çaya çorbaya getiriyon lafı yaa..
    -Ama nasıl üzüldüm şimdi varya bi bilsen .. demlemiyonmu sen şimdi çayımızı
    -Tamam tamam offf..

Diyen Hüseyinle karşılıklı çayımızı içtik karnımızıda bi güzel doyurduk arkadaşlar....
    Başladık atçeklere gayrı o kadar emek verdik tutalım bişeyler diye mevlaya yakara yakara..
    Ne takat vaaar ne de istek aslında tad kaçtı birkere, çay olaydı aslında iyi olacaktı tam şimdi :)
    içelim incebelliden sıcacık çaylarımızı canlar... balık yok nasıl olsa. diye laflar iken..
    saat 02:20 suları

VIRRRRRR..!!! VIRRRR...!!!!!
    Tsamina mina, eh eh
    Waka waka, eh eh
    Tsamina mina zangalewa
    This time for Africa

Hüseyin-Fatih Abi bu kimin evini sorar ya vaka-maka yee heehee diye..?
    -Dur hele Hüseyin bende tav oldumda değiştirecem aklımda o müzik..

klick.. alo..?
    Hee Muhittin abi merhaba hayrola yaa nerdesin sen..?
    yola çıktın oo iyi iyi.. Biz balıktayız işte abi, geldik ikimiz hee yok tutamadık daha abi yok bişey, sular acaip çekilmiş..
    7 de hımmm.. tamam abi bekleriz.. haydi iyi yolculuklar Abi.. dıııtt..
    İşte bir atçek sevdalısı daha başka şehirden geliyor abim ve sabah suyuna yetişirim diyor bu atçek başka bişey yaa..

Arkadaşlar dona ısına sabahı karşıladık Hüseyin kardeşimle ben.. Sabah suyundan o zaten hep ümitlidir, geçenki avdan sonra bende baya ümitliyim ve suüstülerle bileniyorum ne gelirse Allah yarattı demeyecem alacam kenara artık vatosunun belini bükmüşüz heheeyttt kim tutar bee :D:D
    Ve ilk saldırı benim strike pronun gagasını kesipte yaptıgım sonradan olma suüstü sahteye geliyor, bir iki heyecanlandırsada kaçıyor vicdansız sabaha kadar donmuşsun üşümüşsün, ekmeksiz susuz kalmışsın hiççç..
    Amma ben sorarım size durun hele..
    Hemen takıyorum geçenki avdan favori olmaya namzet beyaz cazibem Rover98 imi..
    Ve sallıyorum balığın ta gözündeki beneğe,
    zınkkkkkkkkk iki tur çevirmedim daha maşallah maşallah güçlü şey seni..
    Nasıl direnir bak ha bi aksiyon yapaydımda öyle yapışaydın adamım derdine ne oldu hemen iki çevirmeylen..
    sarıyorum sarıyorum Turna bu (Iskarmozda olabilir yada baracudadır belki kimbilir).
    çok merhametsiz asılıyor yahuuuuu..!!!!!
    Sardığımı alıyor hemen geri, kalamam biraz gevşekmiş, sık biraz sar sar sar..
    Hay maşşallah benimi alacan suya ey sevduğum, yirim seni ben .. bu misinayla amcan 15 kg vatos çekti bilmezsin tabi..
    Hüseyin yapıştırrrrrr..!!!
    Geldim abi geldim geldim...
    ooo pehlivan sayılır beee..
    -Yeter, yoklugu kötü canözüm, turna iyi balıktır sıkı balıktır benzemez başkasına:)
    -Öyle öyle, keşke her tuttugumuz böyle olsa abi ne varda ..
    -Yaa yaa neyse ben çıkarırım kepçeden hadi sen bekleme saol, sürü yanaştı hadi kardeşim salla oltanı hadii..
    eğildim ki çıkarayım kepçenin içindeki balıktan sahtemin iğnesini. Arkadaşlar nasıl bir kafa, nasıl bir çırpınma bir anda rover 98 onun agzından çıktı benim elimde sallanıyor..
    Amaninde amanin..
    Ben onu tuttum ya oda beni tuttu illa inadım inat diyor beyefendi..nasıl av bu beee. Güya avcı biziz haa..
    Gel sen gel .. hele sen bi gel fırına bir gir çıkta salatayla ikimiz nasıl alıyoruz senin ifadeni görürsün bakalım hadi.. :)
    Sahtemin üçlü iğnelerinin her ikisindede ikişer tane kaldı kanca arkadaşlar..
    Biri benim elimde kırıldı diğeri balığın ağzında..
    Benim sahte kütürüm oldu a dostlar yetişin..
    Ele bakma elimde bişey yok kargaburun penseyle tut çek cossss tamam işte zaten ömrün tetanos aşısı vurulmakla geçti bişeycik olmaz.. Doğuştan çelikli bu balıkçı :D

