Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

97 yılında alınan ehliyetler iptal edilecek(miş)?

Konu, 'Genel Konular' kısmında TEKNOTURK tarafından paylaşıldı.

1. TEKNOTURK

TEKNOTURK Aktif Üye

Eğer yalansa, yalanın yayılmasına vesile oluyorum. Doğruysa da doğrudur :)

Burada okudum, bahsi geçen yılda verilen ehliyetlerde usulsüzlük yapan kurslar olduğu ve tektek tespit edilemediği için tamamının iptali ile ilgili bir durum var anlaşılan.

Bu yılda alanlara, ücretsiz sınav hakkı v.b. tanınıyormuş. Eğer sizi ya da bir yakınınızı ilgilendiriyorsa verdiğim linkten konuyu takip etsinler.

İşin ilginci, böyle bir olay nasıl olur da duyrulmaz, gizli gizli gibi yürütülür.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. coredon

coredon Aktif Üye

ben 96 da almıştım alnımın akıyla.Kurtardık yani....

4. trakonya79

trakonya79 Daimi Üye

merhaba
    bende bu yıl sınavlara girdim almaya hak kazandım emniyete gittim evraklarımı verdim 280tl yi bayıldım :D 10 gün sonra gel ehliyetini al dediler aradan 2 ay gecti ameliyat falan oldum inşallah gümlemez benim ehliyet :eek:

5. whitefoxss

whitefoxss Aktif Üye

EHLİYET İPTALİ... Bakırköy'de faaliyet gösteren Doğan, Atilla, Löm, Aylin ve Özgür isimli sürücü kurslarından 1997'de belge alan 8 bin 945 kişinin ehliyetleri iptal
    Forumda yazdığına göre sadece belli kurslarınki iptal gibi.Saçma ama yapacak bir şey yok güzel memleketimde!

6. Ersin

Ersin Moderatör Yönetici

Benim ehliyetim 97 model :)
    Son 2 yıldır en az 5 - 6 kere çevirmeye girdim ve hiç böyle bir sıkıntı yaşamadım.

7. alpperr

alpperr Üye

benim ehliyet 98 model... 1 yılla yırttık anlaşılan...

8. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

92 modellerde bir problem yoksa biz de yırttık :p

9. idalgin

idalgin Yeni Üye

benim ehliyetim 96 model ama 97 model A2 var.ehliyeti arayan soran yok.9 yıldır hiç kimse sormadı.en son ceza yediğimde (evrak eksikliği )göstermiştim.:)

10. Ersin

Ersin Moderatör Yönetici

2003 yılına ait bir haber...

EHLİYET İPTALİ

İstanbul Bakırköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün, İçişleri Bakanlığı'na yaptığı başvuru üzerine 1997 yılında Doğan, Atilla, Löm, Aylin ve Özgür isimli sürücü kurslarından sertifika alan yaklaşık 9 bin kişinin ehliyetlerine, 'sahte oldukları gerekçesiyle' el konulmaya başlandı. Bakırköy Emniyet Müdürlüğü adreslerini tesbit ettiği kişilerin ehliyetlerine el koyarken, mağdur olan vatandaşlar da adı geçen sürücü kursları ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü aleyhine dava açmaya hazırlanıyor. Sürücü kursları ise olayın sorumlusunun Milli Eğitim Müdürlüğü olduğunu ileri sürdüler. Bakırköy Trafik Şube Müdürlüğü yetkilileri, İçişleri Bakanlığı'ndan gelen emri uyguladıklarını belirttiler. Bakırköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Yıldız, iptal edilen ehliyetlerle ilgili olayın üzerinden 5 yıl geçtiğini belirterek, konunun mahkemede olduğunu söyledi. Yıldız, "1997 yılında Bakırköy Milli Eğitim Şube Müdürü olan Mustafa Özdemir hala dolandırıcılık suçlamasıyla yargılanıyor. 1997 yılında, sınava girmeyen ya da düşük not alan pek çok kişiye de sertifika verilmiş. l998 yılında alınan karar bir türlü uygulamaya sokulmadı. Ancak, İçişleri Bakanlığı'na yaptığımız başvuru üzerine iptal çalışmaları başlatıldı" dedi. YENİDEN KAYIT YAPTIRACAKLAR Ehliyeti iptal edilen vatandaşlara ehliyetlerini aldıkları kurslara yeniden kayıtlarını yaparak sınavlara girmeleri öneriliyor. Sahte ehliyet düzenlenen vatandaşların sürücü kurslarına 145 milyon lira sınav ücreti ödemeleri kararlaştırıldı

11. Emre

Emre Aktif Üye

Malesef Adı geçen sürüc kursalarına gidip aldım ehliyeti. Doğan sürücü kursu. Ama allahtan 2000 yılında. :) Bizim zamanımızda bile böyle şeyler konuşuluyordu işallah olay ayyuka çıkıpta detaylı araştırılmaz benim ehliette gitmesin sonra :D