Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

9 Mayıs Kısmeti SİNO - Kaş / Antalya

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında kgndz tarafından paylaşıldı.

1. kgndz

kgndz Üye

Av Yeri : Kaş-Antalya
    Av Saati : 09:30-01:30 arası
    Kullanılan Sahteler : Strike pro ve daiwa
    Balığı alan sahte : Strike pro 9 cm JL-120F 302A

Antalya'daki işleri bitirip bir an önce deniz ve balıklarla buluşmak hevesiyle İstanbul'dan 720 km yolu nasıl bitirdim bilmiyorum. Ertesi gün arkadaşım İsmet'in de telefon edip bana katılacağını söylemesi avda yalnız olmayacağımı göstermişti. Ertesi gün arkadaşım gelmiş ve işlerim tamamlanmıştı. Arabaya bindiğimiz güzel manzaralar eşliğinde Kaş'a geçtik. O gün öğlen gibi botu kurmayı tamamladık. Ancak denize çıkalı henüz bir saat olmuştuki deniz patladı, biraz ıslandıktan sonra hemen karaya çıktık, botu da sağlama aldık. O gün şansımıza küsüp sahilden denemeler yaptık. Bu arada ertesi gün kardeşimden rüzgar ve hava raporu alayım dedim, almaz olaydım. Hava 5-7 olacak demezmi, hayallerim yıkıldı tabi, sırtı avı bir sonraki güne kalmış gibi gözüküyordu. Neyse ertesi sabah 7'de kalkıp bisikletle yarımadaya doğru bir tur yapayım dedim. Deniz kenarına geldiğimde ne göreyim, deniz süt liman. Demekki hava raporunda bir problem vardı ya da doğru değildi. Hemen börekleri kapıp eve döndüm. İsmet'i uyandırıp kahvaltıyı yaptık, börekleri tarihe gömdük (Süperdi, keçi sütü kullanılıyormuş) ve hemen botun yanına gittik, derken saat 9'u buldu. Hemen denize indik ve sırtıları açtık, daha 5 dk geçmemişti ki ilk vuruş geldi, ancak maalesef yarı yolda ne olduğunu görmemize fırsat bırakmadan bize veda etti ve akabinde acemi bi şekilde sahteyi de denize kaptırdım. Fakat bunca olumsuzluğa rağmen içimde bugünün iyiye geçeceğine dair bir his vardı, hiç dert etmeyip yeni sahteyi bağlayıp denize indirdim. Tekrar yol almaya başlamıştık ki 10 dk geçmeden o ürkütücü vuruş geldi, ürkütücü dedim çünkü balık çok kuvvetli kafalamaya başladı ve sondaki misinam sadece 0.26 idi. Yaklaşık 5 dakikada klipse kadar sarmayı başardım, kabinde ince misinayı elime aldım, tamamı 9 kulaç kadardı ve henüz balık gözükmemişti. Misina balığın darbeleriyle elimi kesmeye başladığından tamamen elime sararak misinayı çekmeye başladım, bu arada balık çektikçe de yol vermeye çalıştım. Bol dualı bir 3-4 dakikadan sonra balığı ilk defa botun altında gördüm, yüreğim hopladı. Bu arada İsmet'te kendi oltasını toplamış ve sağolsun çektiğim misinayı toplayarak bana yardımcı oluyordu. Sino'yu nazar olmasın diye ona bile söylemedim, botun çapraz tarafında oturduğu için balığı henüz görmemişti. Tam o anda kafamda bir soru işareti belirdi. Kepçeyi evde unutmuştuk, balığı nasıl kaldıracaktım. Derken dualarla balığı kaldırdım ve botun içine resmen attım, İsmet'in kucağına sevmesi için verdim. Yaklaşık 3 kiloluk nurtopu gibi bir sinomuz olmuştu.Akabinde birkaç vuruş daha aldık, 1 metrelik bir flüt balığı çekip çok makbul olmadığı için denize iade ettik. Sonra avı sonlandırıp akşam sahilavı eşliğinde mangalda sinoyu ebediyete intikal ettirdik.

Daha güzelleri sizlerin olsun....

Kemal Gündüz

Ekli Dosyalar:

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 12 Mayıs 2011
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. hunter

hunter Daimi Üye

Kemal bey öncelikle aramıza hoş geldiniz.

Çok güzel bir balık ve resimlerle güzel bir giriş yapmışsınız. :)

Resimlere bayıldım,hele suyun rengi,havanın güzelliği vede arkadaki gölgelik ve dinlenme yeri bir harika.
    Her zaman denk gelsin.

4. ismo_16

ismo_16 Yeni Üye

tebrilker afiyet olsun

5. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Güzel bir av, güzel bir rapor ve güzel bir doğa. Tebrikler :)

Biz burda montları çıkaramadık, siz denize girmeye başlamışsınız :)

6. löngöz

löngöz Daimi Üye

kutlarım,,çok güzel balık.... çok keyifli bir gün geçirmişsiniz,,afiyet olsun....

7. Surffishing

Surffishing Daimi Üye

Merhaba Kemal bey,hoşgeldiniz sefalar getirdiniz.:)

Onca emekten sonra harika bir sino kısmetiniz olmuş tebrik ederim.Mangaldada hiç denemedim ama leziz olsa gerek.Kısmetiniz daim olsun.:)

8. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler
    Güzel av olmuş.
    Biz burada hala kışı yaşarken oraları böyle bol güneşli görmek güzel.
    Afiyet olsun

9. kgndz

kgndz Üye

Size de her zaman denk gelsin, teşekkürler

10. kgndz

kgndz Üye

Teşekkürler

11. kgndz

kgndz Üye

Deniz hala serindi ama sezonu açmadan yapamazdık, teşekkürler