Atçeklere devam artık el kanamış, iğne batmış, canımı yakmış, tombul kuş arabaya koşmuş umrumdamı ki ben balık istiyorum arkadaş..
    Diye bir şahin edasıyla denizi keserken ben az ileride suda bi kaç kovalamaca ebelemece görür gibi oldum..
    Hemen Hüseyine işareti çakıp olay yerine intikal ettik, vardık gördükki ohoooo suda kavga gürültü almış başını gitmekte bizim yokluğumuzda birileri yol kesmekte..

Gelin hele abim hangisi dövdü sizi bakem gösterin bana dedim oradan bi kefal çeviripte..
    dedi abi aha bu lüferler varya bu lüferler
    -eeee
    -''işte onlar etti ne ettiyse bize duman ettiler sabahtan beri bizi'' dedi ağlamaklı gözlerle..
    dedim birazdan savaş çıkacak burada sıvışın hadi arada kaynamayın...:D

Ve salladım suya Turgay kardeşimin bana hediyesi suüstü poperımı..

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Fatih Koç

Fatih Koç Daimi Üye

Hüseyinde atmış hemen River2Sea Rover 128 G16R Whitey'ını.. Bir anda dumanlar çıkmaya başladı Hüseyinin torpilinden ne saldırı bu yaa Alahım sana şükürler olsun .. işte bu..!!!
    Görmek bile yetiyor insanın kanının köpük köpük kaynamasına..
    Bir tarafta kofana genci bıyıkları yeni terliyor daha, delikanlının adı lüfer,
    Diğer yanda rover 128 denen acımasız katil.. kan kırmızı gözleriyle..
    Nasılda kandırıverdi beyaz üzerine simli parlak benekleriyle genç delikanlıyı... kan çanağı bakışları hışım dolu nasıl yapıştı yeni yetme kofanaya bırakmıyor..
    O asılıyor diğeri asılıyor.. mükemmel..
    Ben bu savaştan kimin galip çıkacağını seyre koyuluyorum arenada gladyatörlerin savaşını izler gibi kuruluyorum kayalıgın birine ve seyrediyorum kafa kafaya, dişediş geçen bu mücadeleyi (birde çay olaydı yanımda iyiydi :D:D bir avuçta kabak çekirdeği :D)

Hüseyinin askeri kazanıyor nihayetinde bu kıran kırana mücadeleyi ve ben de ard arda atıp olabildiğince sert aksiyonlarla çekiyorum bu yeniyetme haramilerden birini sahtemin tam yanına...
    Çok sert bakıyor benim adama bu gelen arkadaşta bakalım göreceğiz kim daha sert :)
    Bir anda oluyor herşey 3-5 saniye kadar kim hangisi seçilmiyor o şapırtıda hengamede..
    ve bir anda yapayalnız kalıyor sahtem derin sularda..
    sağa bakıyor yok sola bakıyor yok..
    Geniş kavislerle getirtiyorum bul onu yakala ve getir bana dercesine ama nafile kaçıyor savaştan diğer arkadaş..
    Tekrar atıyorum, tekrar tekrar ama tanındı sanırım oralarda pek yanaşan olmuyor..
    Günün gazisini takıyorum tekrardan klipsime ve atıyorum suya sertçe hışımla..
    beyaz cazibeme ilk 3 atışta bakan yok tünemişler demekki bi yere pusuda bekliyor olmalılar diye düşünüp kıyıya paralel atıyorum bu sefer ve ufak vuruşlarla çizdiriyorum geniş ''S'' leri rover 98 ime..
    kamışın ucunu hafifçe geriye vurup hemen geri bırakıyorumki kamışı o dönüşünü tamamlayabildiği kadar tamamlasın ve uzun süre kalsın suda beyaz cazibem..
    Ve beklediğim saldırı bu şekilde yaptıgım ikinci atışta geliveriyor en umulmadık zamanda..
    Kaçırmaya çalışıyorum roverımı iyice delirsin istiyorum Lüfer ama fırsat bile vermiyor hemen biniyor tepesine ve sudaki cümbüş hayran bırakıyor bizi kendine..

Elimin acısını hissediyorum birden cızz diye çekiliyor canım sanki..
    Uğraştırmıyorum çok fazla alıyorum çekipte sudan lüferi..

ve toplanmaya başlıyoruz Hüseyinle ikimiz yolumuz uzun.. Toplanırken evden gizlice aşırdığım çaydanlığa bakıyorum suçlu bir çocuk gibi ilk hali nasıldı şimdiki hali nasıl..HANIM BENİ ÖLDÜRECEK...:D

ve vakit kaybetmeden usulca gidiyoruz Hüseyinle oradan evlerimize..
    Şimdi ne mi yapıyorum..?
    Yüksel Uzel dinliyorum, elimde bir avuç kabak çekirdeği
    ve bitti diyorum kendime...

Av bitti...

Bülbüller aşıktırrr güleeeee dediler,
    Ozan'ın isyanı tel'e dediler.
    Gelin oldu sevdiğin ele dediler,
    Ağladım soldumu gülüm diyerek....

VİDEOSU: http://www.youtube.com/watch?v=HriepYvDKDo

İŞTE BENİM AV ARKADAŞIM HÜSEYİN

YAZIK OLDU GARİBİME :)

SİZ RAPORLA MEŞGULKEN BEN DEMLİĞİMLE DERTLEŞECEĞİM BALKONDA

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 13 Mart 2011
  4. m1976k

m1976k Aktif Üye

maşallah döktürmüşsün yine yakında adın gececi neşete çıkarsa şaşma gecelerin avcısı oldun çıktın tebrik ediyorum süper bi rapor olmuş ellerine sağlık..

5. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler
    Kelle koltukta avlanmak diye buna denir işte. :)

6. müthişaman

müthişaman Daimi Üye

:harika:Baştan sona macera dolu güzel bir rapor,eğlenceli bir anlatım.

7. löngöz

löngöz Daimi Üye

maşallah raporunda her şey var ,ne güzel ne renkli .......
    yine güzel balıklar ve güzel bir av sabahlaması....
    her şey gönlüne göre olsun ,,başarılar....

8. Tolga

Tolga Aktif Üye

İnsan yokluğa, açlığa özenir mi? Böyle güzellikler olunca özenir elbet.
    Keyifle okudum yazdıklarınızı. Tebrik ederim. Elinize, gönlünüze sağlık.

9. BİROL

BİROL Daimi Üye

Maşallah bu ne azim.Gece avcıları oldunuz çıktınız.
    Tebrikler ekibe..

10. Surffishing

Surffishing Daimi Üye

Okurken oldukça keyif aldığım bir rapor olduğunu söylemeden edemeyeceğim.Bu nedenle hem bu harika rapor,hemde harika avlarınız için sizi tebrik ederim.Kısmetiniz daim olsun.:)

11. keyfmustafa

keyfmustafa Aktif Üye

tebrikler keyif verici bir av raporu. devamını bekliyoruz....

popper'ın marka modeli nedir? nerden temin edebiliriz?...